Skocz do zawartości

Taxi/Nauka jazdu


smolow

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zwracam się do was z pewnym pytaniem gdzie odpowiedź dla mnie jest prawie jasna ale na pewnym szkoleniu diagnosta zadał pytanie czy samochód może być jednocześnie zarejestrowany jako "TAXI" i jako "L". O dziwo dyskusji niebyło końca i wnioski były takie że ogólnie niektórzy diagności niewidza problemu. Oczywiscie na drodze kierowca może wykonywać tylko jedną funkcję. Więc jesli jedzie taksówką to na przednim fotelu pasażera nikt niemoże usiąść...:) Jak wy to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że albo taxi albo L. Nie ma krzyzówki jeża z węzem :-D

I ja się przyłączam - jak spełnia warunki dla L to nie spełnia dla taxi - musi zdemontować hamulec. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uwazam że albo jedno albo drugie, chociaż padały takie argumenty jak ten że samochód choć ma wbite TAXI to przecież można takim samochodem pojechac na urlop po zdemontowaniu koguta i zakryciu taksometru więc dlaczego w innych sytuacjach niemożna mieć go przerobionego na "L"....demontuje TAXI bo niewykonuje takich czynnosci a w bagażniku mam "L" która zakladam i lece zarabiać kase,a lusterka dodatkowe zawsze można mieć...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

przerobionego na "L"....demontuje TAXI bo niewykonuje takich czynnosci a w bagażniku mam "L" która zakladam i lece zarabiać kase,a lusterka dodatkowe zawsze można mieć...Pozdrawiam

 

No i jak Ci pasazer wsiadzie do taxi z przodu to trzeba mu nogi zwiazac zeby Ci nie zatrzymal autka.

P.S. W Wawce szukaja i jednych i drugich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca tak można, bo demontując część oznakowania w przypadku jednego zadania nie spełnia wymagań dla drugiego (oba zapisy w DR), natomiast nikt nie zabrania mieć oznakowanego pojazdu jednocześnie jako L i Taxi, jak też nikt nie zabrania posiadania dodatkowego pedału w przypadku innych pojazdów jak L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dobie kryzysu wszystkie chwyty dozwolone - ja bym zrobił taxi "L" oraz materiały niebezpieczne.

 

jeszcze VAT dożuć bo to wielozadaniowy wychodzi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawy prawnej jako takiej chyba nie ma - ale moim zdaniem głównym elementem którego nie można zdjąć i schować w bagażnik jest taksometr, który jest legalizowany i plombowany podobnie jak tachograf.

A nauka jazdy tego urządzenia nie przewiduje.

 

Ale byłoby fajnie jakby nauka jazdy zarabiało jako TAXI jednocześnie - klientowi się spieszy, a kursant rusza 10 razy ::D::D::D , a taksometr liczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nauka jazdy tego urządzenia nie przewiduje.

No tak, ale czy zabrania posiadania takiego urządzenia? Analogicznie czy jeżeli w pojeździe prywatnym zamontujemy dodatkowy pedał hamulca to czy taki pojazd jest N? Sądzę, że nikt nie przewidział takiej hybrydy i przepisy nie precyzują dokładnie iż poszczególne wyposażenie należy tylko do danego pojazdu i montowanie ich w innych jest niedozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszczególne wyposażenie należy tylko do danego pojazdu i montowanie ich w innych jest niedozwolone

spróbuj zamontować niebieskie migające światło na dachu ... :evil::x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czy zabrania posiadania takiego urządzenia?

 

Wrzuć sobie zbiornik gazu w bagażnik i diagnoście powiedz, że to tylko balast... Wynik N za niekompletną instalacje i brak wpisu GAZ

 

Analogicznie czy jeżeli w pojeździe prywatnym zamontujemy dodatkowy pedał hamulca to czy taki pojazd jest N?

 

Wynik N za niekompletne wyposażenie L-ki i brak wpisu L w DR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazdy, które posiadają pedały moim zdaniem stwarza zagrożenie może nie bezpośrednio.

Przypuśćmy, że pasażerem jest dziecko i niech wciśnie nagle dla żartów pedał hamulca - awaryjne hamowanie niczym nie uzasadnione.

Kilka lat temu był nawet taki wypadek drogowy gdy pasażer wcisnął hamulec i kierowca stracił panowanie nad pojazdem na zakręcie i dachował.

I moim zdaniem L powinny być tylko przeznaczone do nauki lub do prywatnego użytku, ale tylko wtedy jeśli na miejscu instruktora nikt nie siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć sobie zbiornik gazu w bagażnik i diagnoście powiedz, że to tylko balast... Wynik N za niekompletną instalacje i brak wpisu GAZ

Nikt mi nie zabroni przewozić zbiornika gazowego, więc jak będzie tylko leżał w bagażniku a pojazd jest bez instalacji gazowej to dlaczego N?

I moim zdaniem L powinny być tylko przeznaczone do nauki lub do prywatnego użytku, ale tylko wtedy jeśli na miejscu instruktora nikt nie siedzi.

O to właśnie mi chodzi, jak ktoś jeździ sam a ma życzenie posiadać dodatkowy pedał hamulca to czy w takim samochodzie prywatnym wówczas N czy P. Zdaje sobie sprawę z zagrożenia i niebezpieczeństwa takiego wyposażenia ale jak to umotywować paragrafem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie zabroni przewozić zbiornika gazowego

 

Źle się wyraziłem... oczywiście nikt Ci nie zabroni przewozić. Miałem na myśli "zamontuj sobie zbiornik..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie może być TaXi z L, moim zdaniem nic nie przeszkadza. Oznaczenia mogą być wymienne, z na dodatkowe pedały można zastosować blokadę lub je demontować na czas pracy reszta musi się zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życze zdrówka temu który nie widzi problemu w tym by "L"ka "TAXI" była i wszystkich wokół woziła.... Tak poważnie przepisy wyraźnie określają dodatkowe wyposażenie dla "L" i "TAXI", więc żadna kombinacja nie pozwoli aby obydwa wpisy były w dowodzie, a auto spełniało te warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.