Skocz do zawartości

Ku przestrodze - czyli makabryczne linki ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 years later...

Było o tym w telewizji,to tak nie do końca lokatorzy ale byli właściciele.Gościu im pożyczył kase ,a pod zastaw dali dom i jak kasy nie oddali to on ma prawo własności do tego domu,czy jakoś tak bo dokładnie nie słuchałem reportażu. Prawo niby jest po jego stronie ale ponoć juz tak kilka domów "kupił" ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo niby jest po jego stronie ale ponoć juz tak kilka domów "kupił" ....

Jak ktoś jest na tyle naiwny aby w ten sposób brać kredyt to nie żal mi byłych właścicieli. Czego się spodziewali mając świadomość, że nie dadzą rady spłacić zobowiązania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno był reportaż w tv o podobnych sprawach.

Cwaniacy znaleźli sposób na przejęcie majątków ,wyszukiwali osoby osoby potrzebujące pomocy i niezaradne życiowo,oczywiście z odpowiednim majątkiem ,dom ,ziemia ,gospodarstwo rolne.

W całą sprawę był zamieszany notariusz który nie mówił o wszystkich zapisach a klientom nawet nie było dane przeczytać umowy.

Bo tak naprawdę to nie była umowa o kredyt ,tylko upoważnienie do dysponowania majątkiem.

Osoby które podpisały takie dokumenty ,dopiero po jakimś czasie dowiadywały się że ich dom został sprzedany.Pewien rolnik dowiedział się że coś jest nie tak w momencie jak chciał spłacać raty ,tylko że numeru konta mu nie podali.

W przypadku osób samotnych czekają na ich śmierć ,a później na spokojnie sprzedadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
a w kwietniu facet go wymienił na nowy .

na Bt sprawdzam sobie autko passata a klient z uśmiechem na twarzy, żeby nie uszy to mógłby jeść banany w poprzek :-D panie nic pan tu nie znajdziesz bo wymieniłem całe zawieszenie, wchodzę do kanału wszystko nowe 8-wahaczy,końcówki,drążki,łączniki ale cóż z tego jak po miesiącu 4 wahacze na prawej stronie normalnie grzechotki :shock: niestety takie mamy dobre części skoro całe zawieszenie kosztowało 520zł to czego tu wymagać od jakości :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w kwietniu facet go wymienił na nowy

 

szczęście, że było to przy małej prędkości i nic się ni stało bo miał bym

ciepło :-(

 

A Dlaczego szczęście? Czy Ty odpowiadasz za jakość zamontowanych części ?

Jak ja lubię zamienniki :P

No i jest tanio... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie nic pan tu nie znajdziesz bo wymieniłem całe zawieszenie, wchodzę do kanału wszystko nowe 8-wahaczy

 

Podobna sytuacja ale z jednym wahczem. Klient dostał N bo miał wybitą jedną sztukę. Pojechał wymienić i wrócił na poprawkę. Wahacz był wymieniony na nowy świecący się jeszcze, ale ten nowy był jeszcze gorszy jak ten stary :razz: Ot takie są najtańsze zamienniki :)

 

Druga akcja to elastyczny przewód hamulcowy który wysunął się z zakucia po tygodniu od zamontowania :razz: Na szczęście użytkownik był kumaty i "wysunął" przewód na postoju.

Po wymianie przewodów po jakimś tygodniu pedał hamulca zaczął robić się jakiś miękki i nie wiadomo było za bardzo z jakiego powodu. Podejrzenie padło właśnie na przewody. Wobec tego na postoju tak depnął na pedał że "coś" puściło i już było wiadomo że się coś znajdzie bo będzie ciekło. Okazało się że przewód hamulcowy wysunął się z zakucia.

Obydwie historie dotyczyły części tej samej marki więc tą markę mijam szeroki łukiem jeśli coś kupuję :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, w prywatnym samochodzie łącznik stabilizatora znanej marki wytrzymał mniej niż 10k km. Oryginał miał pewnie ze 100k km.

Nie wnikam, gdzie jeździłeś kiedyś a gdzie teraz, powiedz tylko kto i kiedy nowe jednostki miary wprowadził ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANUSZ60, to k to skrót odnoszący się liczby tysiąc. Żeby Ci sprawę ułatwić to pomnóż liczbę przed literą razy tysiąc :D:P A, skrót ten pochodzi z układu SI i oznacza kilo. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k to skrót odnoszący się liczby tysiąc

Że km = kilo metrów, wiem ale kilo kilogramów to tona przecież,,,

Ale gdzie ja mówiłem o kilogramach :x:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.