Skocz do zawartości

pierwsza rejestracja


markus

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz krótko do tematu , jeśli spełnia warunki na osobówkę i nie mam ku temu żadnych podejżeń że jest cos kombinowane to naturalnie takową prawde potwierdzam. Aby jednak nie było sytuacji o której piszesz rurek777

na zachodzie jeżdżą kangoo 1 osobowe jako pojazdy pocztowe ,ciężarówki oczywiście które

bardzo łatwo można przerobić na osobówki i podstawić do przeglądu radzę uważać na taką naturę

to przede wszystkim auto przerobione na ciężarowe musi posiadać trwale zabezpieczone punkty kotwiczenia pasów i siedzeń tak aby zwykłymi narzędziami nie można było tego zmienić , czyli wstawic siedzeń i pasów . Więc sprawdzam takowe punkty kotwiczeń czy sa i czy są trwale zabezpieczone, a wiemy że najprościej takie punkty zabezpiecza sie zaspawując je lub jak producent to robi zaślepkami do których niczym nie można sie zabrać, wiec można dokładnie ocenić czy ktoś próbuje nas oszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaślepki są przypunktowane w kilku miejscach , można je łatwo odciąć na słupkach często są plastykowe zatyczki które wyjmuje się wkrętakiem dodam że dużo tych poj. jest przeszklone co ułatwia sprawę. :( naprawdę lepiej mieć kwity przy badaniu . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się . jednak widziałem metalowe zabezpieczenia punktów i ich nie da rady od tak sobie ruszyc , ale dla chcącego nic trudnego. narka i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurek ma rację. Przychodzisz do WK z papierami (DR) na ciężarówkę, a diagnosta wystawia papiery na osobówkę to wylot. Tak samo jak w Polsce to traktujemy. Ma mieć kwit od uprawnionego przedsiębiorcy, że dołożył fotele itd, i na bazie tego robisz opis zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piwko dla ciebie blakop :-D

 

[ Dodano: 14-02-2009, 18:55 ]

o i mnie ktoś postawił, dzięki bardzo :-D i pierwszy raz pomogłem - jak fajnie :-D:-D:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz opis zmian.

Może jestem..... ,ale zmiany robie na podstawie już wystawionego polskiego DR.

Na podstawie czego robie te zmiany,zagranicznego DR ?

Czy moge tak zrobic no bo pierwsze to "natura" ,czyli jakie zmiany?

 

Przychodzisz do WK z papierami (DR) na ciężarówkę, a diagnosta wystawia papiery na osobówkę to wylot.

 

To po co pierwsze :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie , pierwsze badanie które w myśl naszych przepisów polega na identyfikacji pojazdu , pojazdu który został zidentyfikowany w niemczech ,francji włoszech .itd. ale nie u nas . Dopiero po pięciu latach pobytu w UE.raczono zauważyć że te pojazdy są już zidentyfikowane , musiało dojść do rozpraw sądowych ,trybunałów , itd. Teraz klient pójdzie do wk. jeśli będzie miał ważne badanie z UE. i zarejestrują mu to co będzie miał w papierach , a póżniej niech sobie robi zmiany i dla nas będzie łatwiej. :)

piwko dla SKP POZNAŃ . :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie , pierwsze badanie które w myśl naszych przepisów polega na identyfikacji pojazdu , pojazdu który został zidentyfikowany w niemczech ,francji włoszech .itd. ale nie u nas .

 

kurna przecież o to chodzilo i o tym pisłem rurek zdecyduj sie za czym ty obstajesz? bo ja nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Miałem kilka dni wolnego dlatego nie pisałem. Sharona zrobiłem na ciężarowy tak jak wynikało z briefu , na 5 miejsc. Klijęt juz zarejestrował nie płacąc akcyzy oczywiscie. Teraz chce zrobić sobie 7 miejscową osoówkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam i może przerobić ale niech się wcześniej zorientuje co na to panowie od akcyzy,

właśnie zaoszczędził pare setek pln u nas się tego nielubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markus, żebyś na takiej zmianie się kiedyś nie przejechał ;)

Gość kupi BMW serii 7 rocznik 2008 pseudo ciężarówkę, zrobisz BT, a później okaże się, że brałeś udział w 'zaoszczędzeniu' przez nie go kilkudziesięciu tys. zł. zapłaty akcyzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przyjadę Sharanem z pomarańczowymi pasami po bokach i kogutem pomarańczowym, to będzie pojazd specjalny?

Nie będę płacił recyklingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoc drogowa, będę miał jeszcze hak. :-D

Pytanie jest tylko "zaczepne". Kiedyś widziałem tak przebadanego transita, sprowadzonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.