Skocz do zawartości

VAT i materiały niebezpieczne


malutki

Rekomendowane odpowiedzi

spotkałem się z różnymi opiniami. Czy na skp podstawowej ABTE c można zrobic przegląd pojazdu który ma już w dowodzie wbite VAT i mat niebezpieczne. Prosę kolegów o podpowiedz w tej sprawie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADR to bym się zgidził ale VAT to przcież jest coś co już istnieje w dowodzie zmiany kto by robił

 

[ Dodano: 20-04-2009, 09:55 ]

przepraszam za słowo zgodził anie zgidził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 83. 1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela pojazdu, przez:

1) podstawową stację kontroli pojazdów - w zakresie:

a) sprawdzenia oraz oceny prawidłowości działania poszczególnych zespołów i układów

pojazdu, w szczególności pod względem bezpieczeństwa jazdy i ochrony środowiska,

b) badań technicznych, o których mowa w lit. a, oraz niektórych badań technicznych, o

których mowa w pkt 2, jeŜeli stacja posiadała zezwolenie starosty na wykonywanie

tych badań wydane przed dniem wejścia w Ŝycie ustawy - Przepisy wprowadzające

ustawę o swobodzie działalności gospodarczej;

2) (73) okręgową stację kontroli pojazdów - w zakresie badań technicznych określonych w

pkt 1 lit. a oraz w zakresie badań co do zgodności z warunkami technicznymi autobusu,

którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h,

pojazdu przeznaczonego do przewozu towarów niebezpiecznych, pojazdu przystosowanego

do zasilania gazem, pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą (przed rejestracją

w kraju), pojazdu zabytkowego, pojazdu marki "SAM", pojazdu, w którym dokonano zmian

konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie

rejestracyjnym, pojazdu skierowanego na badania techniczne przez organ kontroli ruchu

drogowego lub starostę, pojazdu sprowadzanego z zagranicy i noszącego ślady uszkodzeń

lub którego stan techniczny wskazuje na naruszenie elementów nośnych konstrukcji

pojazdu, mogących stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, oraz pojazdu, dla którego określono wymagania techniczne w przepisach ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuję na OSKP ale na SKP o poszerzonym zakresie.Niejednokrotnie przeprowadzałem BT pojazdu z wpisem VAT w DR i nikt mi nie powiedział słowa ze wykonuję to niezgodnie z przepisami/wystawiałem tez zaświadczenia za zatrzymany DR/.Nie jestem pewny czy przypadkiem nie mylisz I badania pojazdu w celu stwierdzenia czy spelnia warunki techniczne o podatku od towarów i usług :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas po konsultacjach z WK robimy jako SKP z rozszerzeniami pojazdy z wpisanym VAT-em, ale ostatnio miałem pojazd z rażąco niezgodnym zapisem o VAT-2 (przegroda wykonana ze sklejki, długość nie wystarczająca) i po wyjaśnieniach niezgodności klient nie bulwersował się, wręcz był wdzięczny, że to spostrzegł ktoś inny niż urząd skarbowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pracuję na OSKP ale na SKP o poszerzonym zakresie.Niejednokrotnie przeprowadzałem BT pojazdu z wpisem VAT w DR i nikt mi nie powiedział słowa ze wykonuję to niezgodnie z przepisami/wystawiałem tez zaświadczenia za zatrzymany DR/.Nie jestem pewny czy przypadkiem nie mylisz I badania pojazdu w celu stwierdzenia czy spelnia warunki techniczne o podatku od towarów i usług :)

 

Z pewnością nie mylę tego z pierwszym badaniem, z pewnością zauważyliście, że w okręgówkach nie ma "L'ek" i te badanie wykonuję (okresowe). Przynajmniej tak ja to interpretuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ze VAT ma robic okręgówka, ale tylko okreslenie spełniających warunków i wydanie zaświadczenia do US. Co do badania to kazdego z nas diagnostów obowiązuje VAT czy to okregówka czy podstawowa. Musi sprawdzic warunki przewidziane dla vat. Zorbisz przegląd pojazdowi z wbitym VAT a on nie spełnia warunków i co tyłek zmoczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.