Skocz do zawartości

Badanie bez DR


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Psuj

    15

  • blakop

    11

  • mirek.g

    9

  • elliot

    8

Top Posters In This Topic

Psuj, mylisz pojęcie DMC i MMCP.

Choć prawda jest taka, że myli je nawet ustawodawca :lol:

Dla przypomnienia w nowym wzorze DR, nie ma wartości DMC, jest za to w starym wzorze, to tak żeby nam się nie nudziło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kogo w razie W powieszą? Klient powie - tak mi pan blakop wpisał w dowód, pan blakop powie - tak mi pan psuj wpisał na zaświadczeniu z badania technicznego po montażu haka. a pan psuj powie - ku..a, dupa blada...

 

Pan Psuj wpisze na zaswiadczeniu DMC przyczepy, Pan balakop se popatrzy i powie "idz Pan Panie psuj do boru... gdzie ja mam to wpisac jak w DR jest jakies blizej nikomu nieznane MMCP, które jest określone w homologacji i wszystko się zgadza z DR, więć pisz se Pan Panie psuj na Berdyczów :)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Psuj wpisze na zaswiadczeniu DMC przyczepy, Pan balakop se popatrzy i powie "idz Pan Panie psuj do boru... gdzie ja mam to wpisac jak w DR jest jakies blizej nikomu nieznane MMCP, które jest określone w homologacji i wszystko się zgadza z DR, więć pisz se Pan Panie psuj na Berdyczów :) "

 

:ok

 

Psuj jak możesz na BT ograniczyć komuś masę przyczepy, skoro Ty wpisujesz DMC, natomiast parametr w DR to MMCP więc jakim prawem go podważasz?

Warunki techniczne również mówią o DMC, którego to parametru w DR nie uświadczysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj jak możesz na BT ograniczyć komuś masę przyczepy, skoro Ty wpisujesz DMC,

 

Na zaświadczeniu ustalasz parametr O1 i O2.

 

Nie wezmę na siebie odpowiedzialności za nieodpowiedzialnego kierowcę. WK zrobi co zechce, ja będę miał sumienie czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zaświadczeniu ustalasz parametr O1 i O2.

 

Na jakim zaświadczeniu ? Jesli mówisz o zasiadczeniu po spradzeniu zamontowanego haka to ustalsz DMC, a O1 i O2 wedle DR to nie jest dmc a MMCP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj, albo nie rozumiesz o czym piszę albo udajesz ;)

Dz.U.2003.32.262 ® Warunki techniczne pojazdów oraz zakres ich niezbędnego wyposażenia.

4) dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przez pojazd samochodowy przyczepy z hamulcem nie może przekroczyć:

...

 

Wyraźnie jest mowa o DMC.

Jakim więc prawem ograniczasz MMCP, który to parametr jest podawany w DR :?:

To dwie RÓŻNE wartości :!:

W ciągniku siodłowym też ograniczysz komuś masę zestawu do wartości krajowych jak będzie miał w adnotacjach wpis:

ZESPÓŁ - 44000

To również dwa odrębne parametry w wypadku ciągnika F3 - DOPUSZCZALNA masa zestawu (maksimum 42000 lub 40000 w zależności od daty I rej.) , ZESPÓŁ - MAKSYMALNA masa zestawu określona przez producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja się wiąze z takim tematem.

Czy jest możliwość przeprowadzenia badania technicznego, w pojeżdzie który posiada

pozwolenie czasowe,w którym termin ważności stracił ważność ?

 

Pozddrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja się wiąze z takim tematem.

Czy jest możliwość przeprowadzenia badania technicznego, w pojeżdzie który posiada

pozwolenie czasowe,w którym termin ważności stracił ważność ?

 

Pozddrawiam

A ja odpowiem pytaniem na pytanie Czy jest możliwość przeprowadzenia badania technicznego, w pojeżdzie który posiada Pokwitowanie z Policji, w którym termin ważności stracił ważność?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać o jednym - pojazd z PC bez ważnego terminu, jest pojazdem, który nie jest w świetle prawa dopuszczony do ruchu... Bez dwóch zdań.

Jadnak z punktu widzenia SKP i jej zadania w tej sytuacji interpretacja nie jest już taka prosta i oczywista...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość przeprowadzenia badania technicznego, w pojeżdzie który posiada Pokwitowanie z Policji, w którym termin ważności stracił ważność?

Termin ważności jest dla kierowcy a nie dla nas (diagnostów) lub pojazdu. W zależności od przyczyny zatrzymania dowodu policjant daje jakiś termin w którym właściciel musi uporać się z problemem. A tak swoją drogą to ciekawe co zrobi policjant podczas kontroli jeśli przedstawi się mu nieważne pokwitowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin ważności jest dla kierowcy a nie dla nas (diagnostów) lub pojazdu.

 

Mylisz się.

Jeśli minie termin ważności to jest to nic nie znaczący świstek papieru, a nie dokument dopuszczający pojazd do ruchu.

Na jakiej więc podstawie wykonujesz BT skoro nie masz dokumentu j.w.?

 

A tak swoją drogą to ciekawe co zrobi policjant podczas kontroli jeśli przedstawi się mu nieważne pokwitowanie?

 

Laweta i parking policyjny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin ważności jest dla kierowcy a nie dla nas (diagnostów) lub pojazdu.

Pytam sie panowie czy z tego tyłułu któryś z Was zatrzymał DR.,PC. lub Pok. z policji,śmialo ręka do góry pzreciez to zaden wstyd wręcz odwrotnie.

Pytam się który z Was zatrzymał DR. bo klient przyjechał po ter.nap.2lub 3 m-ce i skierowal go do WK po PC lub inną bumagę.

Pytam się ktory z Was zatrzymał Pok. z policji bo minął ter.okreslonego bad. i skierował klienta do WK.,Policji lub innym kierunku. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli minie termin ważności to jest to nic nie znaczący świstek papieru, a nie dokument dopuszczający pojazd do ruchu.

Na jakiej więc podstawie wykonujesz BT skoro nie masz dokumentu j.w.?

Po pierwsze dane zawarte w pokwitowaniu przepisane z DR nie tracą ważności, a po drugie nigdzie nie pisze, że nie mogę wykonać badania na podstawie pokwitowania, które jest "przeterminowane".Także nie mam prawa zatrzymać z tego tytułu PC i pokwitowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spoko , zaczynacie wpadać z skrajności w skrajność :razz:

To co będzie jeżeli klient przyjedzie z dowodem gdzie jest pieczątka , że powinien zrobic badanie pół roku temu i co? zabieracie dowód bo pół roku jeździł bez ważnego badania technicznego? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylmy pojęcia DR z PC.

DR nie określonej ważności w przeciwieństwie do PC.

Zdarzają się np. sytuacje kiedy ktoś mając kolizję na nieważnym PC dostaje odmowę wypłaty ubezpieczenia.

Uzasadnienie: poruszając się po drodze nie posiadał dokumentu dopuszczającego pojazd do ruchu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnego znaczenia czy klient ma niewazne PC lub DR.W przypadku kolizji znajduje sie w takim samym połozeniu czyli na pozycji straconej dla kazdej firmy ubezpieczeniowej. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.