Skocz do zawartości

Podstawowa SKP i powkitowanie z policji za brak BT


adamos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pojazd z pokwitowaniem z policji za zabrany DR za brak aktualnych badań technicznych. Czy jako podstawowa SKP mogę wykonać badanie i wystawić zaświadczenie o wykonaniu BT z wynikiem pozytywnym, z adnotacją że vin itd spisane z natury ?

 

Próbuje nieskutecznie dodzwonić się do stosownego WK, bez rezultatu niestety ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze wykonujesz BT.Podstawą do jego wykonania jest pokwitowanie z Policji,ksiązka poj.itp.Na pokwitowaniu musi być wpisany powód zatrzymania DR ,data pier.rej.poj.,nr.rej.pojazdu oraz nr.vin.Pozostałe czynności wykonujesz jak przy badaniu okresowym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pieknie koledze podpowiadacie - Pieknie !!! :-(

Absolutnie , że nie możesz zrobić tego badania-pomimo ,że to badanie z zakresem Okresowego.!!

A właśnie dlatego ,że Twoja stacja nie ma uprawnień " po zatrzymaniu..."

i wszystko na ten temat.

W ten sposób rozumując - przecież czemu nie mógłbyś wystawiać zaświadczenia , badając pojazd w którym zatrzymano dowód za brak np; lusterka !?!?!

Obecność tegoż lusterka podlega przecież zakresowi badania -okresowego.

i dalej rozumując w ten sposób ... Przecież klient może nie pokazać wcale aświadczenia o zatrzymaniu i co? . Możesz zrobić okresowe ???

Nigdy - i pamietaj o tym !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu można spokojnie przyklepać takie badanie - o ile rzeczywiście jest wyłącznie za brak badań. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pieknie koledze podpowiadacie - Pieknie !!!

Absolutnie , że nie możesz zrobić tego badania-pomimo ,że to badanie z zakresem Okresowego.!!

 

Zastanów się kolego co piszesz,bo wychodzi na to że jak pracowałem no podstawowej to przeglądy po skierowaniu z policji robiłem nielegalnie,oczywiście samochodów do 3,5 T takich normalnych czyli bez gazu. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - OK

Jeżeli wszyscy na mnie krzykniecie , to może sie ugnę(bo logika badania to wskazuje), tylko ciekawe czy wytłumaczycie to potem np. przed starostą

Ale przypomninam polemikę na temat okresu badań i kwestię tego przecinka , który oddziela zdanie następne , bądz jest drugim zdaniem.

A w naszym przypadku ta literka " e " :

"...pojazdów skierowanych przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę, dla których wymagane jest specjalistyczne badanie,oraz pojazdów,w których dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów;"

 

Ja nie wiem co za geniusz tak formułował jasno przepisy, w których przecinek zmienia lub pozwala sie domyslać -co też autor miał na mysli !

Tak jakby nie szło postawic dwukropka i po prostu za pomoca myślników wymienić te pojazdy , czy ich rodzaje.

Taka sama historia z wyliczeniem pojazdów dla których stosuje okresy badań technicznych

-siwy dym-

A potem dziwimy się , że wolimy być "dupochronami"

No bo jak tu logicznie pracowac -jak każdy czyta inaczej ten sam paragraf

-pozdrawiam-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uwazam ze jak jest to podstawowa stacja ABTE itd.. bez rozszerzenia ,e ' to nie mozesz wykonac takiego badania..moze sie myle ale ja tak zrozumialem przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz w uprawieniach stacji "e" (pojazdy skierowane) to nie wolno Ci zrobić badania. Pokwitowanie zatrzymania dowodu jest skierowaniem na badanie techniczne. Tak ja to interpretuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

speccar ja rozumiem że nie można zrobić badania ,jeżeli jest to badanie powypadkowe,lub za jakieś usterki, ale jeżeli na pokwitowaniu jest napisane że dowód został zabrany za brak badań technicznych ,to dlaczego nie może zrobić badania stacja ABT bez 'e'.

Przecież jest to normalne badanie okresowe.

adamos pyta się o normalne badanie okresowe a nie o badanie powypadkowe a wy moncicie mu w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji ze stosownym WK, akurat znajomym WK, bo tam odbierałem uprawnienia, nie wykonałem tego badania. Wraz z drugim kolegą diagnostą przeanalizowaliśmy tekst:

 

"kieruje pojazd na dodatkowe badanie techniczne": czy jakoś tak, okazało się iż ten tekst był raczej podkreślony niż przekreślony w związku z czym zrezygnowałem z tego badania, pomimo iż do wykonania było tylko badanie okresowe, na szczęście zarobiliśmy przy usuwaniu usterek w pojeździe (prowadzimy również serwis), także jakoś specjalnie nie ubolewam nad tym faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.