Skocz do zawartości

Gdzie mogę umieścić PRZEDNIĄ tablicę rejestracyjną ?


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Tył jest w miarę sympatycznie określony - ale co z przodem ?

Jakoś ciężko mi wyszukać cokolwiek sensownego w aktach prawnych ...

 

Pomożecie ? ::D::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.Ust.32 w sprawie warunków technicznych

 

załącznik nr 5

 

§ 1. 1. Miejsce przewidziane do umieszczenia tylnej tablicy rejestracyjnej powinno stanowić równą, prostokątną powierzchnię o następujących minimalnych wymiarach:

 

§ 2. Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.

 

i w czym problem :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, gdzie mogę umieścić tablicę rejestracyjną :P

Tak naprawdę bardziej chodzi o auta terenowe niż osobowe - tu pole manewru jest nieco większe.

 

A największe jest na większych autach :

 

990a1ae726dcb943.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie gdziekolwiek na karoserii lub kangurze. Za szybą teoretycznie raczej odpada bo to podchodzi pod przesłonięcie pola widzenia kierowcy (jeszcze jakiś upierdliwiec będzie ci sprawdzał przepuszczalność światła na tablicy LOL ), ale praktycznie źle też nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis mówi ogólnie o jej umieszczeniu w miejscu konstrukcyjnie do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma to w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatacje lub utrudniało widoczność to z lewej strony. Dodatkowo musi to być tablica jednorzędowa. Innych wytycznych co do przedniej tablicy brak - paragraf 25 rozp.o rejestracji pojazdów - tj Dz.U.Nr 186, poz.1322 z 2007 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennik Ustaw nr. 32 z dnia 26.luty 20003r. poz. 262. Załącznik nr.5.

Tam jest wszystko określone odnośnie umieszczania tablic rejestracyjnych na pojeżdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednich ? Nic tam o nich nie ma ... :D

 

Blakop - do tego też dotarłem. Nie jest ze mną tak źle, jak widzę - myślałem po prostu, że istnieje coś jeszcze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że to dotyczy tylnej i przedniej bo nagłówek jest w liczbie mnogej.

A jak co narazie nie ma obowiązku umieszczania na pojeżdzie dwóch tylnych tablic.

 

[ Dodano: 06-01-2009, 11:07 ]

Paragraf 2 zał. 5. mówi tylko o kształcie i wymiarach miejsca przednich tablic się nie określa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do umieszczania tablic na pojęździe to mamy jeszcze Rozporządzenie z dnia 22 lipca 2002 w sprawie rejestracji i oznaczeń pojazdów rozdział 3 paragra 25 .

 

§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 2.

 

2. W przypadkach uzasadnionych konstrukcją ciągnika rolniczego tablice umieszcza się z przodu pojazdu.

 

3. Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę jednorzędową, z wyjątkiem ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. 2.

 

4. Z tyłu pojazdu umieszcza się tablicę jednorzędową albo dwurzędową w zależności od miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, z zastrzeżeniem ust. 5.

 

5. Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.

 

6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem warto przeczytać to co jest już napisane wyżej

Sorki jakoś mi to uciekłao :razz:

Ale nigdy nie zawadzi jak ktoś drugi raz doradzi :)

Musze chyba okulary sobie kubić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troche w innym kierunku niż temat postu :-)

ale jak to pomarańczowe monstrum zapali swoje 18 reflektorów

No tak może i 18-ście ale jakoś nikt nie zauważył że tych światel jest jakoś za dużo.

Przecież Dz.U. z 2003r. Nr 32 załącznik Nr 6 określa ilość świateł a na zdjęciach jest ich napewno więcej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet przedstawiciel ITD osobiście wręcza na zlotach za to nagrody. DR zabrać a nie nagradzać !!!

 

A mówią, że to wszystko wina diagnostów... :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.