Skocz do zawartości

DMC przyczepy z hamulcem


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie kupiłem busa mastera, zarejestrowany w PL. Na BT diagnosta pokazuje że na tabliczce dmc zestawu to 6300kg. Jest niezgodność i jest problem.

 

W dowodzie rejestracyjnym F3 to 5500kg a wartość O.1 to 2000kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Renault Laguna II, rok produkcji 2006

DMC zestawu na tabliczce znamionowej taki sam jak DMC pojazdu 

Wbity hak w dowodzie i oczywiście wszystkie pieczątki dowód do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże prawdopodobieństwo że nie może ciągnąć przyczepy. Trzeba sprawdzić homo, ale jak są 0000 albo ----  to często wychodzi na to że może, jeśli natomiast dmc pojazdu jest = dmc zestawu to przyczepy zazwyczaj ciągnąć nie można. Często sportowe wersje miały taki myk. Dziś akurat miałem Lagune w kombi  z tego rocznika i masa zestawu była większa niż DMC ale już nie pamiętam ile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafi90 napisał:

jeśli natomiast dmc pojazdu jest = dmc zestawu to przyczepy zazwyczaj ciągnąć nie można

 

Dlaczego ? Bez bagażu , bez pasażerów ? Spokojnie jakieś 400 kg. byleby nie przekroczył F3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podasz przykład jakiegoś pojazdu, który może ciągnąć przyczepy, a jednocześnie DMC pojazdu jest równe DMC zespołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem w zaświadczeniu że pojazd wyposażony w zaczep do bagażników rowerowych

Pojazd nie przystosowany do ciągnięcia przyczep.

A jeśli chce inaczej niech przedstawi świadectwo homologacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Karlik10 napisał:

Bez bagażu , bez pasażerów ? Spokojnie jakieś 400 kg. byleby nie przekroczył F3

Tylko w przypadku teoretycznych rozważań można tworzyć takie teorie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2020 o 18:28, michal_k napisał:

Podasz przykład jakiegoś pojazdu, który może ciągnąć przyczepy, a jednocześnie DMC pojazdu jest równe DMC zespołu?

 

Tak , na przykład autobusy turystyczne

Edytowane przez Karlik10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karlik10 napisał:

na przykład autobusy turystyczne

 

A jakiś konkretny przykład? Marka, model, nr homo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karlik10 napisał:

Tak , na przykład autobusy turystyczne

ja też jestem ciekawy konkretów . dość mocno siedzę w autobusach ( miejskich i turystycznych ) i albo nie mogą wcale ciągnąć przyczep albo mogą ( mają przeważnie DMCZ większe o 3,5 t od DMC )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Paprock napisał:

Obecna ustawa ją z ruchu wymixowała

 

jednak nie wszystkie

3. Zabrania się przewozu osób w przyczepie, z tym że dopuszcza się przewóz:
1) dzieci do szkół lub przedszkoli i z powrotem w przyczepie dostosowanej do przewozu osób, ciągniętej przez ciągnik rolniczy;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko tu chodzi o jakiś transport lokalny w przypadku... no nie wiem. PKS nawalił, śniegiem przysypało, rzeka wylała. O szczegóły pytać @pentagrama. 

Dla mnie dotrzeć do szkoły, to była kara. Nawet traktorem. A dzisiaj to pewnie atrakcja.

Traktor + Przyczepa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 21:48, duchu napisał:

No raczej więcej niż 3.5t  autobus nie może ciagnąć.

Zwykle wynika to z tego powodu, że autobusy nie posiadają złączy pneumatycznych do przyczep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlatego, że moja odpowiedź dotyczyła przyczepy autobusowej marki AUTOSAN, a takowa to raczej już przez nic i w żadnej opcji nie będzie ciągnięta oprócz zabytku.

Natomiast "arizony" oczywiście, że w określonych przypadkach nadal mogą się poruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielg539 Raczej wynika to z przepisów . Są autobusy które takie złącza posiadały

3 minuty temu, blakop napisał:

A dlatego, że moja odpowiedź dotyczyła przyczepy autobusowej marki AUTOSAN, a takowa to raczej już przez nic i w żadnej opcji nie będzie ciągnięta oprócz zabytku.

Natomiast "arizony" oczywiście, że w określonych przypadkach nadal mogą się poruszać.

Zamieszałeś , ta rolnicza to Autosan , autobusowa to Jelcz. Pytanko , kto mi zabroni podczepić ja pod CR?

Edytowane przez duchu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.