Skocz do zawartości

przyczepa a nr VIN


arafal25

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Mecher napisał:

(...) a może nogi połamią ? 

Zależy, kto u producenta się za to weźmie, bo na " moją " SKP swego czasu ( przyjeżdżało trochę... no tych : " kafarów " ) i zawsze się pytali : czy noga, czy ręka :evil:, a i tak zwyczajowo " oko " było podbite :silent:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby ten kufer na graty rozwiał wątpliwości, bo już wyczarowałem na tej ramie konstrukcyjną samowolę. :lol:

A sam stary sklerotyk naszukałem się kiedyś numeru na dyszlu, a był przykryty takim podestem, który ułatwiał dostęp do kufra. No trudno, jak nie Alzhaimer, to Parkinson. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, leski66 napisał:

a i tak zwyczajowo " oko " było podbite :silent:

Gdzie wy pracujecie?

8 godzin temu, Paprock napisał:

No trudno, jak nie Alzhaimer, to Parkinson

Lepiej mieć Parkinosna i trochę rozlać, niż Alzhaimera i zapomnieć się napić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2020 o 22:50, Paprock napisał:

Oby ten kufer na graty rozwiał wątpliwości, bo już wyczarowałem na tej ramie konstrukcyjną samowolę. :lol:

A sam stary sklerotyk naszukałem się kiedyś numeru na dyszlu, a był przykryty takim podestem, który ułatwiał dostęp do kufra. No trudno, jak nie Alzhaimer, to Parkinson. :lol:

Znalazłem

DSC_0829.JPG

DSC_0828.JPG

DSC_0827.JPG

DSC_0825.JPG

DSC_0826.JPG

Edytowane przez Vladimir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale VINu nie znalazłem nabitego na ramie.

Dodzwoniłem się do firmy PROD RENT i właściciel był zaskoczony że jeszcze jeździ przyczepka z 1997 roku. i otrzymałem odpowiedź "Numer seryjny jest na prawej podłużnicy"

sprawdziłem jeszcze raz pod tą skrzynią i nic tam od góry nie jest wybite. Szukałem na prawej belce równoległej do koła i na drugiej przykręconej do niej co idzie do haka, Na tej przy haku jest tabliczka z tego zdjęcia  

W dniu 11.06.2020 o 17:50, Vladimir napisał:

photo_2020-06-11_17-29-19.jpg

na tej belce również jest skrzynia. Jedyna opcja dla mnie to chyba ta belka równoległa do koła na której leży już konstrukcja JUMOPOL. Bo już nie wiem gdzie to może być.

Od spodu sprawdziłem całość, sprawdzałem też te belki co się dało zaglądnąć tam aparatem i za pomocą lusterka

z przodu przy haku dwie tabliczki znamionowe - pokazane na samym początku i jedna powyżej

Z przodu tylko tabliczka znamionowa z VINEM z DR - obok niema nic wybitego

Od boków nic

z tyłu nic

Jeśli coś jeszcze wymyśle dam znać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wrócę do tematu.

Przyczepa ciężarowa Weijer W1700  ( w CEP) inna (do wożenia koni) rok produkcji 1979 DMC 1440kg,  prawdopodobnie sprowadzona  z kraju w którym nie podlegała rejestracji, Pierwsza rejestracja w Polsce 2004-12-27 posiada nr. ramy  4 cyfrowy. Jak do tego podejść - chodzi o nr. ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojteczek, ale w tym piśmie jak i warunkach technicznych mowa jest o dacie pierwszej rejestracji, a nie roku produkcji.

11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się: 1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995  r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

14 godzin temu, tgierek napisał:

prawdopodobnie sprowadzona  z kraju w którym nie podlegała rejestracji, Pierwsza rejestracja w Polsce 2004-12-27

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tgierek napisał:

rok produkcji 1979

tylko, że w końcówce pisma sugerują, że jeżeli sprowadzona i nie nie można ustalić daty pierwszej rejestracji to należy przyjąć pierwszy stycznia roku produkcji, zatem 01.01.1979 - więc nie musi mieć nr VIN. Sorki dopiero teraz doczytałem.

Edytowane przez biker100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko pismo z przed 11 lat i byłbym ostrożny co do tego żeby sugerując się tylko tym przepisem iść na całego.

VIN.png

Edytowane przez Rafi90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, biker100 napisał:

przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami

Tymi czyli którymi? A ponadto jak się rozpoznaje przyczepy do pojazdu wolnobieżnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michał_k ale nie wiem skąd to pytanie i cytat???

13 minut temu, michal_k napisał:

A ponadto jak się rozpoznaje przyczepy do pojazdu wolnobieżnego?

1) pojazdu wolnobieżnego, ciągnika rolniczego z maszyną zawieszaną i przyczepy specjalnej o szerokości nieprzekraczającej 3,00 m;

Znalazłem tylko to ;)

 

@Michał, proszę udziel odpowiedzi, a nie egzaminuj ;)

15 minut temu, Rafi90 napisał:

Mimo wszystko pismo z przed 11 lat i byłbym ostrożny

pełna zgoda.

Edytowane przez biker100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja przepisu jest taka, że nie wiadomo, że chodzi tylko o przyczepę przeznaczoną do łączenia z ciągnikiem rolniczym i z pojazdem wolnobieżnym. Można też go przeczytać w ten sposób, że "tymi" oznacza wszystkie pojazdy wymienione w tym przepisie. Ponadto, gdyby nawet przyjąć, że dotyczy to przyczepy rolniczej i "wolnobieżnej" to jak się rozpoznaje tą wolnobieżną? Dlatego osobiście nie wymagam VIN-u w żadnej przyczepie (na podstawie wyżej wklejonego pisma).

  • Piwo 1
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rafi90 napisał:

w dodatku koliduje z obecnymi zapisami prawnymi.

Nie do końca koliduje, bo zapis jest niejednoznaczny, o czym wspomniałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafi90 napisał:

Aktem prawnym czy zaleceniem? Bo jak dla mnie tym drugim, w dodatku koliduje z obecnymi zapisami prawnymi.

Bo zakładasz że ta przyczepa nigdy nie była rejestrowana do 2004r, stała sobie ponad 20 lat w salonie, a tego nie jesteśmy w stanie ustalić. Może była gdzieś rejestrowana potem jeździła w kraju gdzie nie podlegała rejestracji. Nie wiemy jakie tam były dokumenty to rejestracji. Pojazdy sprowadzone ze stanów też w 99% nie mają DR a jednak wszyscy zakładają że był rejestrowany i stosują warunki na 01-01 roku produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam. Podepnę się pod temat-   przyczepa kempingowa bailey ranger 550, na tabliczce znamionowej, naklejce  brak vinu tylko masy są, co o tym myślicie? Tabliczka homologowana powinna mieć vin chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.