Skocz do zawartości

Badanie po zatrzymaniu DR jako osobowy -w dowodzie ciężarowy


Wojtek_L

Rekomendowane odpowiedzi

Aby uniknąć takich sytuacji ,na dzień dzisiejszy przy okresowym badaniu technicznym oprócz pokwitowania wymagam karty pojazdu o ile była wydana lub odpisu danych z dr. wydany przez WK. Czy postępujecie identycznie? ::?

No nie przesadzaj :)

Chyba klient wie czym przyjeżdża na stacje czy osobowy czy ciężarowy, widzisz pojazd i jak niema kratki to wiadomo że osobowy a jeśli ma kratkę to daje do myślenia ale osobówka może mieć też kratkę ale zawsze można klienta spytać co ma czy osobówkę czy ciężarówkę, w koncu to w jego gesti bo jak będzie niezgodność to mu dowodu nie oddadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie przesadzaj :)

Chyba klient wie czym przyjeżdża na stacje czy osobowy czy ciężarowy, widzisz pojazd i jak niema kratki to wiadomo że osobowy a jeśli ma kratkę to daje do myślenia ale osobówka może mieć też kratkę ale zawsze można klienta spytać co ma czy osobówkę czy ciężarówkę, w koncu to w jego gesti bo jak będzie niezgodność to mu dowodu nie oddadzą.

Dobrze może to i przesada ale wydaje mi się ,że jest to poprawny sposób wykonania okresowego bt. - prawidłowo dokonana identyfikacja . Dla klienta ważne jest aby uzyskać pozytyw i tak będzie "kręcił" aby go otrzymać . Po otrzymaniu DR. wpada na SKP po pieczątkę , oglądasz DR , a tu nowy " zgrzyt"- różnica zapisu dmc poj. w DR z tabliczką znamionową , pojazd zasilany P - a wpis w DR -CNG / miałem taki przypadek/ i co mam wtedy zrobić ? Udać ślepego i stemplować

, lub ganiać klienta do WK .niech sobie z nim dyskutują -bez sensu.- znając życie do WK nie wróci tylko pojedzie na inną stację ,gdzie pracuje mniej wymagający diagnosta/częste przypadki w mojej okolicy, ponieważ wielu pracuje na procent od badania i liczy się sztuka/ wykona obt. klepnie pieczątkę i po kłopocie . ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na innej skp. będzie musiał płacić jeszcze raz . co do LPG. to widać że pojazd posiada gaz i kasujesz za gaz , jeśli jest różnica w rodzaju poj. wk nie powinien takiego dowodu wydać . co do danych tech. to jest to zmora pierwszych badań robionych na podst samych dokumentów a nie pojazdów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że nie można zrobić OBT pojazdu na podstawie skierowania wystawiaonego przez Policję. W takim wymagam Karty Pojazdu lub kserokopii DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że nie można zrobić OBT pojazdu na podstawie skierowania wystawiaonego przez Policję. W takim wymagam Karty Pojazdu lub kserokopii DR.

A masz może jakiś "kwit" na równoważność dokumentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz może jakiś "kwit" na równoważność dokumentów?

 

Niestety NIE :sad: . Zapytałem nawet ostatnio panów z TDT, którzy kontrolowali moją SKP i też mi nie odpowiedzieli na to pytanie :-( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.