Skocz do zawartości

USTAWA O NUMERACH SILNIKA ?


DYZIOXL

Rekomendowane odpowiedzi

CZY TO PRAWDA ZE W PRZYSZŁYM MIESIĄCU NIE BĘDĄ OBOWIĄZKOWE NUMERY SILNIKA W NOWO SPROWADZANYCH SAMOCHODACH Z UNII.JEZELI KTOŚ MA DOKŁADNIEJSZE WIADOMOŚCI PROSZĘ O PRZESŁANIE NA ADRES DYZIOXXLL@WP.PL Z GÓRY DZIĘKUJE BO SPROWADZIŁEM SAMOCHÓD Z NIEMIEC I OKAZAŁO SIĘ ZE BYŁ WYMIENIONY SILNIK I NIE MA NUMERÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się również, że jeśli będą zmiany (np. od 01-01-2006) to mogą one dotyczyć samochodów noworejestrowanych (lub wprowadzanych na obszar celny) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

mam wrazenie, że juz na ten temat gdzieś pisałem. Byłem na konferencji z udziałem panów z ministerstwa i według jednego z nich do końca bieżącego roku mają ukazać się przepisy wykonawcze do wszystkich ustaw w których poruszany jest numer silnika anulując go w nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 lipca zmianę do ustawy o transporcie drogowym podpisał Prezydent. Zawiera ona m.in.zmiany do ustawy Prawo o ruchu drogowym. Obecnie czekamy na opublikowanie w Dz. U. Będzie obowiązywać po 30 dniach od opublikowania, czyli znacznie wcześniej niż od 1 stycznia 2006 :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem i mam tekst ustawy:

 

U S T A W A

z dnia 29 lipca 2005 r.

 

o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw

 

[......]

 

Art. 3.

W ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r.Nr 108, poz. 908 i Nr 109, poz. 925) wprowadza się następujące zmiany:

1) w art. 66 w ust. 3a uchyla się pkt 2;

2) w art. 66a w ust. 2 pkt 2 otrzymuje brzmienie:

"2) w którym dokonano wymiany ramy lub podwozia na odpowiednio ramę lub podwozie bez numeru fabrycznego;";

3) w art. 80b w ust. 1:

a) w pkt 1 uchyla się lit. e,

b) w pkt 6 lit. a otrzymuje brzmienie:

"a) nadaniu i wybiciu numeru nadwozia (podwozia),";

 

[......]

 

Art. 6.

Dotychczasowe przepisy wykonawcze wydane na podstawie delegacji zmienianych niniejszą ustawą zachowują moc do czasu wydania nowych przepisów wykonawczych nie dłużej jednak niż przez okres 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy.

 

[......]

 

Art. 8.

Ustawa wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia [......]

 

--------------------------------------------------------------------------------------------

Pełen tekst - jeśli ktoś chce sobie przeczytać lub wydrukować:

 

USTAWA - tekst po poprawkach senatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba gdzies, ktos, czegos nie doczytal do konca .....nr. silnika bedzie obowiazywał do konca roku ..tego roku! Ale sprawdzac go powinnismy pod wzgledem orginalnosci i wszystkie przebicia ,czy ingerencje w numer powinny byc zgłaszane do WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr. silnika bedzie obowiazywał do konca roku ..tego roku!

 

A z czego wynika taka interpretacja ? Nigdzie nie znalazłem takich terminów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z pracownikiem WK jutro postaram sie uscislic . ale jest zapis ze "ustawa wchodzi wzycie po 30 dniach od dnia jej ogloszenia z wyjatkiem..........."

facet spieszylsie gdzies i nie mugł mi skonkretyzowac . Postaram sie jutro jak najszybciej dac znac

 

[ Dodano: 26-08-2005, 18:38 ]

Kurna zapomnialem - urzedy jutro nie pracuja! Panie Norbercie powinno byc o usunieciu roznych artykułów i ustepow w zakresie prawa o ruchu dropgowym , z terminem 30 dniowym z wylaczeniem niektorych. i własnie miedzy innymi o nr.silnika. przepraszam ze tak lawiruje ale nie mam tej calej ustawy . jesli mozna zwrocic uwage: moze to art.4 bo cos mi tak lata z tej rozmowy na szybkiego z tym urzednik.

 

[ Dodano: 26-08-2005, 18:44 ]

w tym artykule ponoc nie ma slowa SILNIKsa tylko same nr, art, itd dopiero jak sie zacznie wracac do zaznaczonycy art. to dopiero mozna sie wczytac ze to chodzi o nr.silnik. ale namataczylem :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U góry jest link do pełnej wersji ustawy !

 

Zerknę na to. Powyżej cytowałem Art. 6 - może to o niego chodzi ?

Jeśli nie - ja tam nie widze w Art. 8 zmiany terminu dot. Art. 3 (interesująca nas część).

 

----------------------------

Art. 8.

Ustawa wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia, z wyjątkiem:

1) art. 1 pkt 29, pkt 30, pkt 31 i pkt 33, które wchodzą w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia;

2) art. 1 pkt 25, który wchodzi w życie po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia;

3) art. 1 pkt 16 lit. c, w zakresie dotyczącym uiszczenia opłaty za przejazd pojazdu samochodowego po drogach krajowych, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2006 r.;

4) art. 1 pkt 2 lit. a, pkt 3 lit. a, pkt 4 lit. b, pkt 5, pkt 6 lit. a w

zakresie pośrednictwa przy przewozie rzeczy, które wchodzą w życie z dniem 1 lipca 2006 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wielki byl mój belkot ale mysle ze to ,chyba jest to, zaraz zabieram sie za analize tych"numerków". Drugiego takiego jak pan to ze swieca......teraz sie przyznam ze dostalem zjebke ze nie umiem czytac przepisów ,kiedy zadalem temu znajomemu pytanie o te 30 dni. Ale lepiej pytac niz bładzic.

 

[ Dodano: 26-08-2005, 19:09 ]

Milego weekendu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie Ustawa ta została ogłoszona?
29 lipca zmianę do ustawy o transporcie drogowym podpisał Prezydent. Zawiera ona m.in.zmiany do ustawy Prawo o ruchu drogowym. Obecnie czekamy na opublikowanie w Dz. U.

Nie myśl za dużo - uważnie czytaj ;):lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak siedzę i myślę.

Dyskutujemy o Ustawie, której jeszcze nie ma. Jak opublikują to będzie o czy dyskutować, jak będą rozporządzenia wykonawcze, to wtedy.Dyskusja.

as.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujemy o Ustawie, której jeszcze nie ma.

Obrażasz naszego Kochanego Prezydenta :D Ustawa jest juz w końcu podpisana - nikt jej jeszcze nie umieścił w Dz.U. - ale to tylko kwestia czasu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na konferencji z udziałem panów z ministerstwa i według jednego z nich do końca bieżącego roku mają ukazać się przepisy wykonawcze do wszystkich ustaw w których poruszany jest numer silnika anulując go w nich.

Moim zdaniem jest to nie możliwe.I co nagle wszyscy smieniamy programy komputerowe

na program nie posiadający pola numerowego silnika.Do tej pory wk nie mogą się uporać z programem"pojazd" a tu taka zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na konferencji z udziałem panów z ministerstwa i według jednego z nich do końca bieżącego roku mają ukazać się przepisy wykonawcze do wszystkich ustaw w których poruszany jest numer silnika anulując go w nich.

Moim zdaniem jest to nie możliwe.I co nagle wszyscy smieniamy programy komputerowe

na program nie posiadający pola numerowego silnika.Do tej pory wk nie mogą się uporać z programem"pojazd" a tu taka zmiana.

Czy to taki wielki problem zostawić pustą rubryke ? Skrzynke piwa dla ministrów jeśli skreślą ten chory numer a my się cieszmy a nie szukajmy znowu jakiejś dziury ! Ile lat walczymy z nim !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na pierwszym ? Dokument DIP nie został zmieniony, w WK prawo stanowi program Pojazd -nie zmieniony, Karta pojazdu tez nie zmieniona.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak siedzę i myślę.

Pan Norbert jest optymistą i to dobrze. Ja myślę o wyleczonych dłoniach i przedramioniach naszych po oparzeniach. Jestem już optymistą jak wszyscy, ale cieszył się będę dopiero jak wszystko ukaże się w Dz. U. :D

as

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Norbert jest optymistą i to dobrze.

Muszę - życie jest na tyle paskudne, że nie warto dodatkowo się zadręczać czarnymi myślami.

 

ale cieszył się będę dopiero jak wszystko ukaże się w Dz. U.

Ja też ...

 

Czekamy na

1. Nowy Dz.U z nowelizacją Prawa o Ruchu ...

2. Nowe Dz.U z przepisami wykonawczymi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.