Skocz do zawartości

Wyjazd z rolek przy niepracujących rolkach - maha


adamos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przez pomyłkę wyjechałem z rolek przy niepracujących rolkach, program mahy wyrzuca błąd po niemiecki, serwis w terenie, nie wiadomo kiedy przyjedzie. Bezpieczniki sprawdzone, może ktoś z Was rozwiązał podobny problem ?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak, ze podczas ostatniego przejazdu mialo miejsce wyjechanie bez pracujacych rolek, a nastepnego dnia moj zmiennik zaobserwowal blad, screen w zalczniku

error.thumb.JPG.1efd8d111fecae3579ca281dcb0ff86c.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tylko co naiwyżej do tej pory wyskoczy bezpiecznik.

Może u Ciebie jest za duzej wartości bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas feralnego przejazdu zaobserwowałem na ekranie "wykryto poślizg..." i do końca dnia więcej nie korzystałem z linii, ale błędu również nie było, problem pojawił się następnego ranka.

 

ps. może ktoś przetłumaczyć co to w ogóle jest za błąd ? tłumaczenie pojedynczych słów nijak ma się do całego zdania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa w dniu wczorajszym została zgłoszona do mahy, dzisiaj próbowałem dzwonić, ale telefony nie odpowiadają, pozostaje czekać do poniedziałku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie dziwne ja przejadę nie raz przez rolki i nic mi się nie dzieje żadnych błędów może jakiś czujnik Ci padł tak jak wyżej koledzy mówią ja często wyjeżdżam na stojących rolkach i nic mi się nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usterka usunięta, uszkodzona była płyta główna urządzenia, koszt ~300€ :] akurat uszkodzenie nie związane z wyjazdem z rolek, zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat uszkodzenie nie związane z wyjazdem z rolek, zbieg okoliczności

No ja tam nie byłbym przekonany. Zawsze można winę zwalić na Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czesc

Usterka usunięta, uszkodzona była płyta główna urządzenia, koszt ~300€ :] akurat uszkodzenie nie związane z wyjazdem z rolek, zbieg okoliczności.

 

Jak dlugo pracowal u Ciebie komputer Maha???

Bo u nas padl po miesiacu, rowniez wymiana calego komputera ale na gwarancji.

 

BTW uwazajcie panowie na niskie temperatury MAHA tego nie lubi (u nas na stacji nie wylaczam urzadzenia na noc jesli ma byc zimniej niz -5 na dworzu.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarpak jest zawsze za rolkami więc przejażdżasz szybko przez rolki żeby nie zdążyły się załączyć i po sprawie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-7 na stacji? To szok!

 

pozostaje tylko kwestia sprawnego ogrzewania

u mnie na stacji nawet przy minus 20 na zewnątrz jest ciepło ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie urządzenia niech tam sobie pracują i przy minus 40 ale tu chodzi o ludzi czy ktoś z nas chciałby pracować przy tak niskich temperaturach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia pracują od 3 lat i niestety pomieszczenie stacji jest dobudówką i w zimie jest tam nie za ciepło ;/ serwisant z którym rozmawiałem, stwierdził iż są stacje na których jest bardzo duża wilgoć i to oczywiście zabija elektronikę, u nas takiej wilgoci nie ma, ale temperatury są raczej niskie, choć z pewnością dużo powyżej 0C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Kolego Tytus umnie na stacji w zime tem. -7stopni na stacj :sad: i żdnego problemu nie było z uruchomieniem maha

 

Wyjatek potwerdzajacy regule...zajrzyj do instrukcji temat zakres temperatur pracy sterownika.

U nas padl przy ok 0 C.

BTW w urzadzonku za kilkadziesiat tysi mogliby zamontowac grzejnik przeciez nie pracujemy w tropikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Zacząłem pracę na stacji z linią diagnostyczna vteq 3000. W instrukcji, jeśli chodzi o wyjazd z rolek jest informacja, aby delikatnie dodać gazu i puścić sprzęgło - spowoduje to uruchomienie rolek wspomagając wyjazd. Ale nie wiem albo ja coś robię zle albo cos jest nie tak. Jak próbuję wykonać taki manewr to tylko rolki sie kręcą w tempie kol a jak wcisne sprzęgło to wszystko się zatrzymuje. Jak to u Was jest? Do tej pory pracowałem na sprzęcie fudim polmo, całkiem inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może sprzęgło należałoby zerwać, to znaczy puścić ciut szybciej niż normalnie się rusza.

Trening czyni mistrza. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.