Skocz do zawartości

Motor z Niemiec, który tam jeździł jako motorower?? Pomocy!!


Pyncz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Z powodu niejasności zwracam sie z prośbą o pomoc. Zakupilem Suzuki DR 125 z niemiec, ktory tam jeździł jako motorower. W związku z tym nie mam do niego typowego dowodu rejestracyjnego, ponieważ z tego co wiem na motorowery w tamtym czasie (96r.) w Niemczech nie wydawano. Mam za to zielony dokument (Gutachten)+ abmeldebescheinigung fur den fahrzeuhalter oraz kilka dokumentów z niemieckich hamowni, czy też stacji diagnostycznych opisujących modyfikacje aby motor byl motorowerem. (mam na myśli jakie są w nim dławiki). Co zrobic? W wydziale komunikacji chcą dowod rejestracyjny. Czy to znaczy ze nie zarejestruję pojazdu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie zarejestrujesz tego jako motorower tylko jako motor. U nas nie występuje jak w niemczech pojecie motoroweru ciężkiego. Prędkość ograniczysz dławikiem ale pojemności nie zmienisz i nie wciskaj kitu o wymianie cylindra bo to jest... :P .

 

Co do dokumentów do rejestracji odpowie ci kto inny, bo to nie moja działka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie zależy mi na zarejestrowaniu DR'ki jako motorower. Chodzi mi właśnie o dokumentację, bo skad mogę mieć dowód rej. skoro takowego nie wydano do tego pojazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle motorower ciężki, co lekki motocykl :) Faktycznie w Niemczech takie pojęcie funkcjonowało (i nadal funkcjonuje) dla pojazdów o poj. 50-125 cm. Pojazdy te nie miały krat (listów) pojazdów, czyli popularnych tzw. "brief'ów", natomiast posiadały odpowiednik dowodu rejestracyjnego - różnie się on nazywał - być może to właśnie ten Twój "gutachten". Postaraj się zamieścić tu skan tego dokumentu, wtedy odpowiemy bardziej rzeczowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wrocławskim wydziałe komunikacji jeżeli klient nie posiada dokumentu (jedynie wyciąg ze swiadectwa homologacji) na motorower bo z takim przypadkiem sie spotkałem pisze oświadczenie odnosnie twego od kogo nabył dany motorower spisuje wszystkie dane kupujacego i sprzedającego i na tej podstawie jest rejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mam takie dokumenty. Czy na ich podstawie zarejestruje pojazd???

 

[ Dodano: 05-01-2009, 18:20 ]

Nie wiem dlaczego, ale widać te dokumenty tylko w przeglądzie tematu jak pisze odpowiedź...

5ae1a39ad4dcf_Obraz003.thumb.jpg.93686eca171c98abdeafed92a9f9c9d8.jpg

5ae1a39aed3cf_Obraz002.thumb.jpg.3a621fac65912c847aba62d856de52b1.jpg

5ae1a39b072c6_Obraz001.thumb.jpg.22b798ec214956133a8ff8d3a219167d.jpg

Obraz.thumb.jpg.b8d426f137f0fdc9c088e551231836b7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorrad to po niemiecku motocykl.

 

Ale pełna nazwa to :

LEICHTKRAFTARD MOTORRAD :) A to już inna inszość, czyli motocykl lekki. Te pojazdy o pojemności do 125 cm nie były rejestrowane w Niemczech aż do bodajże 2006 roku, kiedy wprowadzono obecne wzory zharmonizowanych dowodów rejestracyjnych. Ten dokument jest odpowiednikiem dowodu rejestracyjnego na tego typu pojazd - nic innego mieć nie będziesz, a osobom w Twoim WK zasugeruj dokształcenie się w tym temacie - najlepiej w ambasadzie Niemiec lub na firmowym forum...

Dziwi mnie to bo jeśli piszesz z Bydgoszczy to raczej tamtejszych WK nie podejrzewam o taka indolencję... A UM czy SP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam problem z zarejestrowaniem. Panie w nakielskim wydziale komunikacji włącznie z panią kierownik, są zdania że skoro mam wymeldowanie i pojazd jest 125cm3 to mi go bez dowodu nie zarejestrują. Po czyjej stronie jest racja i na kogo mam sie powołać? Co zrobić? Czy może lepiej kupić inna ramę z papierami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.