Skocz do zawartości

Kategoria B+E a Kategoria T


rafii

Rekomendowane odpowiedzi

no jednak dobrze mi się wydawało

pozdrawiam

 

No chyba jednak nie :D

 

Dział IV Art. 88 punkt 10

 

kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami).

 

Ale najważniejsze że kulig można robić :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najważniejsze że kulig można robić :D :D

:shock::shock::shock:

Art. 60. :

2. Zabrania się kierującemu:

4) ciągnięcia za pojazdem osoby na nartach, sankach, wrotkach lub innym podobnym urządzeniu;

 

[ Dodano: 12-01-2010, 11:34 ]

chyba że, czepiając się słówek, nie wolno jednej osoby

ale kilka ... :?:

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się :oops:

przepraszam

 

Spoko ja też nie wiedziałem :x dopiero doczytałem :D i tak w ten sposób wiemy co i jak dzięki forum nieraz człowiek ma chęć poszperać i dowiedzieć się coś ciekawego i być w temacie.

Uważam że nie jest wstyd się pytać, człowiek przecież wszystkiego nie jest w stanie ogarnąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

witam :-) od razu przechodzę do pytania a brzmi ono tak: czy mając kategorię B uprawnia mnie to do jazdy ciągnikiem z zawieszoną na tylnym(lub przednim) Trzypunktowym Układzie Zawieszenia maszyną??? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :-) od razu przechodzę do pytania a brzmi ono tak: czy mając kategorię B uprawnia mnie to do jazdy ciągnikiem z zawieszoną na tylnym(lub przednim) Trzypunktowym Układzie Zawieszenia maszyną??? :-?

TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Dlaczego mi sie nie wbiło kat. T jezeli zdałem na B+E koledze wbili jest moze jakies wytłumaczenie???

 

Zapewne kolega robił kurs B, E i T, a Ty robiłeś tylko B+E i mimo, że poziom Twoich uprawnień jest taki sam jak poziom uprawnień kolegi to nie masz wpisanej kategorii T.

Zwróć uwagę, że na prawie jazdy jest data otrzymania uprawnienia a jaka data miała by być wpisana w przypadku, gdy ktoś nie zdawał egzaminu na jakąś kategorię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale dlaczego nie wbijaja kat. T jezeli zdajesz na B+E

 

nie powinni, dopóki nie zdajesz egzaminu z T,

a, że posiadanie B+E uprawnia do prowadzenia, to przywilej ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o DMC zespołu nieprzekraczającym 3.5 t ,,,

 

Według projektu zmian PORD nawet o masie zestawu pojazdów 40 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt zmian Dz U 32 z 2003 r

§ 1. W rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków

technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 r. Nr 32,

poz. 262 z późn. zm.) wprowadza się następujące zmiany:

1) w § 3 ust. 1 po pkt 9 dodaje się pkt 10, który otrzymuje brzmienie:

„10) ciągnika rolniczego o kołach ogumionych:

a) dwuosiowego – 18 ton,

b) trzyosiowego – 24 tony,

przy czym udział obciążenia osi kierowanej oraz osi napędowej dla każdego stanu obciążenia

ciągnika nie może być mniejszy niż 20% jego masy własnej;”;

2) w § 3 ust. 1 po pkt 10 dodaje się pkt 11, który otrzymuje brzmienie:

„11) zespołu pojazdów składającego się z ciągnika rolniczego i przyczepy (przyczep)- 40ton

 

PORD Art 87 p3.4

4) (125) kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.