Skocz do zawartości

Przerejestrowanie Land Rover Discovery na 7 osób


Robert75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanko: właśnie zakupiłem samochodzik Land Rover Discovery. Jest to wersja, która fabrycznie posiada 7 miejsc siedzących, ale ktoś po sprowadzeniu w 2005 roku zarejestrował go na 5 osób. Zresztą z tego co sprawdzałem to w "Briefie" też wpisane jest 5 osób. Czy istnieje jakakolwiek szansa na przerejestrowanie go teraz na 7 osób? Tylne siedzenia które są rozkładane znajdują się w bagażniku i co najgorsze - w tym upatruje problemu - skierowane są bokiem do jazdy. Pasy bezpieczeństwa siedzenia posiadają. Wiem że sporo tych samochodów jeździ w Polsce zarejestrowanych na 7 osób, więc chyba dla tych samych samochodów powinny obowiązywać te same przepisy?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ponieważ te pojazdy fabrycznie są przystosowane do przewozu 7 osób.

Zamontój siedzenia i jedż na przegląd. Resztę zrobi diagnosta i WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek Land Roverem - auto miało 7 oryginalnych siedzeń, ale w niemiecki briefie 5 :(. Co ciekawe ten samochód był homologowany w Polsce na 5 i na 7... osób - nie przypomniam sobie jednak zeby miał fotele ustawione równolegle do osi jazdy raczej napewne ronolegle za drugim rzedem siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny ze nie będziesz miał najmniejszego problemu jezeli fotele sa zamontowane w fabrycznych punktach mocowania.Bardzo często w briefie /dot.to Vol.Transp. i Mer.Sprintera/podawana jest ilośc m.siedz.2 a faktycznie przystosowane są na 3 osoby i tak to piszemy przy 1 przeglądzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne siedzenia które są rozkładane znajdują się w bagażniku i co najgorsze - w tym upatruje problemu - skierowane są bokiem do jazdy.

 

No tu jest problem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny bo tematu bocznych siedzeń dawno juz nie przerabiałem ale zakaz montazu dotyczy prawdopodobnie pojazdów prod.po 2007r/głowy nie dam,wole nosić ją w dotychczasowym miejscu/ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowy nie dam,wole nosić ją w dotychczasowym miejscu/ :D

 

Nie straciłbyś jej :)

Dokładnie pojazdów zarejestrowanych przed 20 października 2007 r. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu jest problem

 

Nie ma żadnego

 

zakaz montazu dotyczy prawdopodobnie pojazdów prod.po 2007r

 

Dokładnie pojazdów zarejestrowanych przed 20 października 2007 r.

 

Dotyczy pojazdów zarejestrowanych PO 20 października 2007.

 

Czyli do tej daty można mieć fotele obrócone bokiem. W discovery te fotele są oryginalne i mają oryginalne miejsca kotwiczenia. Wiem bo mój brachol ma taką furkę.

 

Nie ma problemu aby go zrobić na 7 miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsza próba nieudana :(

Byłem na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Katowicach (firma Lambda) i diagnosta orzekł, że nie może mu zrobić przeglądu na 7 osób, ponieważ obecnie przepisy nie pozwalają na montaż siedzeń bokiem, a on w musi napisać, że siedzenia zostały teraz zamontowane. Na moje sugestie czemu nie może być napisane, że zamontowane są fabrycznie, odrzekł że w takim wypadku powinienem nie robić przeglądu, tylko iść z homologacją producenta do Wydziału Komunikacji. Jakieś sugestie co dalej robić?

Może ktoś poleci SKP na Śląsku, która zrobi mi stosowny przegląd? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnosta orzekł, że nie może mu zrobić przeglądu na 7 osób, ponieważ obecnie przepisy nie pozwalają na montaż siedzeń bokiem, a on w musi napisać, że siedzenia zostały teraz zamontowane.

 

Diagnosta się myli (wszyscy jesteśmy tylko ludźmi), gdyż te przepisy obowiązują nie od 20.10.2007 tylko obowiązują dla

pojazdów zarejestrowanych PO 20 października 2007.

Mała acz subtelna różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, tylko jak przekonać do tego diagnostę, który przecież wie lepiej? :) Jak powoływałem się na opinię na tym forum to powiedział: nie ma sprawy, niech Pan jedzie tam gdzie diagnostami są Ci co piszą tak piszą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz. U. z 2003r. Nr 32, poz. 262 z pózn. zm § 8.

 

4. Wnętrze kabiny kierowcy oraz pomieszczenia przeznaczonego do przewozu osób powinno

odpowiadać następującym warunkom:

1) powinno być szczelne, jeżeli jest pomieszczeniem zamkniętym;

2) siedzenia powinny być przymocowane do nadwozia, również gdy są przesuwane, w sposób

uniemożliwiający niezamierzone zmiany ich położenia;

2a) siedzenia nie mogą być skierowane bokiem do kierunku jazdy. Za siedzenia skierowane

bokiem do kierunku jazdy uważa się takie, których pionowa środkowa płaszczyzna wzdłużna

tworzy kąt nie mniejszy niż 10° z pionową środkową płaszczyzną wzdłużną pojazdu. Przepis

nie dotyczy pojazdu zarejestrowanego przed dniem 20 października 2007 r., pojazdu

pogotowia ratunkowego, motoroweru, motocykla, pojazdu czterokołowego oraz samochodu

ciężarowego, ciągnika samochodowego, samochodu specjalnego o dopuszczalnej masie

całkowitej większej niż 3,5 t, autobusu z miejscami dla pasażerów stojących, a także

zarejestrowanego po raz pierwszy do dnia 20 października 2010 r. autobusu o dopuszczalnej

masie całkowitej większej niż 10 t, w którym siedzenia skierowane bokiem do kierunku

jazdy są skupione w tyle pojazdu w celu utworzenia zintegrowanej kanapy o najwyżej 10

miejscach siedzących;

 

Nie musisz nikogo przekonywać. Tak stanowi prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Nie musisz nikogo przekonywać. Tak stanowi prawo.

 

Hmmm Psuju czyli co, jesli mam n.p. T4 Caravelle zarejstrowana przed 20.10.2007, 3 miejscowa i klient dokupi orginalne fotele to moge smialo zmieniac ilosc osob na 9 pomimo ze kanapy maja tylko pasy biodrowe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli mam n.p. T4 Caravelle

 

Rozumiem, że chodzi ci o tzw multivana. Tam nie ma foteli obróconych bokiem. Multivan ma 7 miejsc - dwa z przodu, trzy osobową kanapę z tyłu i w środkowym rzędzie dwa obrotowe które można obrócić o 180*, czyli tyłem do kierunku jazdy. Caravelle ma 9 miejsc i wszystkie obrócone przodem do kierunku jazdy. Jeśli fotele są, pasy są i są oryginalne miejsca kotwiczenia tychże to w czym problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Rozumiem, że chodzi ci o tzw multivana. ....

 

CUT

 

..../ Jeśli fotele są, pasy są i są oryginalne miejsca kotwiczenia tychże to w czym problem?

 

Troche o inna sprawe chcialem zapytac...chodzilo mi o to czy mozna w tej chwili zwiekszyc ilosc miejsc w aucie i domontowac fotele bez pasow trzypunktowych a tylko z tzw biodrowkami.

Czy w tym przypadku decyduje data rejestracji czy data zmiany.

 

P.S. Abstrahując juz od tematu gdzie klient kupi nowe pasy do auta '95 chyba ze moga rowniez byc uzywane jak fotele i reszta domontowanego wyposazenia

 

Hint=PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie klient kupi nowe pasy do auta '95

 

W serwisie? Mało, że pasy. VW ma siedzenia (te tylne) zazwyczaj zintegrowane z pasami więc w/g wykazu też muszą być nowe.

 

czy mozna w tej chwili zwiekszyc ilosc miejsc w aucie i domontowac fotele bez pasow trzypunktowych a tylko z tzw biodrowkami.

 

Trzeba by dobrze przewertować przepisy czy te pasy są rozdzielone, czy i te i te to są nazywane po prostu pasami i już. Ja nie pamiętam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

W serwisie? Mało, że pasy. VW ma siedzenia (te tylne) zazwyczaj zintegrowane z pasami więc w/g wykazu też muszą być nowe.

 

czy mozna w tej chwili zwiekszyc ilosc miejsc w aucie i domontowac fotele bez pasow trzypunktowych a tylko z tzw biodrowkami.

 

Trzeba by dobrze przewertować przepisy czy te pasy są rozdzielone, czy i te i te to są nazywane po prostu pasami i już. Ja nie pamiętam :(

 

ok

ale ja nadal nie wiem czy taka zmiana konstrukcyjna ma byc zgodna z data pierwszej rejestracji czy z przepisami obowiazujacymi w dniu zmian (pasy 3 punktowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Czyli stoisz na stanowisku iz zmiany konstrukcyjne w pojezdzie, jesli nie powoduja zmian jego rodzaju (n.p. ciezarowy-osobowy) moga byc wykonywane wg przepisow obowiazujacych w chwili jego pierwszej rejestracji.

Czy ktos ma podobne/inne zdanie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd ma spełniać warunki techniczne, które są określone ze względu na datę pierwszej rejestracji, z małymi wyjątkami. Czyli jeżeli w danym roku w którym pojazd był zarejestrowany po raz pierwszy dopuszczało się umieszczenie siedzeń bokiem do kierunku jazdy to taki pojazd ma takie prawo, natomiast jeżeli nie to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jeszcze warunki które pojazdy spełniają ze względu na rok produkcji :)

Dokładnie, np zagłówki na tylnych siedzeniach lub ze względu na datę pierwszej rejestracji w kraju np przegroda w samochodzie ciężarowym, "orurowanie" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.