Skocz do zawartości

Brak tablicy rejestracyjnej


piozar11

Rekomendowane odpowiedzi

witam,jak podchodzicie do tematu o braku tablicy rejestracyjnej?? bo sprawa jest taka że WK nie wyda nowej tablicy rejestracyjnej bo pojazd nie ma ważnych badań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz okresowe z tego wynika z wqynikiem N , w uwagach brak jednej oryginalnej tablicy rejestracynej pojazdu. Klient do WK po tablice i później do ciebie po pozytywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na jakiej podstawie ty masz zrobic badanie w wynikiem pozytywnym, jak nie spełnia wymagań. Przecie pisze ze za brak tablicy, powinna mu wydac tablice, a ty badanie pozytywne. To jak nie ma naklejki kontrolnej to co robią tez nie wydadza, bo badania nie ma waznego, jak VIN skorodowany to nie wydadza skierowania bo nie ma badania waznego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK nie chce wydać tablicy

to niech wydadzą PC z tablicami czasowymi

wtedy SKP wystawi P

a oni zamówią nowy zestaw

 

a klient jak nie pilnował tablic to musi niestety ponieść koszty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie tak samo jak napisał Luk i nigdy nie było problemu z W.K.

Z tego widać jak napisałeś ze w kazdym W.K. inaczej interpretują przepisy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba ci z wydziału nie znaja ustaw bo nie mozna wystawic pozytywnej opinii z badania jak nie ma kompletu tablic rejestracyjnych wraz z nalepka kontrolna. moze warto im zwroic uwage. bo tak to sie tylko balagan robi i kazdy wychodzi na jakiegos niedouczonego lub (wariata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystaw zaświadczenie z wynikiem pozytywnym (bez wbijania w DR i wpisem o braku tablicy) i koleś niech jedzie do WK po nowe tablice, jak je załatwi to dobijesz w DR. Jest jakaś luka prawna, ale należy być frontem do klienta a nie ganiać kogoś ... !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystaw zaświadczenie z wynikiem pozytywnym (bez wbijania w DR i wpisem o braku tablicy) i koleś niech jedzie do WK po nowe tablice, jak je załatwi to dobijesz w DR.

Takie stanowisko reprezentuje również nasz WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem taki przypadek i robiłem tak jak napisał berecik

klient wrócił z WK z nową tablica (ciągnik rolniczy) ja mu pieczątkę i pełne zadowolenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem. W przepisach wyraźnie jest napisane ,że bez tablicy o pozytywnym wyniku BT można zapomnieć. W takich przypadkach stosuje sie procedurę opisaną przez Jacdiag.

Wy powołując się na jakieś frazes-wytrych: "frontem do klienta" poświadczacie nieprawdę.

 

Czasami mam wrażenie ,że ów front oznacza w praktyce stanie do klienta tyłem, pochylanie się i merdanie zalotnie pośladkami. Czy warto?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystaw zaświadczenie z wynikiem pozytywnym (bez wbijania w DR i wpisem o braku tablicy)

Jak panowie z TDT przy kontroli trafią na taki zapis to......lepiej nie pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj wyraźnie widać jak brakuje wyniku BT warunkowego, co za "inteligent" to skasował.

To samo jest jak klient nie ma wpisanego np. LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj wyraźnie widać jak brakuje wyniku BT warunkowego

To samo jest jak klient nie ma wpisanego np. LPG.

 

No i tu masz 100% racji !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 years later...

Odkopuję temat. Jednocześnie witam wszystkich.

Do tej pory wystarczało mi czytanie, teraz proszę o poradę.

Samochód osobowy, przegląd techniczny któryś z kolei.

Brak miejsca na pieczątki a koleś zapomniał kartki i z tego powodu badanie miało być po czasie.  Jak się okazało, poprzednie również było spóźnione.

Brak jednej tablicy rejestracyjnej. Badanie N z opisem brak jednej tablicy. 

Jako, że było pytanie przez petenta, że za kilka dni chce wreszcie chce przerejestrować auto. Ciekawe, czy gdyby nie brak jednej tablicy, zdecydował by się na przerejestrowywanie.

W WK z tą moją opinią wydaje mu nowe tablice, tymczasowy DR i do mnie uderza?

Potem ponowny przegląd bo nowe numery tablic?

Aż sobie rozpisałem chronologię.

Z rok temu zakup auta, niedawno brak tablicy, wizyta u mnie, WK-przerejestrowanie auta. Potem do mnie? Jakie kwoty mam skasować?

Wyszukałem jedynie trzy tematy: ten, 

 

oraz 

 

 

 

 

Edytowane przez urlop2013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, urlop2013 napisał:

z tego powodu badanie miało być po czasie.  Jak się okazało, poprzednie również było spóźnione.

Nie interesuje nas to. Będzie interesowało, jak wprowadzą "kary za badania po terminie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. U ciebie dostaje negatywny

2. W urzędzie składa wniosek o rejestracje czasową, wtedy dostanie tablice czasowe na przejazd na badanie (jeśli nie ma ważnego starego badania). 

3. Wraca do Ciebie po ponowne sprawdzenie z czerwonym tablicami.

4. Wraca do urzędu złożyć wniosek o rejestracje i dostaje nowe numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, LimonQ napisał:

4. Wraca do urzędu złożyć wniosek o rejestracje i dostaje nowe numery.

Może zostawić dotychczasowe, ale musi złożyć wniosek o duplikat tablicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aboz napisał:

Może zostawić dotychczasowe, ale musi złożyć wniosek o duplikat tablicy.

Od 31 stycznia nie może jeśli jest nowym właścicielem.

Edytowane przez LimonQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.