Skocz do zawartości

Rejestracja Motocykla tylko z umową kupna


motofan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie, czy da się zarejestrować motocykl tylko z umową kupna sprzedaży?

-motocykl prawdopodobnie nigdy nie był zarejestrowany

-jest sprowadzony z usa (przysłany jako paczka, bez odprawy celnej)

-dokumenty zagubione przez poprzedniego właściciela w usa

-umowa spisane w Polsce z Polakiem(właścicielem)

-motocykl enduro(lampy są)

-nie jest to motocykl typowy cross tylko enduro, u nas praktycznie wszystkie takie są zarejestrowane (są sprzedawane z homologacją)

 

Da się to jakoś wszystko przeskoczyć?

Dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie jako import 1 sztuki rocznie, ale musi być nowy i spełniac wszystkie warunki techniczne (oświetlenie, normy spalin itd.). Warto zapytać wydział komunikacji czy nie będą robic problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie jako import 1 sztuki rocznie, ale musi być nowy i spełniac wszystkie warunki techniczne (oświetlenie, normy spalin itd.). Warto zapytać wydział komunikacji czy nie będą robic problemów.

 

Mógłbyś rozwinąć ten temat z importem 1 sztuki rocznie, coś o tym słyszałem ale nie wiem dokładnie o co chodzi. Rok produkcji to 2006, wygląda prawie jak nowy. Byłem już w komunikacji wstępnie i się wypytywałem ale jakaś wredna baba powiedziała że niema szans itp, że niema czegoś takiego jak rejestracja 1 sztuki w roku bez dokumentów. Chyba musze nazbierać trochę dokładnych.

Proszę o dalsze wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup za granica musisz udokumentować, skoro chcesz, żeby to był import. Również odprawa celna musiała być dokonana i musi być udokumentowana. Dopiero wtedy będziesz mógł się zgłosić do swojego WK deklarując że to import jedynej takiej sztuki nowego typu pojazdu, co zwolni Cię z przedstawienia zagranicznego dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup za granica musisz udokumentować, skoro chcesz, żeby to był import. Również odprawa celna musiała być dokonana i musi być udokumentowana. Dopiero wtedy będziesz mógł się zgłosić do swojego WK deklarując że to import jedynej takiej sztuki nowego typu pojazdu, co zwolni Cię z przedstawienia zagranicznego dowodu rejestracyjnego.

 

Jak bym zgłosił moto do odprawy celnej to mi się to wcale nie kalkuluje, a jak bym posiadał przypuśćmy umowę że kupiłem ten motocykl w Belgi, a wiadomo że z Uni Europejskiej obowiązuje opłata za sprowadzony motocykl 120zł(coś koło tej sumy)

Tylko dalej nie rozumiem tej kwestii w sprawie zgłoszenia 1 sztuki, jakie są dokładne zasady?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj... Mojemu znajomemu ostatnio zginął taki motocykl - właśnie sobie przypomniałem. Tak dokładnie to nie zginął, tylko skradli mu. Możesz podać nr ramy to zaraz sprawdzimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty posłuchaj... Żaden problem, tylko napisz dokładnie jaki to motocykl zginoł? A ja ci nawet zdjęcia podeśle czy to ten sam!

Te motocykle nie jeżdżą po drogach publicznych i w zasadzie powinny się poruszać tylko w wyznaczonych miejscach(tory motocrossowe), ale rejestracja zawsze się przyda. Chociażby przy dojazdach do toru.

Więc proszę mnie bez podstawnie nie oskarżać! Wiem że kombinuje jak się da, ale to nie jest powód do oszczerstw.

Liczyłem na pomoc ale widzę, że jej nie uzyskam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego motofan nie dziw się blakopowi, że w tak dosadny sposób uwypuklimł problem z którym masz do czynienia. Nikt Cię tu nie oskarża ale sam pomyśl o tym przypadku jak nie o swoim. Pracujesz w urzędzie i przychodzi do ciebie petent i bez żadnych dokumentów, nawet kopii czy odpisów, na podstawie umowy (papier wszystko przyjmie) chce zarejestrować pojazd. W świetle prawa chce stać się właścicielem tegoż pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego motofan nie dziw się blakopowi, że w tak dosadny sposób uwypuklimł problem z którym masz do czynienia. Nikt Cię tu nie oskarża ale sam pomyśl o tym przypadku jak nie o swoim. Pracujesz w urzędzie i przychodzi do ciebie petent i bez żadnych dokumentów, nawet kopii czy odpisów, na podstawie umowy (papier wszystko przyjmie) chce zarejestrować pojazd. W świetle prawa chce stać się właścicielem tegoż pojazdu.

 

Ja rozumiem w czym jest problem. Ale chyba są numery ramy żeby sprawdzić legalność posiadanego pojazdu. Chciałem się tylko dowiedzieć czy jest taka możliwość aby taki pojazd zarejestrować i jak to zrobić, a zostałem w zasadzie posądzony o złodziejstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że kombinuje jak się da, ale to nie jest powód do oszczerstw

 

No tak - Tym mnie przekonałeś :) A poza tym jakie oszczerstwo? Ja tylko zapytałem Cię o numery ramy, a Ty tak dziwnie reagujesz? No chyba nie ma powodu - prawda? :)

 

Słuchaj - a Pałacu Kultury byś nie chciał kupić ode mnie? Tanio sprzedam. Nie mam na niego żadnych papierów, nie potrafię Ci udokumentować, że jestem jego właścicielem, ale to chyba nie problem - co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te motocykle nie jeżdżą po drogach publicznych i w zasadzie powinny się poruszać tylko w wyznaczonych miejscach(tory motocrossowe)

 

Prawdopodobnie żaden szanujący diagnosta go nie dopuści do ruchu gdyż nie spełnia warunków technicznych. Pewnie nie ma kompletnego oświeltlenia, prędkościomierza itd... Poczytaj sobie Dz.U. nr 32 dotyczacy warunków technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, więc staneło na niczym, jeden twierdzi że się da drugi że się nie da. To da się w końcu czy nie? Domyślam się że da się to zrobić, tylko jak? Ktoś napewno wie tylko czy podpowie?

Staram się właśnie załatwić jakiś dokument z usa, ale nie wiem co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.