Skocz do zawartości

Problem z nr VIN


grzegorz288

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z rejestracją motocykla sprowadzonego z Anglii, a mianowicie nr VIN w dowodzie angielskim ma 16 cyfr a po przeglądzie w Polsce pan wpisał mi 17 zgodnie ze stanem faktycznym. Nie wiem pewnie popełniono błąd w Anglii być może przy rejestracji. Chodzi o jedną cyfrę powinno być 1111 a jest 111. Ktoś zjadł jedną jedynkę sam tego nie zauważyłem, nie pomogły tłumaczenia że przecież widać, że brakuje jedynki i że reszta się zgadza. Co mam robić jak to sprostować, gdzie się zgłosić POMOCY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki problem jaka anglia ? nr. z odczytany z natury ,na jakiego urzędnika trafiłeś ? idż z tym wyżej , często w angielskich papierach są pomyłki , :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki problem jaka anglia ? nr. z odczytany z natury ,na jakiego urzędnika trafiłeś ? idż z tym wyżej , często w angielskich papierach są pomyłki , :(

 

Mógłby mi Pan Powiedzieć gdzie mogę się z tym zgłosić,aby to wyjaśnić cały nr się zgadza chodzi o jedną jedynkę powinno być 1111 a jest 111. Dodam, że w książce serwisowej jest wpisane tylko sześć ostatnich cyfr VIN które się zgadzają a książka jest od nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałam podobny przypadek i klient zrobił opinię rzeczoznawcy, przegląd ; wydział komunikacji przyją to bez problemów

 

Przyjął bez problemów ,bo albo ma układ z rzeczoznawcą , albo nie wie że papierkiem od rzeczoznawcy to diagnosta może se podetrzeć d--ę.

To diagnosta stawia swoją pieczątkę i on jest ostatnim który sprawdza pojazd i on odpowiada przed sądem a nie rzeczoznawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przyjął bez problemów ,bo albo ma układ z rzeczoznawcą , albo nie wie że papierkiem od rzeczoznawcy to diagnosta może se podetrzeć d--ę.

To diagnosta stawia swoją pieczątkę i on jest ostatnim który sprawdza pojazd i on odpowiada przed sądem a nie rzeczoznawca.

 

Ale w przypadku niezgodności numerów potrzebny jest rzeczoznawca.

Też miałem podobne przypadki i z opinią rzeczoznawcy WK przyjął to i OK.

A tak nawiasem to pierwsze BT robimy z natury także nie ważne jest co jest w DR z Anglii czy Francji, i sąd może Ci skoczyć - chyba, że kierownicę ma po prawej stronie. ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki problem jaka anglia ? nr. z odczytany z natury ,na jakiego urzędnika trafiłeś ? idż z tym wyżej , często w angielskich papierach są pomyłki , :(

 

rurek777, wydajesz pozytywne BT pomimo, że z dokumentów jasno wynika, że DR jest wystawiony na inny pojazd (niezgodny nr VIN)?? :shock:

Skąd wiesz, że brakuje jedynki, a nie np. siódemki?

Idąc tym tokiem rozumowania to jak przyjedzie do Ciebie ktoś z całkowicie innym numerem VIN też powinieneś wydać pozytywa bo klient powie, że w WK się pomylili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydajesz pozytywne BT pomimo, że z dokumentów jasno wynika, że DR jest wystawiony na inny pojazd

 

A czy muszę pokazac dokumenty na "pierwszym"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy muszę pokazac dokumenty na "pierwszym"? ;)

 

Czy wykonujesz pierwsze BT bez DR? ;)

 

a mianowicie nr VIN w dowodzie angielskim ma 16 cyfr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eliot poczytaj dokładnie posty i nie zarzucaj mi ciemnoty . :mad:

 

Nigdzie nie zarzuciłem Ci ciemnoty.

Tylko nie odpowiedziałeś mi skąd wiesz, GDZIE i JAKIEJ cyfry bądź litery brakuje?

Bo ktoś tak sugeruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym badaniu niektórzy diagności wykonują badanie z natury i nie potrzebują papierów numer vin spisują z natury , ja żądam od klienta dow rej i porównuję zgodność numeru z dowodem i jeżeli w dow. brakuje jednego znaku co w angielskich dow. często się zdarza piszę w uwagach nr.vin odczytany z natury dając wynik P i też nie popełniam błędu .a klientowi mówię że potrzebny mu rzeczoznawca .i wszystko w temacie. :)

 

[ Dodano: 23-03-2009, 21:04 ]

dla pocieszenia :)

nie długo nie będzie pierwszych badań :)

i będzie mniej kasy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku spisanie nr.vin z natury z odpowiednią adnotacją i wynik P a dalej to juz sprawa klienta/rzeczoznawca-tak mu sugeruję/ :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku spisanie nr.vin z natury z odpowiednią adnotacją i wynik P a dalej to juz sprawa klienta/rzeczoznawca-tak mu sugeruję/ :-D

 

Dzięki za podpowiedzi, z tego co zrozumiałem to mam wybrać się do rzeczoznawcy i tak zrobię.Mam nadzieję,że to pomoże.

 

[ Dodano: 24-03-2009, 12:37 ]

jaki problem jaka anglia ? nr. z odczytany z natury ,na jakiego urzędnika trafiłeś ? idż z tym wyżej , często w angielskich papierach są pomyłki , :(

 

rurek777, wydajesz pozytywne BT pomimo, że z dokumentów jasno wynika, że DR jest wystawiony na inny pojazd (niezgodny nr VIN)?? :shock:

Skąd wiesz, że brakuje jedynki, a nie np. siódemki?

Idąc tym tokiem rozumowania to jak przyjedzie do Ciebie ktoś z całkowicie innym numerem VIN też powinieneś wydać pozytywa bo klient powie, że w WK się pomylili ;)

 

Bo nr był spisany z natury i wiadomo że brakuje jedynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie długo nie będzie pierwszych badań :)

I wtedy w DR będzie miał wpisane 16 znaków i na okresowym będzie większe zamieszanie.

 

z tego co zrozumiałem to mam wybrać się do rzeczoznawcy i tak zrobię.

Pierw zapytaj w WK czy im to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurek777, i tak każdy pojazd sprowadzony z zagranicy będzie kierowany na BT.

W większości zagranicznych DR, nie ma wszystkich danych niezbędnych do rejestracji więc Starosta będzie kierował na BT zgodnie z PORD art. 81.8.1a)

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale będzie to badanie dodatkowe - ustalenie danych technicznych potrzebnych do rejestracji pojazdu :) a takim przypadku nie piszemy czy pojazd spełnia ,czy nie warunki techniczne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Byłem w WK, pytałem się czy jeżeli zrobię opinię rzeczoznawcy to wystarczy okazuje się, że NIE. Jeżeli przyjmiemy, że nr VIN ma 17 cyfr a mój w dowodzie ma 16 to chyba widać, że nic nie mogło być kombinowane tym bardziej, że mam zrobiony przegląd z którego jasno wynika której cyfry brakuje, nie były przecież zamieniane, każdy urzędnik może się pomylić. Powiedziano mi że muszę to sprostować w Anglii. Pewnie tak zrobię bo nie mam wyjścia tylko to są koszty i czas i na pewno się uda. Tylko pytam po co, żeby zadowolić urzędnika w kraju? Pewnie gdybym miał znajomości skończyłoby to się szybko i prosto :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.