Skocz do zawartości

Wzór zaświadczenia dla autobusów - 100 km/h


smolow

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie bardziej skierowane do Okregówek:

Analizując wzór zaświadczenia dla autobusów –100 km/h w uwagach(legendzie) do kolumny 2 (wynik badania) znajdziemy symbol X-„nie dotyczy” jest to bardzo ciekawy zapis bo w rubryce wyniku badania mamy do wyboru: 1lub 0.

Zwracam na to uwagę bo w ostatnim czasie zgłaszają się na stację klienci z przerobionymi na autobusy Sprinterami i proszą o zrobienie dodatkowych badań na „100” .W ubiegłym tygodniu rozmawiałem z klientem z serwisu, którego niemieccy policjanci ukarali za przekroczenie prędkości i po dłuższej rozmowie poradzili mu aby się udał do najbliższej stacji (oczywiście w Niemczech) celem zrobienia „100” na ich kraj. Zapewniali go że to przecież nowy samochód więc nie powinno być problemów. Klient oczywiście zrobił to badanie z wynikiem pozytywnym. Nikt od niego nie wymagał żadnych dokumentów na stateczność pojazdu, czy też o skuteczności zwalniacza. Z tego co podglądnąłem na zaświadczeniu to widziałem wpis że układ hamulcowy spełnia wymagania regulaminu.

Sprawa wydaje się być ciekawą, myślałem że nasze przepisy przynajmniej są zbliżone do ogólnych przepisów obowiązujących w Unii. Nasze rozporządzenia wspominają jedynie o wymaganiach zwalniacza (retardera) w przepadku towarów niebezpiecznych, ale w autobusach nie ma wyjątków, cóż więc ma sygnalizować wspomniany „X” w legendzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - nie na miejscu :D Przenoszę to do innego działu - na przyszłość prosze tego pilnowac - będziemy karac ostrzeżeniami !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...upsss..przepraszam miałem wrażenie że opisuje ten problem w dziale niedotyczy a chodziło mi o wspomniany X-niedotyczy we wzorze zaświadczenia dla autobusów na 100km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Dolnoślązak - i to jeszcze początykujący - nie musi wszystkiego wiedzieć - prawda Berecik ? :lol:

 

Ps. Tylko ten się nie myli, kto nic nie robi :D Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa - niech to forum żyje pełnią życia !

 

[ Dodano: 13-08-2005, 10:24 ]

A na BUS = 100 km/h zerknę, ale dopiero w poniedziałek lub wtorek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
może nie czytałem jakiegoś regulaminu

Regulamin --->>> http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=272

 

Ale tak straszny to on nie jest (ten regulamin) :D

Nie zauważyłem, żebyś się do niego (intuicyjnie) nie stosował - więc spoko ...

 

Moderatorzy kończą urlop i za chwilke będa działać ! Będziemy "karać", no chyba że spotkamy się on-lain i jakoś się dogadamy

Berecik próbował sie wykazac - po prostu :lol:

Ale w realu to całkiem sympatyczny gościu !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak żarty żartami :? a nikt z kolegów z Okręgówek niechce podjąć tematu X :( w zaświadczeniu autobusu na 100km/h. Rozumiem że sprawy związane z VAT-em są najważniejsze 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już podejmuję temat. "X" dotyczy pasów bezpieczeństwa. w dz.u. 32 w sprawie warunków itd. sa wymagania dla w/w autobusów rozdział 6 paragraf 23 ust.4 pkt7. są tam dwie daty i jeśli dotyczy to piszesz 1 albo 0, a jeśli nie to wspomniany X. szczegóły w w/w ustawie.pozdrawiam. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem wypełnione zaswiadczenie że diagnosta badając M-B Sprintera, przy zwalniaczu postawił X-nie dotyczy(no bo dziwne żeby miał mieć:?) a jeśli chodzi o wspomniany Dz.U to OK tylko w zaświadczeniu jest mowa o pasach na siedzeniach niezabezpieczonych czyli takich przed którymi nic nie ma(więc każdy autobus na 100 musi mieć pasy na takich siedzeniach :| i nie ma co tu stawiać X tylko 1lub0-tak mi się wydaje

 

[ Dodano: Sro Wrz 21, 2005 11:25 am ]

apropo autobusów na 100km/h...czy widzieliście kiedykolwiek zaświadczenie wystawione przez producenta o pozytywnym badaniu w zakresie stateczności ruchu po rozerwaniu jednej z przednich opon? Mam nadzieję że ządacie takowego dokumentu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.