Skocz do zawartości

Badanie bez DR


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Jak postąpić,kiedy klientowi skończyło się badanie i zgubił DR?wg.mnie musi udać się do WK po pozwolenie czasowe i próbne tablice i pozw.czasowe.Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    15

  • blakop

    11

  • mirek.g

    9

  • elliot

    8

Top Posters In This Topic

Na kartę pojazdu nie wolno. DR albo czasówka, skierowanie z WK (co jest równoznaczne z czasówką bo jest wydawana) albo pokwitowanie za DR od policjanta. Na podstawie tego można wykonać okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kartę pojazdu nie wolno. DR albo czasówka, skierowanie z WK (co jest równoznaczne z czasówką bo jest wydawana) albo pokwitowanie za DR od policjanta. Na podstawie tego można wykonać okresowe.

 

dzwoniłem po kolesiach i wykonują na podstawie Karty Pojazdu,oczywiście z zapisem w uwagach o wykonaniu bad.na podstawie Karty nr itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie karta pojazdu nie jest dokumentem równoważnym z DR. Są nimi PC lub pokwitowanie za DR. Ale co kraj to obyczaj...

 

Dz. U. 227

 

§ 4. Okresowe badanie techniczne polega na sprawdzeniu:

1) zgodnosci faktycznych danych pojazdu z zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub

odpowiadajacym mu dokumencie, dotyczacych danych identyfikacyjnych i technicznych

pojazdu, a tak7e prawidłowosci oznaczen i stanu tablic rejestracyjnych; dla pojazdów

niezarejestrowanych dopuszcza sie ustalenie faktycznych danych pojazdu na podstawie

ogledzin;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie karta pojazdu nie jest dokumentem równoważnym z DR. Są nimi PC lub pokwitowanie za DR. Ale co kraj to obyczaj...

 

Dz. U. 227

 

§ 4. Okresowe badanie techniczne polega na sprawdzeniu:

1) zgodnosci faktycznych danych pojazdu z zapisanymi w dowodzie rejestracyjnym lub

odpowiadajacym mu dokumencie, dotyczacych danych identyfikacyjnych i technicznych

pojazdu, a tak7e prawidłowosci oznaczen i stanu tablic rejestracyjnych; dla pojazdów

niezarejestrowanych dopuszcza sie ustalenie faktycznych danych pojazdu na podstawie

ogledzin;

 

No wlasnie co oznacza "lub odpowiadającym mu dokumencie?Można chyba przy odrobinie dobrej woli uznać w.w za spełniający wymagania do identyfikacji pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oznacza "lub odpowiadającym mu dokumencie?

 

Dla mnie DR jest dokumentem dopuszczającym do ruchu i odpowiadające mu dokumenty to PC

 

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego,

ciągnika rolniczego, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie

czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

 

Natomiast pokwitowanie policyjne jest de facto skierowaniem na badanie okresowe (mimo często niewypełnienia tej rubryczki przez policjanta w kwitku), tak samo jak skierowanie z WK (któremu zazwyczaj towarzyszy jeszcze czasówka).

 

Karta pojazdu nie łapie się na żaden sposób, więc ja na kartę pojazdu badania okresowego nie wykonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie również nie jest to dokument równoważny, dla mnie albo skierowanie albo "czasówka". Jeżeli zgubił DR to i tak musi udać się do WK i tam dostanie "czasówkę" z urzędu i z nią na BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie karta pojazdu nie jest dokumentem równoważnym z DR.

Ale długie nogi blondynki i mruganie oczkami są równoważne z DR.

 

Haha.Pozdro.chciałem tylko poznać opinię innych kolegów ,z tym że wiem,że tak robią inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeden taki przypadek. Klientka przyjechała z WK o niczym :-D i żąda aby wykonać badanie techniczne bo zgubiła DR i aby dostać wtórnik musi mieć przegląd. Telefon do WK, kilka minut awantury i wysłałem klientkę do WK. Przyjechała z czymś w rodzaju skierowania, w którym były wszelkie dane, które znajdowały się w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeden taki przypadek. Klientka przyjechała z WK o niczym :-D i żąda aby wykonać badanie techniczne bo zgubiła DR i aby dostać wtórnik musi mieć przegląd. Telefon do WK, kilka minut awantury i wysłałem klientkę do WK. Przyjechała z czymś w rodzaju skierowania, w którym były wszelkie dane, które znajdowały się w DR.

 

To jest przykład na to ,że "co kraj to obyczaj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem zadnego problemu jezeli klient nie posiadał DR wykonałem BT na podstawie KP.Na pewno KP nie jest dokumentem równoznacznym z DR ale nie mniej posiada wszystkie dane zeby skonfrontwać ze stanem faktycznym :-D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś poparł moją teorię uff,już myślałem,że tylko ja tak robię.Po tych audycjach w telewizji to już calkiem będziemy się bać wszystkiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeden taki przypadek. Klientka przyjechała z WK o niczym :-D i żąda aby wykonać badanie techniczne bo zgubiła DR i aby dostać wtórnik musi mieć przegląd. Telefon do WK, kilka minut awantury i wysłałem klientkę do WK. Przyjechała z czymś w rodzaju skierowania, w którym były wszelkie dane, które znajdowały się w DR.

na takim czymś też robiłem,ale na karcie pojazdu nie zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak postępujecie w sytuacji, kiedy klient przyjeżdża na badanie i okazuje się, że nie ma miejsca na wpisanie badania w DR bo wszystkie rubryki wypisane już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.