Skocz do zawartości

Podrodzaj pojazdu


AUTO-SERWIS

Rekomendowane odpowiedzi

Badałem niedawno samochód ciężarowy wywrotka z zamontowanym urządzeniem dżwigowym typu żuraw jako podrodzaj w DIP wpisałem " wywrotka/żuraw" - jednak wydział komunikacji nie zarejestrował tłumacząc właścicielowi, że w centralnym rejestrze gdzie "produkują" DR, w programie nie mają takiego podrodzaju .

Zgodnie z tabelą rodzajów i podrodzajów (jeżeli nie ma w tabeli), to diagnosta kwalifikuje do danego porodzaju i tak zrobiłem. Proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robie to w ten sposób pisze samochód ciężarowy - wywrotka,a w uwagach na zaswiadczeniu wpisuje ze na pojeździe zamontowano zuraw przenosny i wpisuje numer urządzenia oraz numer ewidencyjny Urzędu Dozoru Technicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z dziennikiem ustaw faktycznie nie ma w jednej rubryce podrodzaju wywrotka/żuraw. jest wywrotka i oddzielnie skrzynia/żuraw. moim zdaniem nie popełniłeś błędu ale w urzędach przy rejestracji pracują ludzie nie mający zielonego pojęcia o motoryzacji i nie są w stanie tego ogarnąć. Na przyszłość jeśli nie znajdziesz konkretnego określenia w ustawie to pisz- inny-. niech urzędasy dalej się martwią. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wpisze inny - powienien tez zaznaczyć: jaki ... Nie musi tego wybierac ze złownika, ale w formie opisowej. A i tak wszystko zależy od pracownika w okienku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim samym przypadku zapisałem podrodzaj - skrzynia/żuraw, sądząc że wywrotka ma jednak skrzynię ładunkową w ten sposób byłem bliżej prawdy - chcąc być w zgodzie z klasyfikacją pojazdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mam prośbę do braci diagnostów aby podzielili się wiedzą odnośnie określenia podrodzaju samochodów Renuault Kango VW Transporter VW Scharan 7-io osobowy Hyundai Terracan zaznaczam że są to sam. osobowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim samym przypadku zapisałem podrodzaj - skrzynia/żuraw, sądząc że wywrotka ma jednak skrzynię ładunkową w ten sposób byłem bliżej prawdy - chcąc być w zgodzie z klasyfikacją pojazdów.

 

Ja wpisałbym inny, nie ma podrodzaju wywrotka / żuraw, więc jak nie ma tego co w klasyfikacji piszemy inny. W uwagach wpisałbym natomiast to co widzę , oczywiście musza być aktualne badania UDT.

 

[ Dodano: 01-12-2005, 20:46 ]

Mam prośbę do braci diagnostów aby podzielili się wiedzą odnośnie określenia podrodzaju samochodów Renuault Kango VW Transporter VW Scharan 7-io osobowy Hyundai Terracan zaznaczam że są to sam. osobowe

 

To nie takie proste jakby mogło sie wydawać. Temat bardzo, ale to bardzo złożony choć z pozoru prosty. Gdy są to pojazdy posiadające świadectwa homologacji, spr. teoretycznie jest prosta ( ale nie do końca, w świadectwie homologacji nie ma rubryki podrodzaj :) ) A wiec gdzie jest, a no tylko w DIP i rozporządzeniu określajacym klasyfikacje pojazdów. Definicje pojazdów ich kategorie i typy masz w Dz. U. nr 5 poz. 30 z 2004 r. Jak to przestudiujesz dojdziesz do wniosku że , na poziomie diagnosty nie jesteś w stanie określić podrodzaju. W przypadku sam. osobowych sprawa jest prostrza niż w przypadku ciężarowych.Ja poprostu pisze " inny" w przypadku kiedy w oparciu o moją wiedze nie mogę zakwalifikować do podrodzaju: sedan, kombi, hetchbek, kabriolet. coupe ... klasyfikowanie do VAN-ów jak dobrze zrozumiałem ustawy zarezerwowane jest dla instytucji która wydają świadactwa homologacji.Do wielozadaniowych jak zapewnie wiesz napewno nie możesz ( osobowe ) ich zakwalifikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste jakby mogło sie wydawać. Temat bardzo, ale to bardzo złożony choć z pozoru prosty.

święte słowa ale coś do DIP-u trzeba wpisać znajomi koledzy wpisują kombi lub van ale czy to do końca jest prawdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
ja robie to w ten sposób pisze samochód ciężarowy - wywrotka,a

Czy na siłownik wywrotki musi być dozór techniczny?

W Dz.U. z 2002r Nr. 120 poz1021 nie znalazłem nic o siłowniku wywrotki dodam że fabrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.