Skocz do zawartości

stary dowód


janmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Co robicie jak macie do podbicia stary DR z takim wpisem:

Wywrotka samowyładowcza.

A jest to przyczepa ciężarowa rolnicza. Chodzi o to że jak jest to rolnicza to cena za badanie jest o wiele mniejsza.

Co robić?

Podbić stary dowód czy robić zmiany konstrukcyjne?Zaświadczenie do WK i klient 82 zeta w plecy?

Dodam że nie była rejestrowana od 1992 roku,ale spełnia wymogi.

Klient nie chce zapłacić 163 zł i wydaje mi się że ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robić zmiany konstrukcyjne?

A jakie zmiany konstrukcyjne?

Jeśli w katalogu ITS jest w rolniczych to w uwagach pisze jak jest i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w katalogu ITS jest w rolniczych to w uwagach pisze jak jest i po sprawie.

Tylko że ja niemam dostępu do katalogu ITS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o te tzw. wywrotki to jest to przyczepa rolnicza specjalizowana

jeśli do 6 t - 51zł. jak więcej to 71.zł. .

a jaka to marka ? . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa rolnicza ciężarowa-specjalizowana o ładowności do 8 ton

 

zgodnie z nową klasyfikacją - przyczepa ciężarowa rolnicza - wywrotka

 

W starych DR wpisywali różne dziwne rzeczy. Trzeba skorygować przy wymianie na nowy DR i tyle.

DSC_3128.jpg.802f0ed36f61ab722c9cd2fa53f26b62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N :razz: o to wiem że nic nie wiem

Sorki Psuj ,posty nam się nałożyły

To teraz wiem że cos wiem :-D

I jeszcze dodam że w tym starym dowodzie jest 5 miejsc na pieczątki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanok i Autosan to chyba to samo

NAPEWNO to sano - tabela 7 katalogu ITS-u Wykaz starych nazw marek i ich nowych odpowiedników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może byście mnie oświecili jak to jest z tymi danymi ITS.

Czy za te dane trzeba płacić,czy może jest to za darmo?

Jak trzeba postąpić ,żeby mieć takie dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o markę SANOK i AUTOSAN to też miałem taki przypadek że klient przyjechał na przegląd i nie było już w D.R. miejsca na adnotacje a maił wpisaną markę SANOK więc w uwagach wpisałem że SANOK odpowiada marce AUTOSAN wg.katalogu ITS-u i z tego co wiem to żadnych zastrzeżeń W.K. nie miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co kupować jeśli się pracuje na programie PATRONAT wchodzisz w bazy pojazdów i jest tam mnóstwo danych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to te przyczepy SANOK/AUTOSAN w wariancie rolnicza, a ciężarowa różnią się tylko ogumieniem i stąd kłopoty w ich jednoznacznej klasyfikacji. Ale to jeszcze nic. Dziś w jednym z WK wykryto dwie identyczne D47A - jedna z 1980 roku, druga z 1984 - oczywiście obie identyczne z numerami ramy włącznie - pech chciał, że po ćwierk wieku krążenia po kraju spotkały się w jednym WK i system to wyłapał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to te przyczepy SANOK/AUTOSAN w wariancie rolnicza, a ciężarowa różnią się tylko ogumieniem

 

Przede wszystkim różnią się modelem D47A i D47B, Poza tym rolnicza ma jeszcze, oprócz opon innych, z tyłu zaczep, hamulec na jedną oś, i nie musi mieć przeciwmgielnego (co przy tym roczniku jest akurat bez znaczenia)

 

Dziś w jednym z WK wykryto dwie identyczne D47A

 

Nie ciesz się, nie tylko w tym jednym WK przykładają się do pracy i znajdują takie, i nie tylko takie, rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według katalogu its. to różnią się przede wszystkim ładownością

jedna ma 4.5 t ład. przy d.m.c. 6020 kg. 47a

druga 4 t. ład. przy d.m.c. 6200 kg.47b

kolejność może być odwrotna jutro sprawdzę dokładnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa Autosan D 47A według katalogu ITS jest to przyczepa ciężarowa a nie przyczepa ciężarowa rolnicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa Autosan D 47A według katalogu ITS jest to przyczepa ciężarow

Dokładnie a rolnicza to D 47B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Przyczepa Autosan D 47A według katalogu ITS jest to przyczepa ciężarow

 

Dokładnie a rolnicza to D 47B

No to jeżeli ona jest wpisana jako D47A,a jest definitywnie rolnicza ,bo koła ma rolnicze i niewiadomo czy ona ma 4 tony ładowności czy 4,5 tony ładowności bo ma tabliczkę zastępczą to teraz co?

Wydaje mi się że jeżeli ma jeszcze miejsce na wpisy to podbijać ją jako rolnicza a po wykożystaniu wszystkich rubryczek ,przy zmianie dowodu ,zmienić A na B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że po zapełnieniu rubryczek klient ci wypomni że przez tyle lat płacił 70zł a teraz nagle 170zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa Autosan D 47A według katalogu ITS jest to przyczepa ciężarowa a nie przyczepa ciężarowa rolnicza.

 

Przepraszam to moja wina... wrzuciłem skan nie tego fragmentu katalogu...

 

Rzeczywiście D47A to w/g starej klasyfikacji ciężarowa specjalizowana a D47B to rolnicza ciężarowa uniwersalna...

 

:pada::pada::pada:

 

Stacja Diagnost, masz u mnie wirtualne pivko... a na spotkaniu to i nie wirtualne... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że po zapełnieniu rubryczek klient ci wypomni że przez tyle lat płacił 70zł a teraz nagle 170zł

No cóż to nie moja wina że napisali mu kiedyś A a nie B :shock:

Ja będę od niego brał 70 zł doputy dopuki będzie do mnie przyjeżdżał,jeżeli zmieni diagnostę to jego strata :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.