Skocz do zawartości

Quad-SAM


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy jak bardzo jesteś na północy. ::claus

Zjawisko musi iść powoli, bo u mnie jeszcze tego nie załapali.

 

 

Okolice Ostródy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie to jest tylko sygnał o zjawisku,wiadomo,że zarejestrowanie jest niemożliwe i tyle.Ps. To ,że to pojazd samochodowy inny to jest bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to pojazd samochodowy inny

Jak najbardziej, wychodzi wówczas: sam-"pszczółka Maja"-samochodowy inny-czterokołowiec (L7e). Tak jak w przypadku np. Fiat-seicento-samochód osobowy-hatchback(M1), czyli marka-model,typ-rodzaj-podrodzaj(kategoria homologacyjna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam-"pszczółka Maja"-samochodowy inny-czterokołowiec (L7e).

 

Na pewno nie ta klasyfikacja bo do 15KW bez kombinacji na SAM-a by sobie każdy zarejestrował ;)

Problem w tym, że moc tych quadów (głównie z USA) przekracza 15KW i w większości WK nie zostaną zarejestrowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ta klasyfikacja bo do 15KW bez kombinacji na SAM-a by sobie każdy zarejestrował ;)

Problem w tym, że moc tych quadów (głównie z USA) przekracza 15KW i w większości WK nie zostaną zarejestrowane :)

Ale ta klasyfikacja pasuje jak ulał dla takich pojazdów:samochodowy inny-inny, bo jeżeli nie łapie się do czterokołowca i czterokołowca lekkiego z racji warunków to pozostaje trzecie wyjście wg klasyfikacji, tylko czy pismo przytaczane na tym forum odnośnie zakazu rejestracji pojazdów o mocy pow 15kW ma jakąś moc sprawczą czy tylko jest koleiną "ministerialną wypociną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,po raz kolejny zboczyliśmy z tematu,rozważamy różne klasyfikacje pojazdu itp.Temat Quad temat rzeka,ja zadając ten temat sygnalizowałem temat próby rejestracji oryginalnego zakupionego w sklepie Quada bez homologacji jako SAM (numery zatarte lub w inny podobny sposób unicestwione).Miałem już w ciągu tygodnia trzech takich chętnych i tylko to chciałem kolegom zasygnalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próby rejestracji oryginalnego zakupionego w sklepie Quada bez homologacji jako SAM

Jeżeli nawet taki pojazd byłby SAM-em to nadal podlega klasyfikacji. Wykonam samochód osobowy własnej konstrukcji to będzie to np: SAM-samochód osobowy-hatchback, więc jeżeli ktoś przyprowadzi mi takiego quada i powie zrobiłem takie coś samemu i chcę zarejestrować to jak go sklasyfikuję? Będzie to SAM-samochodowy inny-xxx (w zależności od warunków jakie będzie spełniać). Więc teraz jest temat takich pojazdów zza oceanu, które mają większą moc niż 15kW, czy można go zarejestrować jako samochodowy inny-inny czy też nie wolno rejestrować takich pojazdów. Bo jeżeli pod samochodowy inny-inny można takie cudo podciągnąć i nie musi mieć homologacji jako jedna sztuka rocznie to po co cała ta kombinacja. Robimy normalnie pierwsze badanie i po zawodach do rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirek.g, Polak to pomysłowy człek ;)

Do czasu aż się przejedzie ;)

 

adam1501, na jakiej podstawie stwierdzisz, że to samochodowy inny inny??

Bo nic innego nie pasuje?

Czyli czterokołowa taczka z silnikiem i siedzeniem też może być sklasyfikowana jak inny inny?

Przecież nie ma określonych wymagań jakie ma spełniać samochodowy inny inny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli czterokołowa taczka z silnikiem i siedzeniem też może być sklasyfikowana jak inny inny?

Jeżeli byłaby o mocy powyżej 15kW to nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.