Skocz do zawartości

tanie OC


wolf

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Ja już od dłuższego czasu ubezpieczam autka via mBank (BRE) - kiedyś porównanie wychodziło bardzo na ich korzyść, ostatnio nie sprawdzałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od tego jakie autko. Mi najkorzystniej wyszła AXA - a i uważam, że najbardziej sprawnie przebiegł sam proces ubezpieczenia. Ale to przy samym OC i dużym aucie. Przy innych pojazdach już niekoniecznie tak fajną ofertę mieli. Wszystko trzeba więc sprawdzić pod kątem konkretnego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najlepiej wyszło MTU, lepiej niż w AXA, mBanku i Liberty Direct... ale to faktycznie zależy nawet od konkretnego auta i właściciela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego - dokładnie. U mnie MTU było drugie. Potem Link4 a Mariusz Golonko przygotował ofertę poza wszelka krytyką.

Przy czym zaznaczam, że w AXA bardzo fajnie podchodzą do sprawy. Otóż we wszystkich firmach (mówię o tych internetowych/telefonicznych) ubezpieczenie wymaga przynajmniej DWÓCH kontaktów.

Ja ubezpieczając pojazd wybrałem sobie pięć ubezpieczalni (wcześniej wstępnie wytypowanych wyliczeniami na kalkulatorach) i zacząłem do nich dzwonić po oferty. Oczywiście dzwoniłem tylko informacyjnie - nie zamierzałem podjąć decyzji przed wykonaniem wszystkich telefonów. Wszędzie po zakończonej rozmowie informowano mnie, że jak już się zdecyduję, to mam zadzwonić, podać tylko nr spawy czy jakoś inaczej się przypomnieć i sprawa załatwiona. Ale jednak musiałem drugi raz się odezwać.

W AXA wyglądało to tak, że przedstawianie oferty przez konsultanta ma jednocześnie charakter sporządzania wniosku - tak przygotowany wniosek wysyłają Ci na mail'a - niezależnie czy na koniec rozmowy się decydujesz, czy nie. W mailu jest wszystko - gotowy wniosek, dowody wpłaty, regulaminy, informacje. I jeśli w przeciągu 48h od rozmowy z konsultantem wpłacisz kwotę wskazaną w mail'u to umowę OC uważa się za zawartą bez konieczności jakiegokolwiek ponownego kontaktu z firmą AXA. Bardzo dobre rozwiązanie moim zdaniem. Polisa doszła do mnie po trzech dniach roboczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

A mi najtańsze OC wyszło w Link 4. Jeżdżę astrą trójką z 2007 roku, silnik 1,4. Szwagier mi powiedział, że teraz mają promocję za niemiecką markę, więc zadzwoniłem i OC wyszło mi dużo taniej niż płaciłem wcześniej. 560 PLN za 40 procent zniżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ja wziąłem ślub z HDI i nie narzekam :D

A ile ci tam wychodzą składki za OC? No i przy jakich zniżkach? Pytam, bo wiecie Panowie – ten temat będzie miał sens jak będziemy podawać konkrety i dzięki temu będziemy sobie mogli porównać, a nie tak po prostu zachwalać jakieś towarzystwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie tak po prostu zachwalać jakieś towarzystwa...

Nie zachwalam zadnego tow.ubezp. bo nie jestem akurat na dzień dziszejszy ich akwizytorem.Za starego VW z sil.1300 płacę rocz.240 zł.Na dzień dziszejszy nie wiem czy to duzo czy mało,nie robiłem porównania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 lat w P.Z.U . ale zrezygnowałem , za drogo , M.T.U za alfę 1.9 płacę 300 zł na rok oc +nw.a w P.Z.U wychodziło za samo oc. :(

 

[ Dodano: 16-06-2009, 22:43 ]

przy pełnych zniżkach oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się może Panowie jak to jest z tym ubezpieczeniem szyb? Generalnie warto? Ktoś może już likwidował szkodę szyb? Ja własnie zastanawiam się czy wziąć w Linku do OC jeszcze ubezpieczenie na szyby. Z tego co się orientuję, to niewiele się dopłaca, a zawsze to spokojną głowę bym miał, zwłaszcza, że cara często pod blokiem zostawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.