Skocz do zawartości

Wykreślenie zapisu vat


endriu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,proszę o poradę,po zmianie właściciela pojazdu ciężarowego z zapisanym vat-em w DR kupujący chce wykreślić wpis gdyż auto nie będzie używane do celów zarobkowych.Myślę że powinien tego dokonać WK na wniosek właściciela bez potrzeby wykonania BT -co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przerejestruje te auto na siebie to wpis zniknie chyba że już to zrobił i wpis jest w nowym DR to gafę strzelił WK

Coś mi się wydaje że WK przepisuje tą adnotacje bo już takie DR widziałem.

WK żąda zaświadczenia a przecież pojazd fizycznie spełnia wymogi vat.

No właśnie spełnia a Ty nie chcesz tego wpisu więc co diagnosta ma wpisać w ewentualnym zaświadczeniu :-? ma skłamać że nie spełnia aby WK wykreślił :? a jak napisze że spełnia to nie wykreśli :?

Myślę że powinien tego dokonać WK na wniosek właściciela bez potrzeby wykonania BT

Ja też tak sądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wk . nie przepisuje wpisu do następnego dowodu .nowy właściciel pojazdu robi nowe badanie jeśli chce mieć vat. :) co wk. to inne prawo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przerejestruje te auto na siebie to wpis zniknie chyba że już to zrobił i wpis jest w nowym DR to gafę strzelił WK.

 

Wpisy w dowodach rejestracyjnych są przenoszone do nowego dowodu. Dlaczego miałby znikać?? :? Ani to logiczne, a i wbrew prawu.

Wykreślenie akurat tej adnotacji z DR to kwestia uznaniowa WK. Ale pewną obrazą logiki jest akurat w tym wypadku wymaganie badania. Inna sprawa, że nie do końca rozumiem żądanie właściciela co do usunięcia tego wpisu. Wpis określa pewną klasę podatkową pojazdu w określonych sytuacjach i tyle. Co z tego, że aktualny właściciel z tego nie korzysta. Ale może następny będzie? A może tez poprosi o wykreślenie z dowodu F3, O1 i O2 bo on przyczepki nie ciągnie i nie chce tego mieć? Co zmienia niby dla kierującego czy właściciela ta adnotacja? Dowód rejestracyjny to urzędowy dokument poświadczający pewne dane pojazdu, a nie laurka z życzeniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tez poprosi o wykreślenie z dowodu F3, O1 i O2 bo on przyczepki nie ciągnie i nie chce tego mieć?

Z całym szacunkiem ale mieszasz dwie zasadnicze sprawy.

Co ma VAT do masy p-py lub DMC, przecież masy te określa producent pojazdu i żadne wewnętrzne prawo krajowe ich nie zmienia a pojęcie VAT jest tylko i wyłącznie naszym polskim wynalazkiem i spełnianie lub nie tego warunku nic nie wnosi do konstrukcji lub możliwości pojazdu.

Dowód rejestracyjny to urzędowy dokument poświadczający pewne dane pojazdu, a nie laurka z życzeniami...

Masz racje ale przypuśćmy że andriu ma po drugiej stronie ulicy PSKP a użytkuje pojazd zupełnie prywatnie i nie odlicza podatków to w myśl naszych cudownych :? przepisów nie może w niej zrobić przeglądu i musi na drugi koniec miasta ciś na OSKP, bo tylko o taką sytuacje wg mnie chodzi

endriu napisał/a:

Myślę że powinien tego dokonać WK na wniosek właściciela bez potrzeby wykonania BT

 

Ja też tak sądze

::hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie WK wykreśla taki wpis bez zaświadczenia, na wniosek właściciela pojazdu. Żądanie zaświadczenia że nie spełnia warunków VAT jeżeli przecież nadal spełnia byłoby chore. Jeżeli panienka z okienka dostaje zatwardzenia :D swojego stanowiska oczywiście, zawsze można iść do kierownika czy naczelnika WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że powinien tego dokonać WK na wniosek właściciela bez potrzeby

Tak. Wk powinien wykreslic Vat z DR na życzenie klienta. A to dlaczego bo VAt to sprawa właściciela pojazdu on bedzie miał doczynienia z US czy bedzie to wpisane czy nie, to powinno mu na tym zalezeć.

A co do

dowodu F3, O1 i O2 bo on przyczepki nie ciągnie i nie chce tego mieć

to te parametry sa niezbedne na dzisiejsze czasy , oczywiście VAT wpiasny jeżeli tylko odpowiada tym warunkom i nie zmienia żadnych parametrów technicznych pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema takiego paragrafu, który określałby jak można wykreślić wpis VAT.

Podatek VAT 1 2 itd. jest przypisany konkretnej firmie a nie na samochód.

I jeżeli jest zmiana firmy, nawet gdy nr rejestracyjny zostaje ten sam to trzeba ponownie przejść badanie VAT 1....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem niedługo po tym jak wszedł "vat" na stacje. Zrobiłem Vat na samochód i niedługo po tym zmienił on właściciela na osobę prywatną. Pani z wk wysłała więc nowego właściciela do mnie abym wypisał nowe zaświadczenie ze samochód już nie spełnia wymogów vatowskich bo nowy własciciel nie ma firmy. Ale jak miałem napisać ze nie spełnia jezeli wcześniej spełniał wymogi a nic się w nim nie zmieniło. Dopiero po rozmowie telefoniczniej z "panią z okienka" ustaliliśmy że nowy właściciel napisze tylko oświadczenie, że nie posiada firmy i wpis "vat" nie jest mu potrzebny. Na tym sprawa się zakończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno VAT miał być przypisany do właściciela tak jak odstępstwo od warunków technicznych. Zmienia się właściciel i to on powinien ponownie starać się o wpis VAT, oczywiście jeśli chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypuśćmy że andriu ma po drugiej stronie ulicy PSKP a użytkuje pojazd zupełnie prywatnie i nie odlicza podatków to w myśl naszych cudownych :? przepisów nie może w niej zrobić przeglądu i musi na drugi koniec miasta ciś na OSKP, bo tylko o taką sytuacje wg mnie chodzi

 

Fakt - to jest jedyny logiczny argument przemawiający za wykreśleniem tego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jednolite usankcjonowanie w całym kraju, że ten zapis służy tylko i wyłącznie dla celów skarbowych i SKP może normalnie badać te samochody bez potrzeby ganiania do OSKP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.