Skocz do zawartości

pierwsza rejestracja


markus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam VW Sharan z 2000 roku na pierwszym badaniu. W niemieckich dokumętach jest to LKW na 7 miejsc. Jak to u nas zakwalifikowac ? jako 7-mio miejscową cięzaarówkę? Dodam ze posiada 7 orginalnych siedzen,pasy itd a więc jest rasową osobówką. Posiada równiez hak- w niemieckich papierach 2000 kg z hamulcem a z tabliczki ok 1500 kg. Co o tym myslicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciężarowy to może mieć najwięcej 5 miejsc i kratę - przegrodę.

myślę że ktoś mu dołożył fotele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze badanie plus opis zmian , do rejestracji będzie potrzebna faktura z zakładu który dokonał zmian. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzi ze tak go przyprowadził.Nie ma zadnych sladów przeróbek to jest orginał osobówka. Moze rzeczoznawca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie faktura ale zaświadczenie o rodzaju przebudowy, ale tu max 5 miejsc jeśli ciężarowy.

ciekawe czy w briefie zmiana nie została dokonana pare dni temu żeby uniknąć akcyzy. ostatnio maiałem gości co przyszedł z papierami na MERCEDESA E -CLASS 2.9 LKW liczba miejsc dwa, zmiana dokonana dwa dni wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd się wzięło te max 5 osób i kratka?Samochód ciężarowy-pojazd samochodowy przeznaczony konstr.do przewozu ładunków;określenie obejmuje rownież samochód ciężarowo-osobowy przeznaczony konstr. do przewozu ładunków i osób w liczbie od 4do 9 łącznie z kierowcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trwała przegroda- kratka wynika z daty pierwszej rej. :)

liczbę miejsc w poj. ciężarowym oblicza się :) i trzeba w takich właśnie przypadkach uważac. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio maiałem gości co przyszedł z papierami na MERCEDESA E -CLASS 2.9 LKW liczba miejsc dwa, zmiana dokonana dwa dni wcześniej.

 

i co zrobiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kratki to jest jasne,miejsca oblicza się przy zmianie ilości.Pytanie jest skąd wziąłeś te 5 miejsc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markus Wysłany: Dzisiaj 11:31 Temat postu:

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

ostatnio maiałem gości co przyszedł z papierami na MERCEDESA E -CLASS 2.9 LKW liczba miejsc dwa, zmiana dokonana dwa dni wcześniej.

 

i co zrobiłeś ?

 

 

rozstaliśmy się :)

powiedział, że we wrocławiu jest stacja na której mu zarejestrują na ciężarowy i będzie miał 5 miejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że rejestruje co widzę i żadnych dodatkowych badań a to jest sam. osobowy. Tak myślę. :)

 

Właśnie tak, potwierdzam;,- a tym bardziej że SHarany były orginalnie przez producenta produkowane jako 7-miejscowe.

Jak najbardziej osobowy 7 miejscowy, może jedynie dokonałbym zapisu na zaświadczeniu na odwrocie , że niezgodość z dokumentami rodzaju pojazdu takie małe sprostowanie dla WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie sprostowanie jest to zmiana rodzaju pojazdu , jeśli klient będzie miał na dipie. inny rodzaj pojazdu niż w dowodzie rej to nie zarejestruje pojazdu. :(

trzeba zrobić pierwsze. opis zmian , fakturę o przebudowie i koniec. :)

 

[ Dodano: 13-02-2009, 19:49 ]

było to już na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli klient będzie miał na dipie. inny rodzaj pojazdu niż w dowodzie rej

 

To jakie to jest badanie? ,jaki DR? ,powoli bo sie gubię.

 

trzeba zrobić pierwsze. opis zmian

 

Jaki opis zmian na "pierwszym"? ."Rysujesz" to co widzisz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym badaniu jest dowód rej. z zagranicy , niemiecki francuski .itd.

w pierwszym poście pisze że mam vw sharan na pierwszym badaniu z zagranicy :) ciężarowy a on go napisze jako osobowy i wtedy każda pani w wk stwierdzi niezgodnośc zapisu w dokumentach i odeśle klienta , tylko gdzie ?

 

nie tak dawno miałem zafire klient kupił jako sam. osobowy bo tak było w umowie ,w dokumentach było sam. cieżarowy l. miejsc 4 przegroda oczywiście wymontowana opłacił akcyzę i przyjechał na przeglad z 7 fotelami . wk. nie rejestruje pojazdów z natury tylko na podstawie dokumentów .

i następny przypadek podobny , sprowadzony jest pojazd LKW. a na badanie podjeżdza np. pogotowie techniczne czyli specjalny i co robimy z natury ? .

to też jest zmiana rodzaju poj. i co na to wk.

a zmiana z ciężarowego na autobus też z natury ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie sprostowanie jest to zmiana rodzaju pojazdu , jeśli klient będzie miał na dipie. inny rodzaj pojazdu niż w dowodzie rej to nie zarejestruje pojazdu. :(

trzeba zrobić pierwsze. opis zmian , fakturę o przebudowie i koniec. :)

 

[ Dodano: 13-02-2009, 19:49 ]

było to już na forum

 

moim zadaniem na pierwszym badaniu technicznym pojazdu sprowadzonego z zagranicy jest ocena stanu technicznego sporządzonego z natury a dokumenty dostarczone przez klienta słuzą jako podpowiedź, tak czy siak ustalamy wszystko z natury i !!!!!!!!!!!!! moje pytanie - dlaczego chcesz zrobic zmiane rodzaju pojazdu????; - skoro masz ustalic co do Polski zostało sprowadzone i ocenic tego stan techniczny z NATURY???????

 

TY ustalasz rodzaj pojazdu i pozostałe temu zagadnieniana, bo jako diagnosta jesteś od tego przeszkolony i uprawniony

i pod tym sie podpisujesz...

 

zwróć uwagę na to co napisałeś :

opis zmian , fakturę o przebudowie i koniec.

 

- dla mnie jest to naciąganie klienta na dodatkowe koszty bez prawnego uzasadnienia, a tym samym pomyśl ;: skąd fakture i ba kto dokona przebudowy pojazdu, który jest już zbudowany??? czy nie nasuwa ci sie na myśl jakiś przekręt????

 

[ Dodano: 14-02-2009, 00:18 ]

nie tak dawno miałem zafire klient kupił jako sam. osobowy bo tak było w umowie ,w dokumentach było sam. cieżarowy l. miejsc 4 przegroda oczywiście wymontowana opłacił akcyzę i przyjechał na przeglad z 7 fotelami . wk. nie rejestruje pojazdów z natury tylko na podstawie dokumentów .

i następny przypadek podobny , sprowadzony jest pojazd LKW. a na badanie podjeżdza np. pogotowie techniczne czyli specjalny i co robimy z natury ? .

to też jest zmiana rodzaju poj. i co na to wk.

a zmiana z ciężarowego na autobus też z natury ?

_________________

 

w takich sytuacjach jak wspomniałem wyżej robię swoje bo sporządzam to z natury i mnie w gruncie rzeczy nie powinno obchodzić co jest napisane na brifie czy innym dokumencie z innego kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta jest nie tyko po to żeby widzieć ale też musi i myślec i pomagać ludziom.

co do naciagania na kasę to zobaczysz na co się klient naciąga jeśli wk. nie zarejstruje poj.

pracuje na pograniczu trzech powiatów i każdy z nich odrzuca klienta jeśli w papierach są rozbieżności takiego typu.

co do natury to datę pierwszej rejestracji też można odczytać :?

szkolenia na diagnostów mają w programie 2 godz. na temat umiejętności odczytywanie podstawowych danych z dowodów zagranicznych - w jakim celu ? :(

poczytaj w temacie zmian konstrukcyjnych jakie miał przeboje gość peugeota 307 po badaniu z natury, jest na forum :)

nie chciał bym być też w skórze diagnosty który dopuści z natury osobówkę na 5 osób która za granicą był homologowana jako ciężarówka na 2 osoby, gdy dojdzie do wypadku w którym nie daj Boże zginą ludzie. :x

 

[ Dodano: 14-02-2009, 15:28 ]

na zachodzie jeżdżą kangoo 1 osobowe jako pojazdy pocztowe ,ciężarówki oczywiście które

bardzo łatwo można przerobić na osobówki i podstawić do przeglądu radzę uważać na taką naturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że przekrętów u nas nie mało ale nadgorliwość bywa gorsza od faszyzmu. A pomagam klientom, którym warto pomóc bo są dobrymi ludźmi , jednak na wielu się przejechałem i to mnie uczuliło na cwaniaków, bo wielu chce nas do grobu wpędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.