Skocz do zawartości

VAT 3 czy VAT 4 Pickup


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

w tym przypadku tworzy jednolitą bryłę nadwozia a chyba oto chodzi w vat 4 żeby była całkowicie oddzielona od kabiny

Właśnie tu jest dowcip jak to zinterpretować, czy trwała ściana tylna kabiny jest całkowitym oddzieleniem czy też konstrukcja oddzielona od siebie to oddzielna konstrukcja.Oczywiście się droczę ale jak zwykle przepis jest na tyle precyzyjny, że trzech czyta i jest siedem interpretacji... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    14

  • mirek.g

    13

  • danielg539

    13

  • michal_k

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

3) pojazdów samochodowych, które mają otwartą część przeznaczoną

do przewozu ładunków;

4) pojazdów samochodowych, które posiadają kabinę kierowcy i

nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie

oddzielne elementy pojazdu;

 

Ja uważam, że ta Skoda podlega pod VAT-3.

Jeżeli chodzi o VAT-4 to mam podobne zdanie jak Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem VAT 3. Pasuje najbardziej do tego rodzaju nadwozia. A co do zabudowy jak w tym przypadku sztywnej klient przecież może sobie założyć to w kazdej chwili... (tylko nie jakomś samoróbkę). W dowodzie rejestracyjnym i św. homologacji jest nazwa Pick-up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak zwykle przepis jest na tyle precyzyjny, że trzech czyta i jest siedem interpretacji...

Faktycznie definicje vat 3 i vat 4 są napisane jak odpowiedzi do pytań egzaminacyjnych na diagnostę,,, im więcej razy je czytasz tym bardziej wszystkie Ci pasują ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym zrobił VAT-3 bo jednak kabina i przestrzeń ładunkowa mają część wspólną w postaci ściany. A tak btw po kiego takie rozgraniczenie na VAT-3 i VAT-4? Jakie to ma znaczenie? Czy nie mogło by być tak, że jeśli pojazd spełnia którykolwiek z 4 warunków to jest po prostu VAT i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie mogło by być tak, że jeśli pojazd spełnia którykolwiek z 4 warunków to jest po prostu VAT i już

 

Było by to zbyt proste :( .

Chyba już nie ma co zagłębiać się w ten temat bo za miesiąć już nikt takich BT robić nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by po dwóch latach uczyć się ich od nowa ???

 

Taka to kolej rzeczy. Wygrywasz wybory i podnosisz podatki, na rok przed końcem kadencji obniżasz podatki w nadzieji, że ponownie zostaniesz wybrany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aka to kolej rzeczy. Wygrywasz wybory i podnosisz podatki, na rok przed końcem kadencji obniżasz podatki w nadzieji, że ponownie zostaniesz wybrany

 

Co tak politycznie od rana danielu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy pick-up ma skrzynię w postaci oddzielnej konstrukcji - akurat w felicji to zdaje się adaptacja tylnej części nadwozia samonośnego. W terenówkach wielu to faktycznie oddzielny element. Dlatego nie widzę tu żadnego problemu interpretacyjnego - VAT3 i tyle. Niepotrzebnie kombinujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego własnie zrobiłem VAT 3 i sprawa zamknięta ;). Myślę że pick-upów będzie u nas wiecej bo chociażby tania Dacia Logan Pick-up wchodzi na rynek. A jest nawet wersja samowyładowcza.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki VAT byście wpisali dla Polonez Trucka?

uważam, że 4 jeżeli jest zabudowany typową nadbudówką z tworzywa, jeżeli nie (otwarta) to 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki VAT byście wpisali dla Polonez Trucka?

 

Może zamiast zgadywać ustalmy jaki pojazd, ma

"otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków"

nie mając jednocześnie

"kabinę kierowcy i

nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie

oddzielne elementy pojazdu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast zgadywać ustalmy jaki pojazd, ma

"otwartą część przeznaczoną do przewozu ładunków"

nie mając jednocześnie

"kabinę kierowcy i

nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie

oddzielne elementy pojazdu"

 

Myślę, że pic-up o nadwoziu samonośnym spełnia ten warunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pic-up o nadwoziu samonośnym spełnia ten warunek.

Dokładnie,,,

i gdybyśmy się tego wszyscy trzymali to nie mielibyśmy dziś na drogach pojazdów takich jak Kia 2500 z vat-3 tylko dlatego, że jest otwarty,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nakładka na skrzynie ładunkową - czy to z laminatu, czy w formie opończy to dla mnie ciągle tylko nakładka jako opcjonalna forma wyposażenia pojazdu i dla mnie ta ciągle VAT3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ta ciągle VAT3

 

Też tak uważam :ok

 

Z naszych ustaleń wynika, że VAT-3 jest zarezerwowany wyłącznie dla pick-upów a pozostałe pojazdy ze skrzynia otwartą, zamkniętą i kontenerem podlegaja pod VAT-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nakładka na skrzynie ładunkową - czy to z laminatu, czy w formie opończy to dla mnie ciągle tylko nakładka jako opcjonalna forma wyposażenia pojazdu i dla mnie ta ciągle VAT3

Dla mnie 4 bo zawiera się w definicji pkt 4 a to jak klient chce go używać to jego zmartwienie, ponieważ jak zabuduje "pakę" to na Boga jaka to otwarta część do przewozu ładunków.

a pozostałe pojazdy ze skrzynia otwartą, zamkniętą i kontenerem podlegaja pod VAT-4.

Czy jesteś świadom tego co piszesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś świadom tego co piszesz??

 

4) pojazdów samochodowych, które posiadają kabinę kierowcy i

nadwozie przeznaczone do przewozu ładunków jako konstrukcyjnie

oddzielne elementy pojazdu;

 

Skrzynia jest konstrukcyjnie odddzielnym elementem pojazdu, to niby dlaczego taki pojazd ma nie podlegać pod VAT-4 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.