Skocz do zawartości

VAT


alex40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ::hey kolegów DIAGNOSTÓW i mam pytanko, czy ktoś wie jakie zmiany są

w przepisach dotycząch SKP a w szczególności VAT1,VAT2itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ::hey kolegów DIAGNOSTÓW i mam pytanko, czy ktoś wie jakie zmiany są

w przepisach dotycząch SKP a w szczególności VAT1,VAT2itp.

Obecnie w Dz.U. nie ma żadnych zmian.

Jeśli klient zgłosi się na OSKP po takie badanie to ( na życzenie klienta) wykonujemy je.

Po wyrku ETS to czy podatnik musi wykonać badanie VAT czy nie decyduje indywidualnie US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyrku ETS to czy podatnik musi wykonać badanie VAT czy nie decyduje indywidualnie US

Zgadza sie . US zeby zakfalifikował go do VAT klient musi przedstawic homologacje(wyciąg) na pojazd ciężarowy z ładownościa powyzej 500 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam Sprinter łapie się na VAT-2

A jest miejsce na nogi między przednim rzędem siedzeń a tylnym? 8)

 

widziałem sprintera na VAT-2 :)

Też widziałem i sprintera i jego DR ciekawe że miał jeden rząd siedzeń i ścianę a po drugim rzędzie siedzeń nawet śladu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu jest właśnie taki myk że siedzenia tylne są przesuwane i założmy że wozi się pigmejów

albo japończyków i wtedy spełnia vat. 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje twierdzenie poparte było informacją ITS, w której stwierdzono, że mu nie istnieje na rynku pojazd, który spełniałby VAT-2.

Sam też nie miałem pojazdu, który spełniałby VAT-2 nawet Sprinter MAX.

W załączniku owa informacja.

VAT.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie po co ten pomocny rysunek dalej (załącznik 1) i wymiary jakie musi taki pojazd spełnić,miałem Sprintera B=544cm,A=320,A jest większe od 50% B jest ,więc o co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ponawiam troszke pytanie bo już dziś miałem 2 klientów którzy przyjechali po badanie tzw. na VAT tylko że osobówkami czy coś wiadomo o jakiś zmianach w przepisie o VAT dla pojazdów samochodowych. Bo albo Ja coś niewiem albo coś się zmieniło :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba źle pomierzyłeś, bo z twoich pomiarów długość Sprintera musiałaby przekraczać długość 8,64 [m], a ekstra długi sprinter furgon ma długość 8,1 [m]. ;)

 

Źródło:

http://www.motogazeta.mojeauto.pl/Samochody_uzytkowe/Nowy_Sprinter_juz_w_sprzedazy,a,16244.html

 

A te zapisy w sprawie Vat i rysunki to tylko po to aby były, tak dla hecy, napisali nasi ustawodawcy. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ponawiam troszke pytanie bo już dziś miałem 2 klientów którzy przyjechali po badanie tzw. na VAT tylko że osobówkami czy coś wiadomo o jakiś zmianach w przepisie o VAT dla pojazdów samochodowych. Bo albo Ja coś niewiem albo coś się zmieniło :razz:

Zmieniło się tyle że Polska przegrała proces przed ETS i ustawa o VAT jest "wadliwa". W związku z tym klienci osobówkami i pozostałymi pojazdami powinni zwrócić się na piśmie do swojego US z zapytaniem o możliwość odliczania VAT. OSKP wykonuje badania VAT tylko tych pojazdów które w w/w ustawie są zapisane na życzenie klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba źle pomierzyłeś, bo z twoich pomiarów długość Sprintera musiałaby przekraczać długość 8,64 [m], a ekstra długi sprinter furgon ma długość 8,1 [m]. ;)

 

oj chyba źle zrozumiałeś bo ty zsumowałeś wartość A i B a nie porównałeś jak już wyżej napisałem A=320 a B=524 ,więc część ładunkowa A jest większa od części pasażerskiej(x), bo jak wynika z rysunku x+A=B i wychodzi że A>50%B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koledzy ponawiam (po raz drugi) troszkę pytanie bo już dziś miałem klientów którzy przyjechali po badanie tzw. na VAT tylko że osobówkami czy coś wiadomo o jakiś zmianach w przepisie o VAT dla pojazdów samochodowych lub innych. Bo klienci słyszeli coś ale nie wiedzą co i gdzie -- jak zwykle :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nas na stację też przychodzi wielu klientów z zapytaniem o VAT. Wykonałem więc telefon do US i dowiedziałem się że wyrok ETS jest dla nich obowiązujący i że jeśli klient przyjdzie do nich z wyciągiem z homologacji że pojazd ciężarowy i 500 kg ładowności plus zaświadczenie że spełnia dodatkowe warunki to oki. Mieli nawet pytanie jak obliczyć ładowność. Miałem takie badanie i przeszło natomiast kolega przy zmianie z osobowego na ciężarowy musiał odjąć 1osobę zgodnie z sugestią WK i tego nie rozumiem bo przecież osoby to też ładunek? :D

 

[ Dodano: 10-05-2009, 21:49 ]

W "Rzeczpospolitej" z 16.03. jest artykuł odnośne VAT-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie badanie i przeszło

OK. to że przeszło nieznaczy dobrze, może okaże się za pół roku że jednak miało być inaczej a klient jak myślisz na kogo zegna - i powie w US pan diagnosta tak mi zrobił to co niewiedział????

Ja jednak wole mieć podstawe prawną i na czymś bazować a nie na " i udało się " bo kiedyś "nie uda się" ale naprawde nieżycze nikomu tego :-( a tłumaczenie na nic się zda.

Dziąki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem więc telefon do US i dowiedziałem się że wyrok ETS jest dla nich obowiązujący i że jeśli klient przyjdzie do nich z wyciągiem z homologacji że pojazd ciężarowy i 500 kg ładowności plus zaświadczenie że spełnia dodatkowe warunki

A możesz powiedzec jakie to zaświadczenie trzeba tam przedstawić z jakimi warunkami. Myśle ze to chodzi o pojazdy spełniające VAT co nas obligują, a nie pojazdy z np. 4 miejscami siedzącymi no oczywiście kratką, bo takie nie spełniaja VAT w obowiązujących nas przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tu nie gra, bo jeśli:

wyrok ETS jest dla nich obowiązujący i że jeśli klient przyjdzie do nich z wyciągiem z homologacji że pojazd ciężarowy i 500 kg ładowności

to po co :?:

zaświadczenie że spełnia dodatkowe warunki

Pytam pomownie za "lukiem":

A możesz powiedzec jakie to zaświadczenie trzeba tam przedstawić z jakimi warunkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że trochę za dużo napisałem bo to badanie to były zmiany konstrukcyjne i to wszystko. Poprostu z osobówki na ciężarowy i do US po Vat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nas na stację też przychodzi wielu klientów z zapytaniem o VAT. Wykonałem więc telefon do US i dowiedziałem się że wyrok ETS jest dla nich obowiązujący i że jeśli klient przyjdzie do nich z wyciągiem z homologacji że pojazd ciężarowy i 500 kg ładowności plus zaświadczenie że spełnia dodatkowe warunki to oki. Mieli nawet pytanie jak obliczyć ładowność. Miałem takie badanie i przeszło natomiast kolega przy zmianie z osobowego na ciężarowy musiał odjąć 1osobę zgodnie z sugestią WK i tego nie rozumiem bo przecież osoby to też ładunek? :D

 

[ Dodano: 10-05-2009, 21:49 ]

W "Rzeczpospolitej" z 16.03. jest artykuł odnośne VAT-u.

 

Zmiana miejsc jest potrzebna do wzoru Lissaka, który musi spełniać ciężarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nas na stację też przychodzi wielu klientów z zapytaniem o VAT. Wykonałem więc telefon do US i dowiedziałem się że wyrok ETS jest dla nich obowiązujący i że jeśli klient przyjdzie do nich z wyciągiem z homologacji że pojazd ciężarowy i 500 kg ładowności plus zaświadczenie że spełnia dodatkowe warunki to oki. Mieli nawet pytanie jak obliczyć ładowność. Miałem takie badanie i przeszło natomiast kolega przy zmianie z osobowego na ciężarowy musiał odjąć 1osobę zgodnie z sugestią WK i tego nie rozumiem bo przecież osoby to też ładunek? :D

 

[ Dodano: 10-05-2009, 21:49 ]

W "Rzeczpospolitej" z 16.03. jest artykuł odnośne VAT-u.

 

.....zaraz zaraz , to już można zmieniać z osobowego na ciężarowy? :-D:-D:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.