Skocz do zawartości

kia sportage nie pali po zimnej nocy


maja221

Rekomendowane odpowiedzi

mam kia sportage z 1998r, i mam problem bo nie chce mi palić po zimnej nocy na mrozie, rozrusznik kręci ale nie zapala. wymieniany był bendiks. drugi problem to to, że jak auto wpadnie mi w dziure to nagle zaczyna coś w lewym kole drgać i strasznie to słychać na ulicy bo aż ludzie się oglądają. wymieniony był zestaw łożysk, tarcza hamulcowa, klocki, piasta wolnego koła, sprzęgiełko, nakrętka. i nic to nie pomogło, nawet z kostki został wypięty ABS i nadal tak się strasznie słychać jakieś hałasy. jak wjadę na dziurę albo nierówność w czasie tego drgania to przestaje. proszę o maile m.stanek@vp.pl albo odpowiedź na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pali po zimnej nocy? Rozrusznik kręci? To po cholerę wymieniany

bendiks
Najlepiej pojechać do meczanika od samochodów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zmień mechanika :-D

Powodów może byc mnóstwo,a jak ktoś na forum nie widząc samochodu może stwierdzić jaka jest przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik wymienił to co napisałam, a na forum piszę po to żeby się czegoś dowiedzieć, napewno nie dla zabawy. dzięki, mechanika napewno zmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny w trudnym odpalaniu szukałbym w immobiliserze. Raczej gubi kod, Podjedź do jakiegoś światłego elektronika albo do serwisu i niech ci zakodują ponownie immobiliser. Jeśli nie posiadasz kodu to uzyskasz go w serwisie KIA po uiszczeniu pewnej opłaty. Kia sportage z silnikiem Mazdy 2.0 16v b.często gubiły kod -/wersja z pilotem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź cisnienie paliwa, może pompa podaje wtepne cisnienie za słabe, moze tez byc czujnik od położenia przepustmicy, jak bedzie złu (uszkodzony)komputer bedzie zbierał inne dane czyli moze ze zamknieta przepustnica.Czujnik temp. jak bedzie uszkodzony złe odczyty bedzie ciezko palił. co do zgrzytów to moze byc łożysko igiełkowe które znajduje sie w piaście koła (takie małe), może powodem zgrzytów yeż być brak spręzyny w jażmie klocka hamulcowego(bedzie sie tłukło co niemiara)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może byc mnóstwo,a jak ktoś na forum nie widząc samochodu może stwierdzić jaka jest przyczyna?

 

 

Tak jak napisał janmarek bez samochodu na żywo nic mądrego nie powiemy możemy tylko gdybać ale życzę pomyślnego zakończenia sprawy :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był podpinany pod komputer ale żadnego błędu nie wykazało. jeśli chodzi o to łożysko igiełkowe to nazywa się sprzęgiełko które też już było wymieniane.

dzięki za każdą informację.

 

[ Dodano: 25-02-2009, 18:31 ]

klocki hamulcowe też były wymieniane, więc nie wydaje mi się żeby to było jażmo. a może półośka jest skrzywiona i dlatego tak bije?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o to łożysko igiełkowe to nazywa się sprzęgiełko
Moze źle troche rozumujemy. Sprzęgiełko to jest coś innego niz łożysko igiełkowe. Sprzęgiełko to mechanizm załaczający koło w pozycji4x4. Łożysko igiełkowe znajduje sie w piaście koła, takie małe, koszyczek tego łożyska z plastiku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba bardzo ciekaawy przypadek, no ale jeszce jedno mi do głowy przychodzi to ze moze to gdzies przenosic od nadwozia, gdzies blacha niedorecona,zderzak itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kia była z lewej strony bita, więc to może być po wypadku, ale mam go już 2 lata i nie było z tym takich problemów. a może to jednak ta półośka? co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.