Skocz do zawartości

przyczepa a nr VIN


arafal25

Rekomendowane odpowiedzi

Dz.U. 32

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża sie:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy,

umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym

elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załaczniku nr 4 do

rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu

zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla

zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego,

pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu

z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

 

Chyb,że jest rolnicza to nie musi być VIN,tylko nr ramy

 

Nie tyle numer ramy, bo vin też będzie nabity na ramie :), tylko numer umieszczony na ciągniku i przyczepie rolniczej nie musi spełniać określonych warunków dla vin-u. np nie musi mieć 17 znaków. Ale chodzi nam o to samo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dz.U. 32
§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża sie:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy,

umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym

elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załaczniku nr 4 do

rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu

zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla

zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego,

pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu

z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

 

Chyb,że jest rolnicza to nie musi być VIN,tylko nr ramy

 

Nie tyle numer ramy, bo vin też będzie nabity na ramie :), tylko numer umieszczony na ciągniku i przyczepie rolniczej nie musi spełniać określonych warunków dla vin-u. np nie musi mieć 17 znaków. Ale chodzi nam o to samo :)

 

Oczywiście,chodzi o ilość znaków itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"....przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz ...."

 

A moim zdaniem ten przepis jest tak jasny jak wiele innych. Nie jest jasno napisane czy powyższy cytat dotyczy tylko ciągników i pojazdów wolnobieżnych czy wszystkich wcześniej wymienionych pojazdów, nie do końca wiadomo co ustawodawca miał na myśli w słowie "tymi pojazdami" ????

Jasne byłoby VIN nie dotyczy przyczep rolniczych, a tak to na dwoje babka wróżyła.

 

Ponadto jakby WK nie zarejestrował przyczepy bez VIN, która chodziła i była zarejestrowana np. w Niemczech to ETS znowu dałby RP baty. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nawet jeśli tylko ciągniki i przyczepy rolnicze, to określenie "przeznaczone do łączenia z nimi" jest słabo doprecyzowane i wcale nie musi oznaczać, że chodzi tylko o rolnicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu po raz kolejny nasz ustawodawca wykazał się niekonsekwencją, skoro § 11. mówi wyraźnie:

1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

To ja pytam od kiedy przyczepa i ciągnik rolniczy jest pojazdem samochodowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacdiag, to spójrz na ten przepis dokładnie:

§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami;

 

2. Przepisy ust.1 pkt 1, 10, 11, 13 i 18 stosuje się również do przyczepy.

 

Więc o co właściwie chodzi?

Pewnie co autor miał na myśli wie tylko on :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wykonuję OBT przyczepy ciężarowej pierwsza rejestracja 10.10.1996 r.,przyczepa posiada 5-cio cyfrowy nr ramy (VIN wymagany od 01.01.1995 r).Daję wynik N i co ma zrobić klient w takiej sytuacji?Sytuacja dość trudna wg mnie,proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonuję OBT przyczepy ciężarowej pierwsza rejestracja 10.10.1996 r.,przyczepa posiada 5-cio cyfrowy nr ramy (VIN wymagany od 01.01.1995 r).Daję wynik N i co ma zrobić klient w takiej sytuacji?Sytuacja dość trudna wg mnie,proszę o poradę.

Ja miałem ostatnio parę przyczep (marki PRONAR) nówki to znaczy roczne, wszystkie miały 5 cyfrowy numer i ENKI nie dawałem.

I uważam że jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[przyczep (marki PRONAR) nówki to znaczy roczne, wszystkie miały 5 cyfrowy numer i ENKI nie dawałem.

I uważam że jest dobrze.

 

Czyli to były rolnicze jak z Pronara no chyba że ciężarowe też robią.

Widziałem u dealera homologacje od takich przyczep rolniczych i rownież na niej był taki krótko numerek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek D,dam już spokój z tym tematem ,bo dostałem zj.........kę,że dubluję temat,ale do tej pory nikt mi nie odpowiedział zgodnie z pytaniem .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
moim zdaniem robię negatywa kieruje do wydziału komunikacji w celu nadania nr będzie wilk syty i owca cała

 

Chyba nie czytałeś od początku,pisząc to co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ciężarowa właściciel składa wniosek do ministerstwa o odstępstwo.
a to PRONAR robił kiedykolwiek przyczepy ciężarowe (samochodówki)? Oni obsługują rolnictwo i komunalniki więc raczej tylko rolnicze przyczepy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...

Witam

Pisze w sprawie nr VIN na przyczepie, chciałem się upewnić jak to jest z tym wymaganym VINem i gdzie mogę znaleźć nr VIN na tej przyczepie?

Mam dwie tabliczki przy dyszlu i naklejkę producenta na prawym boku (wysokość kolan). ale VINu z dowodu znaleźć nie potrafię.

 

W dowodzie jest podany nr "SV9066609PB0VRN1168" Przyczepa jest zarejestrowana z przeglądem ważnym do 1.08.2020r.

i producent jest na naklejce jak widać a w dowodzie mam wpisane D.1 "PROD RENT"

B 27.07.1999

I 13.04.2018

F1 850kg

F2 850kg

G 355 kg

RODZAJ POJAZDU  "Przyczepa SPECJALNA"

Przeznaczenie "Sklep Bar"

 

I sprawa ostatnia jak to jest z przeglądem takiej przyczepy, ma ona daszek, odstające elementy  i uważam że waży  więcej niż jest wbite w dowód.  Choćby przez to że jest w środku oklejona płytkami i jest zwykły dach wystający poza szerokość przyczepki, Chce ją doprowadzić do porządku , okleić na nowo i wyczyścić. Przerejestrować też mogę bez problemu  bo potrzebuje tylko DOWÓD,UMOWĘ, OC i TABLICE REJ. a przyczepa będzie stałą w jednym miejscu i teraz pytanie czy muszę specjalnie z nią jechać na przegląd czy zrobić dopiero wtedy kiedy będę nią gdzieś wyjeżdżać? są jakieś kary za to?Chciałem ją postawić i zabudować, Nie wiem jak to ugryźć  i proszę o poradę.

 

 

 

 

photo_2020-06-11_17-29-20 (2).jpg

photo_2020-06-11_17-29-20.jpg

photo_2020-06-11_17-29-19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie jest to ta przyczepa co w dowodzie rejestracyjnym.

Godzinę temu, Vladimir napisał:

W dowodzie jest podany nr "SV9066609PB0VRN1168

A na tabliczce: SG713202124100067

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.