Skocz do zawartości

Ciężarowy Uniwersalny


piozar11

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich jak podchodzicie do tematu jeżeli chodzi o taki pojazd jak w temacie czyli o ciężarowy uniwersalny,ponieważ miałem dziś klienta który chce kupć ten pojazd i chce odpisywać VAT dodam że jest to ciężarówka z podestem.Czy łapie się na VAT-4??? Oczywiście DMC ma 3500kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piozar11 napisał/a:

ciężarowy uniwersalny

 

 

Nie ma już czegoś takiego.

 

Może chodzi o klasyfikację odczytana całościowo np. z DR, a więc:

SAMOCHÓD CIĘŻAROWY

furgon (jako podrodzaj nie uwzględniany w dokumentach)

UNIWERSALNY

 

??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam

I ja sie do tego pytanie podepne... Mialem wlasnie VW Transportera w DR Ciezarowy Uniwersalny.

no i w zwiazku z tym nie lapie sie na zaden z Vat-ow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dowodzie rejestracyjnym w wielu przypadkach można się spotkać z wpisem "Uniwersalny"

w tym T4 jak był homologowanu jako van lub wielozadaniowy i ma jeden rząd siedzeń z a którym jest przegroda to czemu nie VAT-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku z tym nie lapie sie na zaden z Vat-ow

Sprawdź co ma zapisane w wyciągu z homologacji bo to jest dla Ciebie wyznacznik a nie zapis w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Homologacja też, ale w DR jak jest uniwersalny, a w homologacji Van to niezgodność i na Vat się nie łapie. Trzeba byłoby wyprostować zapis i dopiero na BT vatowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zwiazku z tym nie lapie sie na zaden z Vat-ow

Sprawdź co ma zapisane w wyciągu z homologacji bo to jest dla Ciebie wyznacznik a nie zapis w DR.

 

to się zgadza,dzwoniłem do WK i nie robią problemów

 

a tak przy okazji Renault Rapid pod jaki Vat podciągacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawdź co ma zapisane w wyciągu z homologacji bo to jest dla Ciebie wyznacznik a nie zapis w DR.

 

Tak?? to poproszę o podpowiedz skąd ma klient wziąć wyciąg z homologacji dla auta z 95 roku.

P.S. No i podstawe prawna ktora upowaznia mnie do olania zapisow z DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co koledzy sądzicie o zdaniu: " Według obecnych przepisów homologacyjnych nadwozie jest klasyfikowany do rodzaju BB-VAN" ???

Nie powinno być stwierdzone jak wówczas był homologowany ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie żaden pojazd przed 2003 rokiem nie miał homologacji na VAN czy wielozadaniowy. A przed 2001 rokiem w ogóle nie istniała obecna klasyfikacja. Czy należy przez to rozumieć, że pojazdy wyprodukowane przed 2001 rokiem, podobnie jak te sprowadzone indywidualnie z zagranicy nie są przewidziane przez ustawodawcę w ogóle do prowadzenia działalności??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprawdź co ma zapisane w wyciągu z homologacji bo to jest dla Ciebie wyznacznik a nie zapis w DR.

 

Tak?? to poproszę o podpowiedz skąd ma klient wziąć wyciąg z homologacji dla auta z 95 roku.

P.S. No i podstawe prawna ktora upowaznia mnie do olania zapisow z DR.

To nie ja wymyślam takie herezje. Odpowiedz sobie sam, kto określa podrodzaj pojazdu - producent, więc skąd mam się dowiedzieć jaki podrodzaj określił - z dokumentu producenta, jakiego? Też bym chciał wiedzieć skoro wówczas nie było wyciągu ze świadectwa homologacji.

Natomiast co się tyczy zapisów w DR to dla przepisów skarbowych nie ma znaczenia co tam widnieje jeżeli jest to samochód ciężarowy, bo tam nie ma podrodzaju a przepisy skarbowe za warunek spełnienia wymagań mówi o podrodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrodzaju w DR nie ma, ale jest przeznaczenie. Wpis w przeznaczeniu "UNIWERSALNY" daje (a przynajmniej powinien dawać) jasną informację, że podrodzaj tego pojazdu to na pewno nie VAN lub WIELOZADANIOWY, bo one nie maja takich przeznaczeń, tylko najprawdopodobniej FURGON właśnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Pogdybac to sobie mozemy tu na forum, ale jesli nie mam jasno w DR napisane to co ustawa wymaga to nie zrobie VAT. Zaswiadczenie od dealera to dla WK i niech oni zmienia wpis w DR.

BTW dzis mialem na badaniach Citroena Jumpera Ciezarowego Uniwersalnego z wpisem VAT-1. Ale to niespokojny sen innego diagnosty, podobnie jak dwa inne wczorajsze badania :twisted:

 

[ Dodano: 04-03-2009, 15:08 ]

Witam

Podrodzaju w DR nie ma, ale jest przeznaczenie. Wpis w przeznaczeniu "UNIWERSALNY" daje (a przynajmniej powinien dawać) jasną informację, że podrodzaj tego pojazdu to na pewno nie VAN lub WIELOZADANIOWY, bo one nie maja takich przeznaczeń, tylko najprawdopodobniej FURGON właśnie...

 

Oczywiscie...

Zal.nr 1 do roz MI Dz.U. nr 211 z 2004 r

Rodzaj

kod 06

sam ciezarowy,

podrodzaj

kod 10 wielozadaniowy

kod 11 van

kat hom N1,N2,N3

 

No i w tej klasyfikacji nie ma pojazdu "uniwersalnego" dopiero tab 2 daje info ze uniwersalny moze byc ze wzgledu na przeznaczenie tylko furgon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jesli nie mam jasno w DR napisane to co ustawa wymaga to nie zrobie VAT.

Widzisz i tu jest problem bo DR masz wypisany zgodnie z ustawą dla której czy to jest van czy furgon nie ma większego znaczenia ale ustawa skarbowa odnośnie VAT jako punkt odniesienia przyjęła podrodzaj pojazdu i tu jest cały pies pogrzebany. Nie ma problemu z autami młodszymi dla których zostało wydane świadectwo homologacji bo jest to dokument dostępny i sklasyfikowany do obecnych realiów ale cóż począć z pojazdami starszymi... jakoś trzeba radzić i wówczas jak sam określiłeś:

niespokojny sen innego diagnosty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągacie brudy , bo was to nie dotyczy teraz, poczekajcie kilka lat w branży + chwijność przpisów, a sami do siebie powiecie

niespokojny sen innego diagnosty
i zaczniecie sie zastanawiać po tych latach pracy że w tedy zrobiłem to zgodnie z przpisami , a teraz jest to zaprzeczeniem tamtego,jednak co do tematu i wyjaśnień jego interpretacji nawet mi sie nie chce go poruszć . Nie miejcie mi za złe takiego stwierdzenia ale mnie juz to wszystko męczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miejcie mi za złe takiego stwierdzenia ale mnie juz to wszystko męczy

Nie tylko Ciebie, ile przecież można zastanawiać się co "autor miał na myśli", chwilami odnosi się wrażenie, że akty prawne w naszym kraju tworzą ludzie nie do końca sprawni intelektualnie i ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.