Skocz do zawartości

Uprawnienia stacji


arafal25

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko pracuję na OSKP i czasami zdaża się że przyjerzdza klijent autobusem ( busem ) a przegląd robi mu stacja ABTE . Jak jest u was, i ew. jak ktoś robił takie badanie to na jakiej podstawie dokonał takiego badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjerzdza klijent autobusem ( busem ) a przegląd robi mu stacja ABTE

Jeżeli jest to pojazd do 3,5T to w czym problem, badanie dla niego może wykonywać stacja podstawowa B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie chodzi mi o autobus do 3.5 t

 

[ Dodano: 07-01-2009, 18:16 ]

wyżej źle napisałem nie wiem jak usunąć

 

mi chodzi nie o busa jako ciężarowy bądź osobowy tylko autobus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki chciałem się upewnić

 

Mam jeszcze jedno pytanko czy pieczątka jaka obiązywała wcześniej czyli z up. starosty bądź prezydenta może być na dzień dzisiejszy używana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko czy pieczątka jaka obiązywała wcześniej czyli z up. starosty bądź prezydenta może być na dzień dzisiejszy używana ?

Pewnie nie Dz.U 249 z 9 listopada 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co robi policja pewnie pilnuje porządku a miejscowy wydział komunikacji nie wiem

Tylko jak te instytucje nic nie robią to musi być zgodnie z przepisami tylko nie wiem jakimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale przecierz ludzie jeżdżą po całej polsce z tymi wbiciami i nikt nie reaguje od ponad

4 lat. A jeszcze jedno stacje te funkcjonują przy szkołach może dla nich są inne przepisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wkręcajcie kolegi :D

 

Pieczątki powinny być zgodne z aktualnym Dz.U. Prawdopodobnie zwykłe przeoczenie. Zadzwoń na tą stację i powiedz, że masz auto badane przez nich w zeszłym roku i maja nieważne pieczątki, niech sobie po prostu zrobią nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam do tego jakie oni mają, tylko chciałem wiedzieć czy zgodnie z polskimi przepisami a poza tym mają co roku jakąś kontrole i oni nic nie robią od jakiegoś czasu z tym

aby je uaktualnić do Dz U. ps może jakiś inny Dz U mówi a takich przepisach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co roku jakąś kontrole i oni nic nie robią

Dz.U.249 z 2004 poz 2499 mówi jaki obowiązuje wzór pieczątek dla diagnostów. Wzór ten zgodnie z ogłoszeniem obowiązuje od drugiej dekady grudnia 2004 roku i jak ktoś komu nie chciało się czytać dokładnie Dz.U zmieniłem tylko pieczątkę identyfikacyjną, natomiast imienną zostawiłem starą (różnica polega na tym, że stara miała napis "uprawniony diagnosta" z dużych liter) odbiło się czkawką, bo wykonując badanie chyba piątego stycznia 2005 roku po dwóch tygodniach od niego wpada klient z pianą na ustach i skierowaniem od "stołecznych sierżantów" na badanie techniczne z racji pieczątki niezgodnej z obowiązującym wzorem. Więc jak mówisz, że ktoś posługuje się do tej pory "starymi" pieczątkami to jestem zdziwiony.... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.