Skocz do zawartości

v. 7.4.7. [12-08-2005]


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

- dostosowanie programu do wymogów wynikających z Dz.U.2005.90.756 z dnia 2005.05.23 - ustawa z dnia 21.04.2005 r. - o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz o zmianie niektórych innych ustaw

- nowy dokument (PDF) - Dz.U.2005.139.1168 (2005.07.27) - rozporządzenie MI z dnia 12.07.2005 r. - zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach

 

[ Dodano: 16-08-2005, 12:57 ]

Jest to pierwsza - w ciągu 10 lat istnienia naszej firmy i systemu STACJA 2000 - wersja opracowana na podstawie projektów rozporządzeń wykonawczych, a nie samych rozporządzeń ... Dziwny jest ten świat ...

 

Powinniśmy czekać na Ministerstwo, ale nie chcemy zostawić nikogo z naszych Klientów na przysłowiowym lodzie. Bez tej wersji - teoretycznie - jest możliwość przeprowadzania stosownych badań, ale - zawsze można to robić sprawniej przy pomocy nowej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniższy link zawiera kompletny opis zmian w systemie STACJA 2000 - wynikających ze zmian dotyczących ustawy o podatku VAT.

 

Opis badań dotyczących podatku VAT - STACJA 2000 - Okręgowe SKP

 

Nowa wersja zostanie dziś lub jutro listem poleconym (priorytet) wysłana na wszystkie te OSKP, które posiadają wykupioną opiekę autorską.

Po ukazaniu się odpowiednich rozporządzeń skorygujemy ew. nieścisłości :D

 

Czekam na ewentualne uwagi i sugestie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROBERCIE!!" matko nasza" co my biedne robaczki bez Ciebie......

W najblizszym czasie prosze wziasc urlop 2-tygodniowy . spotkamy sie wszyscy z FORUM i bedziemy oblewac przez tydzien naszego wodza ,a 2-gi tydzien to na wyleczenie. :D

 

[ Dodano: 16-08-2005, 14:26 ]

Oczywiscie tym piwem, które przez ten czas obiecywalismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze - aż taki sboczony to ja nie jestem ... :lol:

 

Choć - jak każdemu informatykowi podobno - chyba daleko mi do normalności ;)

Ale - co tojest normalność ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam pytanie do p.Norberta : dlaczego na zaświadczeniu vatowskim nie można w uwagach wpisywać danych np : dmc,naciski itp.gdy jest rozbieżność z dowodem rejestracyjnym.Musimy drukować dodatkowo "zwykłe zaświadczenie" które klijent może zniszczyć i nie pokazać w Wydziale Komunikacji ,a przedłoży tylko zaświadczenie vatowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszliśmy z założenia, że:

1. Ani Urząd Skarbowy, ani Wydział Komunikacji, ani wszelkie kontrole dotyczące dokumentów VAT w firmie podatnika nie muszą czytac dziwnych dodatkowych uwag drukowanych na zaświadczeniu. Po co ? Po to, żeby próbować je zinterpretować po swojemu ? Podatnik takie zaświadczenie ma obowiązek przechowywać u siebie przez 5 lat ...

2. Takie rozwiazanie pozwala nam na zachowanie większej kontroli nad pracą programu i diagnosty.

3. Nigdzie takie rozwiązanie nie jest zabronione.

4. Dlaczego użytkownik miałby to zrobić ?

 

Ps. Przenosze posty do bardziej właściwego tematu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do p.Norberta : dlaczego na zaświadczeniu vatowskim nie można w uwagach wpisywać danych

Pytanie i moja odpowiedź już są nieaktualne - można już (zaznaczając odpowiednią opcję w Stałych Systemowych) korzystać z własnych uwag na zaświadczeniu o podatku VAT (v.7.5.0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.