Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Zaloguj się, aby obserwować  
Bogusław Maćkowski

Kurs (cz. teoretyczną) na prawo jazdy zaliczysz w internecie

Polecane posty

Bogusław Maćkowski

Zamiast siedzieć 30 godzin na wykładach, kandydaci na kierowców będą mogli w domu poznawać przepisy ruchu drogowego. Resort infrastruktury chce, żeby od przyszłego roku kursanci mogli zaliczać teoretyczny kurs prawa jazdy przez internet - czytamy w dzienniku "Polska".

 

- W projekcie ustawy o kierujących pojazdami jest zapis, że teoretyczną część kursu można będzie zaliczyć na odległość, na przykład przez internet. Chcemy, żeby Sejm przegłosował projekt najpóźniej w kwietniu - potwierdza Jakub Dąbrowski, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury.

 

 

Skąd ta zmiana? Po pierwsze, przepisów można nauczyć się samemu z podręcznika, po drugie, wiedzę i tak potwierdza się na egzaminie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. A po trzecie, takie rozwiązanie znakomicie sprawdza się na Zachodzie, np. w Anglii czy USA.

 

Zmiana na pewno uderzy po kieszeni szkoły prawa jazdy, gdzie kursanci będą musieli już tylko odbywać jazdy. Nic dziwnego, że już podnoszą się krytyczne głosy. Bogdan Kulawiak, dyrektor WORD-u w Piotrkowie Trybunalskim: - Komputerowe kursy spełniają swoje zadanie, jeśli traktowane są jako materiały pomocnicze, ale nie są w stanie zastąpić wykładów. Podczas bezpośredniego spotkania kursanci mogą zadawać pytania, a przed komputerem może się zdarzyć, że będą oglądać treści dla nich niezrozumiałe - mówi Kulawiak.

 

Autoszkoły za pełny kurs inkasują dziś średnio półtora tysiąca złotych. Kiedy przestaną organizować zajęcia teoretyczne, będą musiały obniżyć cenę o ok. 500 zł. Na rynku już pojawiają się kursy internetowe. - Nasz zawiera 10 lekcji oraz przykładowe testy egzaminacyjne - mówi Weronika Bałszan z Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych, Kierowców Zawodowych i Ośrodków Szkolących Kierowców ze Szczecina. - Cena kursu to 120 zł, dostęp do programu wykupuje się na 60 dni. (jks)

 

źródło: http://moto.wp.pl/kat,121,wid,10697629,wiadomosc.html?ticaid=17335#

prawko.jpeg.e2a426da1ab53471caaafdce785e326c.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojciech Jania

Wszystko fajnie, ale jak się zdaje egzamin w WORD-zie, to nie można ściągać, a w domu to mogę mieć kodeks pod ręką i zdawać egzamin... ::D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1501
w domu to mogę mieć kodeks pod ręką i zdawać egzamin... ::D

Część teoretyczną jak najbardziej, natomiast do części praktycznej będziesz podchodził 77 razy, po to aby kasa w efekcie finalnym grała. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinosik

Chyba żeście źle zinterpretowali to co tu jest napisane, im chyba chodziło że uczysz się w domu a ten właściwy test w WORD tak jak to jest w USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojciech Jania

Jeżeli ma być tak, jak mówisz, to OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwiec

Resort infrastruktury chce, żeby od przyszłego roku kursanci mogli zaliczyć kurs prawa jazdy przez Internet – informuje “Dziennik Łódzki”. - W projekcie ustawy o kierujących pojazdami jest zapis, że teoretyczną część kursu będzie można zaliczyć na odległość, na przykład przez internet. Projekt chcemy poddać pod głosowanie najpóźniej w kwietniu - potwierdza Jakub Dąbrowski, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury. Bogdan Kulawiak, dyrektor WORD w Piotrkowie Tryb., do kursów przez internet podchodzi z dystansem: - Komputerowe kursy spełniają swoje zadanie, jeśli traktowane są jako materiały pomocnicze, nie są w stanie zastąpić wykładów. Podczas bezpośredniego spotkania kursanci mogą zadawać pytania, a przed komputerem może się zdarzyć, że będą oglądać treści dla nich niezrozumiałe. O tym, że wykłady teoretyczne nie są sobie równe, przekonuje także Paweł Bejda, dyrektor WORD w Skierniewicach: - Część teoretyczna jest bardzo istotna. Niestety, w autoszkołach różnie z tym bywa. Dobre ośrodki szkolenia przygotowują porządnie kursy, inne rzucają dyskietki i mówią: nauczcie się sami. Dlatego zdarza się, że kursanci wyjeżdżający na egzamin praktyczny nie znają przepisów ruchu ani znaków. Według mnie, łatwiej nauczyć się przepisów na wykładach. Na zmianach w prawie najbardziej stracą autoszkoły. Teraz za kurs na prawo jazdy inkasują nawet 1,5 tys. zł. Kiedy przestaną organizować zajęcia teoretyczne, będą musiały obniżyć cenę o co najmniej 500 zł. Dlatego krytykują projekt ustawy. Olga Stańczak z warszawskiej autoszkoły przekonuje, że pomysł kursów przez internet jest nietrafiony. - Nikt nie jest w stanie nauczyć się przepisów drogowych, siedząc przed komputerem. To tak jak z samodzielną nauką języka. Nic z tego nie będzie - mówi.

 

 

Ministerstwo Infrastruktury: Informacja ws. szkolenia e-learningowego kandydatów na kierowców:

W związku z informacjami prasowymi, dotyczącymi wprowadzania nowych form szkolenia kandydatów na kierowców, Ministerstwo Infrastruktury informuje, że możliwość przeprowadzenia wykładów z zagadnień teoretycznych w formie nauczania na odległość z wykorzystaniem technik komputerowych i Internetu została zawarta w projekcie ustawy o kierujących pojazdami. Według przygotowanego projektu, szkolenie e-learningowe mogłoby być prowadzone wyłącznie przez ośrodki szkolenia kierowców posiadające odpowiednie poświadczenie potwierdzające spełnianie dodatkowych wymagań. Projekt ustawy został obecnie skierowany do rozpatrzenia przez Rządowe Centrum Legislacji.

Resort infrastruktury wyjaśnia, że w przypadku akceptacji tej formy nauczania przez Parlament, szczegółowe warunki zostaną określone przez ministra właściwego do spraw transportu w ramach ogólnej delegacji ds. określenia programu zasad, metodyki i warunków technicznych procesu nauczania.

 

[ Dodano: 09-01-2009, 21:34 ]

Jacdiag miał rację, więc podaję, że materiał wziąłem z PrawoDrogoweNews

tak jakoś wyszło

ale hakuna matata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.