Skocz do zawartości

jaki rodzaj badania


pirat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem nowy i proszę o wyrozumiałość. Przyjechał pojazd z zatrzymanym dowodem za brak badań technicznych. Jaki wpisać rodzaj badania technicznego w zaświadczeniu? Czy badanie okresowe, czy badanie dodatkowe a w Uwagach dopisać, że wykonano badanie okresowe.

Z góry dzięki za pomoc. ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Sebastian ZG

    4

  • berecik

    3

  • waga50

    3

  • JACEK GUZ

    3

to ja żeby nie zaśmiecać forum zadam jeszcze jedno podobne pytanie w tym temacie:

jaki dajecie nagłówek/rodzaj badania jeśli w zaświadczeniu są: USZKODZENIA POKOLIZYJNE?

PS

nie pytam o zakres okresowe+dodatkowe ale o nagłówek, gdyż miałem już kilka spięć z WK i jedni mówili, żę OKRESOWE+DODATKOWE być powinno wpisane a inni że DODATKOWE to poprawny nagłówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie pokolizyjne to jest badanie DODATKOWE. Ale jeśli ustalasz termin następnego badania to musisz zaznaczyć +OKRESOWE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja żeby nie zaśmiecać forum zadam jeszcze jedno podobne pytanie w tym temacie:

jaki dajecie nagłówek/rodzaj badania jeśli w zaświadczeniu są: USZKODZENIA POKOLIZYJNE?

PS

nie pytam o zakres okresowe+dodatkowe ale o nagłówek, gdyż miałem już kilka spięć z WK i jedni mówili, żę OKRESOWE+DODATKOWE być powinno wpisane a inni że DODATKOWE to poprawny nagłówek...

 

 

Według mnie jeśli same uszkodzenia pokolizyjne to wpisuję dodatkowe no bo po co okresowe skoro nie ustalasz następnego terminu badania :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uwagach warto wpisać serię, numer i przez kogo wydane zostało pokwitowanie

U nas nie tyle, że warto ale TRZEBA plus adnotacja "ustały przyczyny zatrzymania dr".

Weryfikowali to również kontrolerzy TDTu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zabrany za brak aktualnych badań technicznych wpisuje wiadomo OKRESOWE, a na odwrocie Wydanie DR, Jeśli zabrany DR za usterki jakies tam wówczas to tak jak wyżej nr pokwitowania i że usterki usunięto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo w naszym WK kierownik rzyczy sobie żeby rodzaj badania było wpisane : OKRESOWE- DOATKOWE SKIEROWANY PRZEZ ORG.KONTR.RUCHU DROGOWEGO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wszelkie dopiski, na podstawie jakich przepisów. Jeżeli DR zabrany przez organ kontroli za "dzwona" to wykonujemy badanie okresowe i na zaświadczeniu widnieje zapis, że pojazd spełnia wymagania ustawy. Jeżeli DR zabrany za usterki to dodatkowe i w pkt 2 wpisujemy, że pojazd odpowiada warunkom za które został zabrany DR. Więc po co wszelkie "poematy". Zawsze interesuje mnie co widzą ubezpieczycie w zaświadczeniu, które z premedytacją wystawiam jak nie jest zabrany DR, obie pozycje wykreślone bo badanie dodatkowe i żadnych innych wpisów ani w uwagach ani w warunkach, przecież z tak wystawionego zaświadczenia nie wynika nic oprócz tego, że zostało wykonane jakieś badanie dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli DR zabrany przez organ kontroli za "dzwona" to wykonujemy badanie okresowe

Mógłbyś to rozwinąć. Bo rozumiem, że "dzwon" = "kolizja" i badanie okresowe?

Nic więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze że po kolizji to okresowe +dodatkowe i dziwię się że z zachodniopomorskiego są takie obiekcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze że po kolizji to okresowe +dodatkowe zachodniopomorskiego

 

W " zakresie badania dotakowego" jest badanie okresowe i tylko w tedy kiedy wyznaczasz date następnego badania piszerz okresowe+dodatkowe, w każdym innym przypadku tylko dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakresie badania dotakowego" jest badanie okresowe i tylko w tedy kiedy wyznaczasz date następnego badania piszerz okresowe+dodatkowe, w każdym innym przypadku tylko dodatkowe

I ja się pod tym podpisuję?

Ale ale jeżeli jest po kolizji to dodatkowe i okresowe i finito! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli DR zabrany przez organ kontroli za "dzwona" to wykonujemy badanie okresowe

Mógłbyś to rozwinąć. Bo rozumiem, że "dzwon" = "kolizja" i badanie okresowe?

Nic więcej?

Skrót oczywiście, okresowe+dodatkowe jak najbardziej, chodzi mi o sens i czytelność zaświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja normalnie w rodzaju zaznaczam dodatkowe a w uwagach pisze że zostało wykonane także okresowe które wchodzi w zakres wyznaczam termin za rok i ok jak na razie nikt się nie czepia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na konferencji w Poznaniu zostało potwierdzone to co napisalem i paru moich kolegów (p. Król z MI). Jeśli robimy same usterki to skreślamy oba punkty na pierwszej stronie, jeśli wykonamy dodatkowe "w sklad którego wchodzi okresowe" to pkt pierwszy nie skreślamy.Jesli dodatkowe z okresowym to wyznaczamy date następnego badania. Jest to np. przypadek kiedy pojazd jest nowy i ma na trzy lata termin to wyznaczając date następnego badania pojazdu tygodniowego( bo możemy tylko max na 2 lata) skracamy mu termin. Inną sprawą jest, że robiąc "powypadkowe" mozna dopisać okresowe i w tedy wyznaczamy dodatkowo date następnego badania bo jeśli klient płaci za dodatkowe i okresowe to czemu nie ... ! Tylko w przypadku kiedy termin mu przedlużamy a nie skracamy.( Wszystko wyjasnione na dole w zaswiadczeniu pod gwiazdkami). Jeszcze raz podkreślam spójszcie na nomenklature: "badanie okresowe" i "zakres badania Okresowego" niby podobnie ale jest pare różnic ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Badanie jest badanie - liczy się kwit ze stacji, a nie jaką Wy sobie tam pozycje z cennika weźmiecie, czy wpiszecie czary mary w rodzaju badania. Sprawa prosta - diagnosta widział auto, jest sprawne? Wydał zaświadczenie? To co za różnica jakie? A jak macie wątpliwości to kolega Piotr z Lublina Wam wszystko wytłumaczy - na to ministra nie trzeba :)

 

bercik - możesz rozwinąć temat skracania badania dla nówek? I na jakiej konferencji Ty byłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bercik - możesz rozwinąć temat skracania badania dla nówek?

Jakiego skracania? Przecież my mu dajemy ile możemy, dwa lata od daty badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli taki który jeszcze nie ma roku :D
Na temat wyznaczania terminu już tyle razy było a prawda jest taka a może nawet dwie lub trzy np. wg. piskp (na kursie jest jest aktualnie jeden z naszych pracowników w ośrodku,który kształci diagnostów i maja jedną z najwiekszych zdawalności potwierdza stanowisko piskp)na ostatanim szkoleniu jakim byłem tj. w wrześniu ub. roku należy obliczać termin następnego badania wyrównując do 3 lat.Powstaje pytanie jak zostaje tydzień do owych 3 lat a to juz w gestii zdrowego rosądku diagnosty, który w tej sytuacji logicznie postępując i za zgodą właściciela wyznacza termin bt za 2 lata.Ale to już było.... :)Sory ...jakieś poranne przymulenie powyższa moja dywagacja dotyczy badania pierwszego sprowadzony z zagranicy w pozostałych przypadkach tak jak koledzy napisali poniżej wystarczy wg. Dow.Rej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji jak pojazd nie ma jeszcze roku od daty pierwszej rejestracji

a wykonuję badanie (okresowe + dodatkowe) to w pozycji termin następnego badania

wpisuję ( ZGODNIE Z DOWODEM REJESTRACYINYM).

Myślę że to jest realne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to jest realne rozwiązanie.

 

jak najbardziej jestem za takim postawieniem sprawy w tej kwestii

 

[ Dodano: 17-02-2009, 08:47 ]

Jeśli robimy same usterki to skreślamy oba punkty na pierwszej stronie

 

prawidłowo, ale trzeba brać poprawkę na stanowisko WK jak dobrze pamiętam, a było to dawno temu to chyba miałem o to juz rozmowę dlaczego są dwa skreślone punkty przy samym dodatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.