Skocz do zawartości

Jaką NAVI wybrać??


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak - nie wiem do końca czego chcę ;) i dlatego rade pytam, bo wiem, że tu tęgie głowy w tych sprawach siedzą ;)

 

Na co dzień korzystam z tradycyjnego PDA Mio169. Ale już mi nie starcza. Jest za mały, tym bardziej, że zacząłem się bawić w jeżdżenie z mapami topograficznymi i tam większy ekran jest nieodzowny. Zresztą wzrok już nie ten, a szyba daleko... ;)

 

Więc ma być tak:

 

Ekran 7-8 cali

Ekran dotykowy

Najlepiej, żeby można na to było zwykłego Windowsa wgrać

Żeby internet na tym chodził

Żeby można było klawiaturę zewnętrzną podłączyć i inne urządzenia peryferyjne...

 

No bo same navi tej wielkości kosztują prawie tyle samo, co te malutkie tablety - prawda? To już lepiej taki mały komputerek niż taką "samą" navi - co?

 

Może być używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran 7-8 cali

Ekran dotykowy

Najlepiej, żeby można na to było zwykłego Windowsa wgrać

Żeby internet na tym chodził

Żeby można było klawiaturę zewnętrzną podłączyć i inne urządzenia peryferyjne...

Swoje marzenie spelnisz tylko w salonie Ery :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Najlepsza navi jest w smartfonie bo zawsze masz aktualne mapy (do kilku godzin od otwarcia nowej drogi)

Zresztą wzrok już nie ten, a szyba daleko...

A kto Ci każe mocować do szyby ?? ja mocuje do lusterka (o ile jest)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza navi jest w smartfonie bo zawsze masz aktualne mapy (do kilku godzin od otwarcia nowej drogi)
Że niby jak? Druga sprawa to pewnie konieczność korzystania z neta w czasie używania mapy - czyli koszty w roamingu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychylam się (przynajmniej częściowo) do zdanie przedpiszcy..

Dlaczego nie laptop:

- nie ma jak pewnie umocować

- wstrząsy wytelepią klapę matrycy. Nie po pierwszym przejeździe, ale bardzo prędko (wiem z doświadczenia)

 

Dlaczego koniecznie Windows..?

 

Google mapy do codziennej nawigacji - najlepiej się sprawdzą na tablecie z Androidem, na androidku można tez zainstalowac wszystkie szanujące się "powazne" aplikacje do nawigacji.

Ważne - żeby tablet był wyposażony w slot SIM - tam, gdzie nie ma zasięgu WiFi a trzeba dane zaktualizować i - oczywiście - w GPSa. Do tego 1GB ram i dwa rdzenie - i mamy całkiem sprytne narzedzie nie-tylko-do-nawigacji.

Za +- 1000 zł mamy temat SPRZĘTU "opękany".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej się sprawdzą na tablecie z Androidem

 

Byle nie za duży ten tablet bo 10 cali na szybie zasłoni pół szyby w aucie :D przynajmniej w moim :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle nie za duży ten tablet bo 10 cali na szybie zasłoni pół szyby w aucie :D przynajmniej w moim :lol:

Czyżbyś poruszał się "kurduplem"? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś poruszał się "kurduplem"?

 

Nie ale oglądałem ostatnio tablet 10 cali bo planuję coś tam kupić i stwierdziłem że chyba byłby za duży żeby to czepiać do szyby przedniej.

 

Chcę kupić urządzenie do wszystkiego (głównie internetu, zabawki dla dzieci, dvb-t i może gps) patrzyłem jaka jest różnica pomiędzy 7 a 10 cali i stwierdziłem że 10 calowy na szybie osobówki to zdecydowanie za duży sprzęt, no chyba że ktoś jeździ autobusem :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji sprawdziłem aktualność map i Google wyznaczają trasę objazdem podczas gdy np zumi lub docelu wyznacza trasę przez ulice zamknięte od kilku miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qnick: ale z kolei lepiej się gra/ogląda bajki na 10" ;)

 

Szombi: róznie z tym jest, często odwrotnie. Jednakowoż na uczęszczanych szlakach google ma przewagę - "szpieguje" nas na bieżąco, "widząc" którędy trasy z A do B są pokonywane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.