Skocz do zawartości

SEJM-PROJEKT Prawa o ruchu drog. i rozp. o zakresie badań227


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

w nowym projekcie Prawa O ruchu drogowym mowa jest o doposarzeniu stacji na kwote ok 50tyś zł, nie bardzo rozumię o co w tym chodzi. O jakie doposarznie, w jakie urządzenia. Moze mi ktoś wytłumaczyć? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • S.K.P-POZNAŃ

    13

  • markes30

    12

  • Bogusław Maćkowski

    10

  • blakop

    10

w nowym projekcie Prawa O ruchu drogowym mowa jest o doposarzeniu stacji na kwote ok 50tyś zł, nie bardzo rozumię o co w tym chodzi. O jakie doposarznie, w jakie urządzenia. Moze mi ktoś wytłumaczyć? pozdrawiam

Stacje podstawowe bez rozszerzeń aby spełniały wymogi Dz.U 40 dla SKP z max rozszerzeniami.

Czyli

1.Urządzenie do bad. amortyzatorów

2.Urządzenie do geometrii poj do 3,5T

3. Detektor nieszczelności instal gaz.

4. Czujniki gazu na hali.

 

Tak poza konkursem wypadnie z rynku wiele małych nieprzelotowych SKP jeśli nie mają długości stanowiska lub kanału pow. 12m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie do markes30 przepraszam że nie na temat.. Na jednej stronie znalazłem spis treści Pracy magisterskiej o SKP. jestem studenetem i bardzo potrzebny jest mi punkt 6.6. Proces technologiczny okresowego badania technicznego pojazdu.............32. Bardzo prosze o przesłanie na adres skarbonka2000@wp.pl jeżeli oczywiście jest taka możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie do markes30 przepraszam że nie na temat.. Na jednej stronie znalazłem spis treści Pracy magisterskiej o SKP. jestem studenetem i bardzo potrzebny jest mi punkt 6.6. Proces technologiczny okresowego badania technicznego pojazdu.............32. Bardzo prosze o przesłanie na adres skarbonka2000@wp.pl jeżeli oczywiście jest taka możliwość.

Na początek dla ciebie i dla wszystkich tabela okresowego badania technicznego.

Dzięki niej masz gotowy konspekt pracy. Udaj się z nią na stacje kontroli pojazdów

(poproś o możliwość asystowania np. w zamian za posprzątanie na stacji) spisz dokładnie czym i co się bada i w jeden - dwa dni masz pracę gotową. Pochwal się na forum notatkami - skorygujemy.

tabela - OBT.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty - może by tak sam na stacji sprzątał, co? ;)

Człowiek tu próbuje młodzież dobrych manier nauczyć oraz tego że w życiu nie ma nic za darmo a ty mi tu partyzantkę uprawiasz. Na większości SKP przyjmą go z otwartymi ramionami a jak jeszcze zaproponuje coś od siebie to tylko dobrze będzie o nim świadczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nowym projekcie Prawa O ruchu drogowym mowa jest o doposarzeniu stacji na kwote ok 50tyś zł, nie bardzo rozumię o co w tym chodzi. O jakie doposarznie, w jakie urządzenia. Moze mi ktoś wytłumaczyć? pozdrawiam

Stacje podstawowe bez rozszerzeń aby spełniały wymogi Dz.U 40 dla SKP z max rozszerzeniami.

Czyli

1.Urządzenie do bad. amortyzatorów

2.Urządzenie do geometrii poj do 3,5T

3. Detektor nieszczelności instal gaz.

4. Czujniki gazu na hali.

 

Tak poza konkursem wypadnie z rynku wiele małych nieprzelotowych SKP jeśli nie mają długości stanowiska lub kanału pow. 12m

 

Czy nowa ustawa zmienia coś jeśli chodzi i wymiary PSKP????

Szukam i nic takiego nie widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, więc to chodzi o te czynności co sie wykonuje na SKP?? Nie bardzo rozumiałem ten punkt o procesie technologicznym. Czyli moge skorzystać tez z tabeli czynności wykonywanych na SKP?

 

I jeszcze pytanie na teamt projektu ustawy prawa o ruchu drogowym. Co znaczy ze wypadna te stacje jak nie mają kanału lub stanowiska powyżej 12m. To musi być kanał 12m czy stanowisko 12m??. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nowa ustawa zmienia coś jeśli chodzi i wymiary PSKP????

Szukam i nic takiego nie widziałem

 

Nie wprost ale jest tam zapisany taki " mały myk" ale po kolei :

"„1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza

pojazdu, przez:

1) podstawową stację kontroli pojazdów – w zakresie:

a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie

całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t,

b) dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których

mowa w lit. a, z zastrzeżeniem ust. 1a;"

 

Z tego zapisu wynika że podstawowa będzie musiała obowiązkowo (po okresie przejściowym do końca 2010r) badać pojazdy o dmc do 3,5T ( z przyczepami włącznie ) Jak poczytamy wymogi dla PSKP zawarte w Dz.U 40 to zobaczymy że nieprzelotowa stacja może badać pojazdy do 3,5T z przyczepami jeśli posiada długość kanału lub stanowiska nie mniejszą niż 12m. Znam wiele nowych PSKP przy serwisach które mają 8-10m podnośnik nożycowy uruchomionych rok - dwa lata temu które nie spełnią tych wymogów. Oj będzie dym !!! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nowa ustawa zmienia coś jeśli chodzi i wymiary PSKP????

Szukam i nic takiego nie widziałem

 

Nie wprost ale jest tam zapisany taki " mały myk" ale po kolei :

"„1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza

pojazdu, przez:

1) podstawową stację kontroli pojazdów – w zakresie:

a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie

całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t,

b) dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których

mowa w lit. a, z zastrzeżeniem ust. 1a;"

 

Z tego zapisu wynika że podstawowa będzie musiała obowiązkowo (po okresie przejściowym do końca 2010r) badać pojazdy o dmc do 3,5T ( z przyczepami włącznie )

 

 

Jak poczytamy wymogi dla PSKP zawarte w Dz.U 40 to zobaczymy że nieprzelotowa stacja może badać pojazdy do 3,5T z przyczepami jeśli posiada długość kanału lub stanowiska nie mniejszą niż 12m. Znam wiele nowych PSKP przy serwisach które mają 8-10m podnośnik nożycowy uruchomionych rok - dwa lata temu które nie spełnią tych wymogów. Oj będzie dym !!! :shock:

 

 

 

My mamy projekt PSKP przelotowej, budynek długi 13,5m ale kanał dużo krótszy ::( ,dokładnie nie pamiętam nie ma przed sobą projektu, powiedzcie czy to przejdzie , czy trzeba wydłużać :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy to przejdzie , czy trzeba wydłużać

 

Szkoliłem się na 4 wersjach projektu. Ten który wszedł do Sejmu jest piąty. Czekają go komisje, Senat, ponownie Sejm no i Prezydent. Doradzam odczekać co zostanie opublikowane.

Pragnę przypomnieć, że ustawa o transporcie drogowym wprowadziła grupę pojazdów osobowych od 5 do 9 bo później to już autobus. I to właśnie dla tej grupy wprowadzono dodatkowy termin badania. Diagnosta wówczas wpisuje w zaświadczeniu Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom w do przewozu osób w liczbie od 5 - 9 w transporcie drogowym i ścina termin badania do roku. Klient sam poprosi o takie badanie, gdyż zażąda tego organ wydający licencję.

 

PS. Napisałeś, że masz projekt PISKP. Obawiam się, że jak ITS i pozostałe instytucje będą się guzdrać i składać swoje uwagi po terminie to istnieje duże prawdopodobieństwo, że to przejdzie. Czekam tylko kiedy wpłynie pierwszy pozew o odszkodowanie. Pierwsza zmiana wymiarów stacji została wprowadzona przez TDT w 2006r. Ludzie lawinowo zmieniali wymiary i płacili za zezwolenia, projekty i wykonawstwo. Teraz kolejny geniusz wpadł na pomysł kolejnych przebudów stacji. Czy wszyscy inteligenci wyemigrowali? A może to jest sugestia byśmy zdobywali uprawnienia projektantów bo zapowiada się praca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie dla tej grupy wprowadzono dodatkowy termin badania.

 

Tylko jak zwykle napisano to tak głupio, że interpretować to będzie można naprawdę różnorako - tyn bardziej jak swoje 3 grosze wrzucą po kolei wszyscy odpowiedzialni za proces legislacyjny... Ale po co napisać dobrą ustawę? Lepiej potem pisać pięć tysięcy pisemek "wyjaśniających" co artysta miał na myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy projekt PSKP przelotowej, budynek długi 13,5m ale kanał dużo krótszy ::( ,dokładnie nie pamiętam nie ma przed sobą projektu, powiedzcie czy to przejdzie , czy trzeba wydłużać :?:

 

Przelotowa przejdzie! Wszystko co pisałem dotyczy stacji nieprzelotowych. Tam jest wymóg posiadania 12m stanowiska lub kanału do badania pojazdów z przyczepami.

 

Mam pytanko: Czy można na ( a jeśli nie to dla czego ) podnośniku nożycowym sprawdzać przyczepę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd odpowiada dodatkowym warunkom w do przewozu osób w liczbie od 5 - 9 w transporcie drogowym i ścina termin badania do roku. Klient sam poprosi o takie badanie, gdyż zażąda tego organ wydający licencję.

Nadal będę się upierał przy swoim, że przy obecnym zapisie w ustawie ta interpretacja wcale nie jest jednoznaczna. Zapis powinien mieć inny kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal będę się upierał przy swoim

To się upieraj ale nic nie zmienisz. Tak jest i już. Jak wiele innych przepisów w naszym kraju :x

Czego ja bym niezmienił, ale niemogo :-?

Również doradzam poczekać co zostanie zatwierdzone bo sobie języki strzepimy nad czymś czego jeszcze niema i niewiadomo kiedy będzie o ile wogole będzie ;)

Lepiej zajmujmy się czymś co obowiązuje ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego ja bym niezmienił, ale niemogo :-?

Również doradzam poczekać co zostanie zatwierdzone bo sobie języki strzepimy nad czymś czego jeszcze niema i niewiadomo kiedy będzie o ile wogole będzie ;)

Lepiej zajmujmy się czymś co obowiązuje ::hey

 

Ja jestem innego zdania piszmy o błędach i nieścisłościach w projektach jak najwięcej bo o dziwo przynosi to skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem innego zdania piszmy o błędach i nieścisłościach w projektach jak najwięcej bo o dziwo przynosi to skutek.

Podaj przykład bo jakoś tego skutku nie widze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj przykład bo jakoś tego skutku nie widze

Wiele uwag zgłoszonych na forum przy pracach nad Dz.U. 40 z 2006 zostało uwzględnionych i z " 40" nie ma jakiś większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co pisałem dotyczy stacji nieprzelotowych. Tam jest wymóg posiadania 12m stanowiska lub kanału do badania pojazdów z przyczepami.

 

Wystarczyłoby napisać w ustawie "mogą ,ale nie muszą",jak to było onegdaj .

Chce miec "B" bez rozszerzeń to mam-mniejszy zysk.Dlaczego ustawodawca chce obowiązkowo SKP "uszczęśliwiać" pełnym zakresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jeśli posiadam stacje podstawową z niepełnym zakresem to obowiązkowo bede musiał rozszerzyć do pełnego zakresu? czyli bede musiał wydać na urządzenie do amortyzatorów i do geometrii kół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jeśli posiadam stacje podstawową z niepełnym zakresem to obowiązkowo bede musiał rozszerzyć do pełnego zakresu? czyli bede musiał wydać na urządzenie do amortyzatorów i do geometrii kół?

Zgodnie z najnowszym projektem TAK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie - z jednej skrajności w drugą. Najpierw nikt nie mógł - teraz wszyscy muszą.

Generalnie jestem za kierunkiem zmian - ale dlaczego to wszystko tak musi wyglądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie można takie projekty skp. nabyć albo w zobaczyć

czy sa jakieś gotowce albo firmy które się zaj mują budową skp :)

chciałbym tylko popatrzeć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie można takie projekty skp. nabyć albo w zobaczyć

 

"Pracownicy Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów udzielają wszelkich konsultacji w sprawach związanych z przebudową, modernizacją lub remontem stacji oraz na wniosek zainteresowanego przedsiębiorcy przeprowadzają oględziny stacji i udzielają porad w miejscu jej działania. Wskazanym jest, aby konsultacje te były przeprowadzane przed rozpoczęciem prac projektowych, a już koniecznie przed rozpoczęciem prac budowlanych. Zwracamy także Państwa uwagę, że podane w rozporządzeniu wymiary są wymiarami minimalnymi. Dlatego też należy zwrócić uwagę, aby były one zachowane po zakończeniu prac wykończeniowych. Wiele cennych informacji znajdą Państwo w naszym Poradniku Motoryzacyjnym pt. „Vademecum Inwestora SKP”. Serdecznie zapraszamy do współpracy !"

http://www.piskp.pl/?k=aktualnosci&ads=jeden&nrs=1691

 

 

http://www.info.unimetal.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6&Itemid=42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.