Skocz do zawartości

Sprawdzenie stanu technicznego auta osobowego


R1-E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Mam pare pytań, licze na rady.

 

Posiadam m.in. Fiata 126p. Jest zarejestrowany, przegląd mam do czerwca 2009 ważny. Jestem świadom, że w takim stanie w jakim go teraz mam nie przejdzie przeglądu. Chciałbym podjechać na jakąkolwiek SKP żeby mi zbadali auto i powiedzieli jakie usterki musze usunąć by otrzymać w przyszłości przegląd, ponadto chciałbym wszelkie inne badania - sprawność amortyzatorów, spalin, hasału, geometria, nie wiem co tam jeszcze da się sprawdzić ? No i to co mnie najbardziej iteresuje - jaka jest cena za taki pełen zestaw wszelkich możliwych badań jeśli nie jest to badanie okresowe ? Dla pewności spytam również - diagnosta mi chyba nie zdelegalizuje ważności badań (tych do czerwca 2009) jeśli stwierdzi, że moje auto jest okropne ? żebym się nie wkopał przez tą moją ciekawość co jest w aucie do zrobienia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt badania w zalezności o co poprosisz , to jest wyszczególnione w cenniku , jednakże nie wiecej jak 98zł w co wskład wchodzi wszystko jak dla okresowego badania, no chyba że dojdzie jakies specjalistyczne typu gaz, ale to oficjalna droga . Właściciel stacji lub konkurencyjnej stacji może zawsze podac ci inna kwotę - ale co do tego :

 

Dla pewności spytam również - diagnosta mi chyba nie zdelegalizuje ważności badań (tych do czerwca 2009) jeśli stwierdzi, że moje auto jest okropne ? żebym się nie wkopał przez tą moją ciekawość co jest w aucie do zrobienia.

 

nie potrafię ci doradzic , bo to leży w kwestii stanu technicznego twojego auta i podejscia diagnosty do badanego auta.. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej kilka SKP w Twojej okolicy zrobi ci komplet takich badań za free - musisz tylko poszukać ... :D

Takie sprawdzenie nie ma nic do ważności badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie powinno być problemu ze sprawdzeniem auta np.u mnie kosztowało by to około 40-stu zł. a jeśli chodzi o ważność badań to nie wnikamy w szczegóły bo w końcu nie przyjechałeś na przegląd tylko na sprawdzenie ewentualnych usterek po to żeby je wyeliminować Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że rozpiętość cen jest od 0 do 98 zł :-)

 

nie potrafię ci doradzic , bo to leży w kwestii stanu technicznego twojego auta i podejscia diagnosty do badanego auta..

 

Co do stanu technicznego takiego który ja sam umiem ocenić na szybko to:

- opony starsze niż 5 lat

- brak ręcznego

- brak sygnału dźwiękowego

- luz przekładni kierowniczej

- układ wydechy

i o tym chyba nie ma co dyskutować - trzeba naprawić :)

 

Tymczasem chciałbym podyskutować o karoserii jeszcze - czy korozja na progach/drzwiach oraz lekko skrzywiona lewa strona tylnego zderzaka mają wpływ na to czy dacie P czy N ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maluszek jest niestety słabą samonośną konstrukcją więc przede wszystkim nadwozie mile widziane bez dziur i poważnych ognisk korozyjnych, wiec jeśli nie ma progów to przynajmniej w mojej ocenie N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pospawam to, głównie drzwi bo wychodzą na nich efekty stłuczki sprzed lat, ale zderzaka wyprostować nie umiem, chyba go tak zostawie narazie.

 

Bardzo dziękuje za odpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta na SKP nie zdelegalizuje Ci badania w dosłownym tego słowa znaczeniu. Musisz się jednak liczyć z tym, że diagnosta tak samo jak Policja na drodze ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu w przypadku stwierdzenia poważnych usterek powodujących zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... diagnosta tak samo jak Policja na drodze ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu w przypadku stwierdzenia poważnych usterek powodujących zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu.

Gdyby to było tylko prawo to dużo mniej dylematów mielibyśmy w pracy ale to jest niestety obowiązek. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.