Skocz do zawartości

Szczątkowe numery VIN


MackoGsxR

Rekomendowane odpowiedzi

Mam o to taki przypadek.Motocykl,nr na głowce ramy częsciowo ztarte,tabliczka znamionowa częsciowo zniszczona w wyniku wypadku. Moto przywiezione z Anglii. Właściciel ktory kupil moto nie wie (tak mówi) jak to sie stalo ze VIN jest czesciowo zniszczony. Jak postepowac z takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak postepowac z takim przypadku?

Badanie z wynikiem N, opinia rzeczoznawcy, skierowanie z WK na nabicie cech identyfikacyjnych, badanie z wynikiem P i do WK zarejestrować. Chyba nie pokręciłem, jeżeli tak koledzy poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - tylko niepokoi mnie to określenie, że nr starto. Co innego korozja, zniszczenie, ale starcie? W wyniku czego? Takich przypadków (zatarcia części nr) PoRD nie przewiduje jako usprawiedliwiających nabicie nowego nr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W motocyklach numery często starte są przez linki (prędkościomierz, hamulca), które w czasie skręcania kierownicą trą o ramę i numer też.

Chyba, że nie ma tam linek to podpada wtedy.

A starcie to też zniszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest zdarta osłona plastikowa pancerza linki i szoruje metal o metal z dodatkiem piasku, kurzu itp to i metal się zetrze.

Ale nie chodzi o to, jak to się stało to ocenić należy każdy przypadek osobno - wtedy widać czy to linka starła numer czy działanie celowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę zawszę to co widzę. Np. nr VIN nieczytelny z powodu :

1 wytarcia przez ......

2 Uszkodzenia w wyniku ...

I najważniejsze:

Nr VIN nie ma śladów ingerencji mechanicznej zewnętrznej, i śladów celowego zatarcia ( co można ocenić golym okiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nr VIN nie ma śladów ingerencji mechanicznej zewnętrznej, i śladów celowego zatarcia

W tym przypadku sobie gdybamy, nie mamy sprecyzowanego zdania tylko przypuszczenia z naszej strony :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rzeczywiście możemy gdybać ale jeżeli można dwa zdania w tej sprawie i podobnych .

Jeżeli nr VIN zniszczony częściowo i tabliczka też zniszczona częściowo i na dodatek pole numerowym i i VIN na tabliczce znamionowej zatarte w tym samym fragmencie to dla mnie podpadająca sprawa.

Podobnie zdarzają się u mnie klienci którzy np

- przy samochodzie załatają rzekomo "skorodowany" nr VIN lub wymienią element

nadwozia i dopiero wtedy do rzeczoznawcy po opinie.

Nie raz jak patrzę to aż skóra cierpnie bo niejednokrotnie to niezłe furki, regułą wtedy jest brak tabliczki znamionowej lub jest ale zastępcza. Jak brak i pytam gdzie tabliczka oryginalna lub fragment wymieniony ze starym polem numerowym to odpowiedź - została u blacharza i zginęła , wywieziona na złom czy coś w tym stylu.

Dla mnie jeżeli nie mam odniesienia do drugiej zachowanej oryginalnej cechy identyfikacyjnej lub nie stwierdzę wcześniej przed naprawą autentyczności takiej cechy to jak w badaniu opinia może być tylko negatywna i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.