Skocz do zawartości

Pojazd zarejestrowany "u nas" a przeglad za granic


Arton

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysłowośc Polaków nie zna granic. Właśnie się dowiedziałem, że nasi krajanie pracujący we Francji robią na tamtejszych stacjach przeglady samochodów zarejestrowanych u nas w kraju. Francuska policja nie ma nic przeciwko, zastanawiam się tylko jak do tego odnosi sie nasze prawo? Przeglad taki kosztuje 30 euro i jest ważny dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ztego co wiem to my też możemy zrobić przegląd samochodu na obcych tablicach

tylko zamiast pieczątki dajemy klientowi zaświadzczenie które np.umożliwi mu dojechanie do własnego kraju.Oczywiście jeśli dane auto spełnia nasze warunki techniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ztego co wiem to my też możemy zrobić przegląd samochodu na obcych tablicach

To u nas w lubelskiem takie prawo? Od kiedy, jakis lokalny DZ.U. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast pieczątki dajemy klientowi zaświadzczenie. Oczywiście jeśli dane auto spełnia nasze warunki techniczne.

Też tak robie :) Jak spełnia wymogi to wystawiam zaświadczenie i jak do tej pory nikt się nie doczepił ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze może się nie potrzebnie odzywam skoro dokładnie nie wiem ale brnę dalej- w WK dostanie zaświadczenie ważne 30 dni aby mógł dojechać do swego kraju i przeprowadzić BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaswiadczenie OK tylko z wpisem "(bez oceny ) określenie stanu technicznego na życzenia klienta" ponieważ są warunki określone kiedy możemy wykonac badanie okresowe z wynikiem P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spełnia wymogi to wystawiam zaświadczenie i jak do tej pory nikt się nie doczepił ;-)

Tego żadne prawo nie zabrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego żadne prawo nie zabrania

No właśnie :-D Co nie zabronione to dozwolone :)

Oczywiście zgodnie z przepisami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem świadkiem rozmowy starszego kolegi z klientem do którego przyjechała rodzina z zachodu. W ich samochodzie kończy się ważność BT, i ten kolega wysłał ich do WK mówiąc im to co napisałem wcześniej, a teraz studiując PoRD myślę że chodziło o art. 74," czasowa rejestracja."

 

[ Dodano: 06-02-2009, 23:37 ]

Widzę że temat się odwrócił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałem z klientem i zrobił badanie techniczne w szwecji z wpisem do naszego dowodu rejestacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę podstaw do wykonania u nas okresowego badania technicznego pojazdu zarejestrowanego za granicą.

 

Po pierwsze, nie spełnia wymagań art 66 (np inne oznakowanie pojazdu, inne wyposażenie)

Po drugie, w niektórych krajach jest badanie na dwa lata

Po trzecie, badanie okresowe przeprowadzamy w pojazdach zarejestrowanych w Polsce a nie za granicą.

 

Co do badań naszych pojazdów tam to jeśli widać ich przepisy na to pozwalają, ale i tak to badanie nie jest ważne u nas bo nie jest przeprowadzone przez jednostkę uprawnioną w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co nas uczono na kursie to możemy zrobic OBT w pojezdzie zarejestrowanym za granicą tylko po uprzednim zatrzymaniu dowodu rej przez naszą policje.Wystawiamy zaswiadczenie,nie okreslamy następnego terminu badania dopisujemy tylko klauzure "spełnia wymogi konwencji wiedenskiej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"spełnia wymogi konwencji wiedenskiej"

 

Wsród dokumentów wymaganych przez TDT nie ma w/w konwencji no to co to oznacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuska policja nie ma nic przeciwko

to w czym problem

chyba lepiej że był na ich SKP niż miałby wysłać DR do Polski na badanie korespondencyjne - jak podobno niektórzy robili w czasach rejonizacji :shock:

Wróci do kraju to pewnie zrobi OBT na pierwszej napotkanej SKP - w Kołbaskowie, Słubicach czy Zgorzelcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.