Skocz do zawartości

Montaż instalacji LPG w poj.bez ważnego OBT


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jakie jest postępowanie w przypadku,gdy klient zamontuje instalację w pojeżdzie ,w ktorym nie ma ważnego badania okresowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontować można :) ale powinien klient mieć wpis w dowodzie GAZ.a takiego nie dostanie w wk. bo nie ma okresowego więc jedzie na skp. robimy badanie okresowe z gazem - 162 zl. wystawiamy zaświadczenie a w uwagach - brak wpisu o montażu inst. gazowej . klient jedzie do wk po wpis a póżniej na skp. po piecząteczkę w dowód i po sprawie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji ja wykonuję dadanie okresowe + dodatkowe nie podbijam

dowodu tylko wystawiam zaświadczenie wpisując że posiada instalacię do zasilania gazem

i kieruję właściciela pojazdu do WK celem dokonania wpisu w dowodzie rejestracyjnym.

Następnie podbijam dowód rejestracyjny. opłata 98zł + 63zł +1zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji ja wykonuję dadanie okresowe + dodatkowe nie podbijam

dowodu tylko wystawiam zaświadczenie wpisując że posiada instalacię do zasilania gazem

i kieruję właściciela pojazdu do WK celem dokonania wpisu w dowodzie rejestracyjnym.

Następnie podbijam dowód rejestracyjny. opłata 98zł + 63zł +1zł

 

Ja tak samo jak TOSPOL tylko jeszcze w uwagach wpisuję brak adnotacji o przystosowaniu do zasilania gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno,klient powinien posiadać f-rę za montaż i homologację i dozór na zbiornik?

 

[ Dodano: 21-02-2009, 10:57 ]

Czy nie powinno być badanie 98 zł + 114zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświadczenie wykonania zbiornika z decyzjąTDT jak najbardziej a i reszta była by mile widziana choc niekonieczna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

114 za badanie instalacji jest wtedy gdy pojazd ma robione pierwsze badanie po

sprowadzeniu za granicy wtedy 169+114.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czym się różni w cenniku 1.15 od 6.1.

Przecież pojazd sprowadzony z zagranicy ma już zamontowaną instalację to wydaje mi się że dodatkowo 63 zł.

Chyba że zamontował naszą już po sprowadzeniu,chociaż to nie ma sensu ba ma w plecy 114 zł. Rejestruje bez gazu na pierwszym a potem montuje ,ma faktury,jedzie do WK i nic nie płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich dokumentów możecie żądać od klienta przy badaniu z gazem. Jeżeli możemy żądać tylko Poświadczenie TDT, a nie mamy obowiązku żądać faktury oraz wyciągu ze świadectwa homologacji instalacji gazowej to na jakiej podstawie stwierdzić czy montaż został dokonany przez faceta który ma homologację na wstawianie instalacji gazowej do auta czy może zrobił to kowalski w garażu. W/g mnie i tego co uczyli na kursie to najpierw klient jedzie do WK po wpis w dowód GAZ, gdyż tam przedstawia wszystkie niezbędne dokumenty bo oni mają obowiązek ich zażądać , a następnie jedzie na badanie i my sprawdzamy poprawność zamontowania, działania i szczelność oraz dokumenty (DR+Pośw.TDT). Tak bynajmniej jest w naszym SP. No ale mogę się mylić. Poprawcie mnie jeśli coś źle napisałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalację ma ale nie ma polskiego dozoru na butlę gazową

Chodzi o to że ma polski dozór na butlę.TDT dopełnia do dziesięciu lat,ale poza tym niema nic więcej. Nie ma świadectwa homologacji na instalację gazową.

Takie samochody sprowadzają z Holandi i my je rejestrujemy.

Wystarczy tylko mieć homo na butlę z TDT,chociaż jest to butla Holenderska.

Miałem juz kilka takich samochodów i pobierałem dodatkowo 63 zł za badanie dodatkowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wtedy gdy nie ma ważnego przeglądu i nie ma wbitego gazu do dowodu rejestracyjnego co robicie ::?::?::?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy ma już oplski dozór butli to wykonuję pierwsze badanie pojazdu po sprowadzeniu

+ specjalistyczne badanie inst. gaz. A w pozycji rodzaj zasilania piszę P/LPG

Cena jak już pisałem 169 + 114

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jakie jest postępowanie w przypadku,gdy klient zamontuje instalację w pojeżdzie ,w ktorym nie ma ważnego badania okresowego.

 

Robisz badanie okresowe + dodatkowe pobierasz opłat 161 zł wystawiając zaświadczenie. Kierujesz klienta do WK po wpis . Kiedy WK wpisze przeprowadzasz badanie dodatkowe i kasujesz 20 + 1 na CR wbijasz pieczatkę i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jakie jest postępowanie w przypadku,gdy klient zamontuje instalację w pojeżdzie ,w ktorym nie ma ważnego badania okresowego.

 

Robisz badanie okresowe + dodatkowe pobierasz opłat 161 zł wystawiając zaświadczenie. Kierujesz klienta do WK po wpis . Kiedy WK wpisze przeprowadzasz badanie dodatkowe i kasujesz 20 + 1 na CR wbijasz pieczatkę i po sprawie

 

Zastanów się co piszesz,bo takiej bzdury to jeszcze nie widziałem.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się co piszesz,bo takiej bzdury to jeszcze nie widziałem.Pozdrawiam

Napisz koledze gdzie popełnił błąd w swoim rozumowaniu.Ty go od razu obuchem w ..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dotyczy tych 20 zl za jakieś badanie dodatkowe.Sory to nie było uprzejme.Ten temat to ja wywołałem i widzę że "co kraj ,to obyczaj"No cóż takie jest niejasne prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie jest niejasne prawo

 

Czy jak wystepuje niezgodność zapisów w DR ze stanem faktycznym pojazdu to

1. spełnia wymagania tech.art.66

2.czy nie spełnia wymagań wymagań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że nie spełnia,mam wątpliwości odnośnie tych 20 zł (za jakie badanie dodatkowe),bo chyba brniemy w jakiś zaułek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że nie spełnia

 

Brniemy dalej :D

Czyli jak nie ma wpisu "gaz" w DR to nie spełnia(niezgodność zapisów ze stanem faktycznym)-po "naszemu " wynik bt negatywny-tak?

 

W WK jak wynik negatywny to nie ma wpisu w DR.

Dlaczego WK nie może wpisać w DR adnotacji "gaz" gdy minął termin badania?

 

Jak damy "pozytywa" to poświadczymy nieprawdę?

 

Zabrnęliśmy w zaułek ?

 

 

;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że nie spełnia

 

Brniemy dalej :D

Czyli jak nie ma wpisu "gaz" w DR to nie spełnia(niezgodność zapisów ze stanem faktycznym)-po "naszemu " wynik bt negatywny-tak?

 

W WK jak wynik negatywny to nie ma wpisu w DR.

Dlaczego WK nie może wpisać w DR adnotacji "gaz" gdy minął termin badania?

 

Jak damy "pozytywa" to poświadczymy nieprawdę?

 

Zabrnęliśmy w zaułek ?

;);)

 

[ Dodano: 24-02-2009, 22:23 ]

Niezupełnie,daję P i wystawiam zaświadczenie ,w uwagach:poj.odpowiada LPG,nie stępluję w DR,klient jedzie do WK ,tam na podstawie zaświadczenia wpisują adnotację LPG,wraca ,stępluję DR i jest OKI.Opłata wg mnie 98zł i 114zł dodatkowe montaż w pojeżdzie zarejestrowanym i jeszcze zeta za stępel.Wymagam podczas przeglądu f-rę za montaż,homo i dozór na zbiornik.Tak to widzę.Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ta sytuacja do końca nie jest przewidziana w przepisach i każde rozwiązanie jest pewnego rodzaju brnięciem... Albo SKP odpuści z procedurą, albo WK - inaczej nie da rady

 

Rozwiązanie na 100% legal? Proszę bardzo:

 

1. Demontaż instalacji LPG

2. Dowiezienie auta na lawecie na OBT

3. Badanie

4. Ponowny montaż instalacji

5. Wizyta w WK po wpis adnotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.