Skocz do zawartości

VAT 3 czy VAT 4 Pickup


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 162
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    14

  • mirek.g

    13

  • danielg539

    13

  • michal_k

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

W dowodzie mam ciężarowy, auto na ramie z 81r, 5 osób, ocięcie tyłu o jakieś 30cm i dachu o 1m i wstawienie stalowej wspawanej ściany grodziowej było we własnym zakresie, głownie ze względów bezpieczeństwa.-to do auta ze zdjęcia dostałbym vat3, czy widzicie jakieś przeciw wskazania.

 

 

DSC_0011bez.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cha , to z tyłu , to jest ta przestrzeń ładunkowa?

pewnie do przewożenia telewizorów - plazma / lcd / led - bo kineskopowy to się nie zmieści ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dostałbyś. Ale po co ? skoro nie przejdzie zwykłego okresowego z wynikiem P ?? :evil:

 

A po co mu P? Wystarczy, że można VAT odliczać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście nie próbowałem podchodzić po przeróbce pod badanie okresowe, ale domniemam, że po zdemontowaniu linki nad maską i zamontowaniu węższych felg żeby poza obrys koła nie wystawały, poprawię klosze lamp to pomijając resztę niewidocznych wad nie powinienem mieć kłopotów z BO... ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście nie próbowałem podchodzić po przeróbce pod badanie okresowe, ale domniemam, że po zdemontowaniu linki nad maską i zamontowaniu węższych felg żeby poza obrys koła nie wystawały, poprawię klosze lamp to pomijając resztę niewidocznych wad nie powinienem mieć kłopotów z BO... ???

 

Zawsze trzeba mieć nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pomijając resztę niewidocznych wad nie powinienem mieć kłopotów z BO... ???

 

Z tego co tylko widzę - brak podświetlania TR, Brak tylnego zderzaka, brak tylnych "chlapaczy", linki z przodu...

 

Podejrzewam, że będzie problem ze zbiornikiem paliwa, nie widzę przodu. Pewnie by się jeszcze nie jedno znalazło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, przód jest fabryczny, gorzej z przerobionym tyłem: zderzak, oświetlenie, lusterko by się znalazło, linki jak wyjeżdżam z lasu od razu zdejmuje- dla bezpieczeństwa pieszych, zbiornik paliwa jest z innego auta, gorzej z chlapaczami, ale w paragrafy opisujące położenie fartuchów zakończone są kwestią "; fartuchów nie wymaga się w pojazdach o konstrukcji uniemożliwiającej ich umieszczenie"-czy to by pomogło, bo jeśli nie to będę zmuszony (i sam chcę bo trochę mocno błoto leci) stworzyć nieoryginalny zderzak, do którego będę mógł przyczepić fartuch, ale zacznie się problem z kwestią samodzielnego wykonania zderzaka, czy można samemu wykonać schludny, bez wystających ostrych elementów, np, wyoblona na końcach rura fi 50 lub profil 100/40 z plastikowymi oryginalnymi końcówkami -podobny do oryginału zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiście nie próbowałem podchodzić po przeróbce pod badanie okresowe, ale domniemam, że po zdemontowaniu linki nad maską i zamontowaniu węższych felg żeby poza obrys koła nie wystawały, poprawię klosze lamp to pomijając resztę niewidocznych wad nie powinienem mieć kłopotów z BO... ???

 

A mogę wiedzieć jakie dane były w DR przed przeróbkami i jakie jest DMC pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC 2500, zmalała masa własna o 150kg z 1950 na 1800

 

A przed "zmniejszeniem" masy własnej też było "ciężarowy"?

Czy samochód miał robione zmiany konstrukcyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przestrzeń ładunkowa, jest oddzielona, masz ciężarówkę wg PoRD...

Kwestia - oceny zgodności zmian "ze sztuką" i przepisami to już inna sprawa... Trudno to zrobić na podstawie zdjęć. Ale spoko - nie ma nie bo nie. Jak będziesz spełniał warunki techniczne nie ma przeszkód, żebyś przeszedł badanie nawet z tymi zmianami.

 

Natomiast możesz nie mieć uznanej ciężarówki na gruncie prawa celnego - gdyby auto jakąś tam przygodę z UC miało mieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC 2500, zmalała masa własna o 150kg z 1950 na 1800

 

Mówiłem że według mnie z tymi parametrami nie mógł być ciężarowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DMC 2500, zmalała masa własna o 150kg z 1950 na 1800

 

Mówiłem że według mnie z tymi parametrami nie mógł być ciężarowy

A że tak z ciekawości zapytam - dlaczego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przestrzeń ładunkowa, jest oddzielona, masz ciężarówkę wg PoRD...

Kwestia - oceny zgodności zmian "ze sztuką" i przepisami to już inna sprawa... Trudno to zrobić na podstawie zdjęć. Ale spoko - nie ma nie bo nie. Jak będziesz spełniał warunki techniczne nie ma przeszkód, żebyś przeszedł badanie nawet z tymi zmianami.

 

Natomiast możesz nie mieć uznanej ciężarówki na gruncie prawa celnego - gdyby auto jakąś tam przygodę z UC miało mieć...

 

Troszkę nie nadążam za mądrościami z tego postu, poproszę prościej...UC to sprawa sprzed paru lat, ale jak znam clenie tych aut (tego typ w460) celnicy nie mają żadnych wątpliwości, jeśli z tłumaczenia wynika ciężarowy tak puszczają, bo jak ze służb/wojska/straży to ciężarówki wyglądały tak samo jak osobówki.

Ja kupiłem bez żadnej przegrody, 5 osób w dowodzie ciężarowy, ja wspawałem przegrodę ze względów bezpieczeństwa, coby ciężkie graty na łeb nie leciały, a teraz czytając infa z forum dowiaduję się, że spełnia vat-3 i zaczynam się zastanawiać, czy nie wykorzystać auto inaczej, ale żeby poszło, mus dojechać przepisowo na stację, a może nie ma sensu kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.