Skocz do zawartości

Ustalanie daty nast.przegladu


megalex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. PoRD ART81.4-są w nim wymienione pojazdy ,które muszą miećOBT corocznie.Wszystkie te pojazdy są wymieniane po przecinku czyli kazdy stanowi osobny przypadek. chodzi mi o zapis z wyłączeniem.....,pojazdu sam. o liczbie siedzeń 5-9. Zaraz za tym jest PO PRZECINKU wykorzystywanego do zarobkowego przewozu osób ale wg mnie dotyczy to osobnego przypadku. Logicznie myśląc każdy poj .sam. mający 5 miejsc siedzących MUSI corocznie podlegać badaniom tech. WK nie potrafił odp. na moje pytanie .Co o tym śądzicie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO dotyczy to pojazdów 5-9 osobowych wykorzystywanych do zarobkowego przewozu. Gdzieś czytałem interpretacje, że pojazd taki może być również wykorzystywany do przewozu pracowników firmy i nie podlega wtedy corocznym badaniom, mam na myśli nowy pojazd.

 

Ponadto, dodam iż nowe pojazdy np 7 osobowe (rodzinne) dostają w WK w dowodzie termin badania 3 lata od daty pierwszej rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO dotyczy to pojazdów 5-9 osobowych wykorzystywanych do zarobkowego przewozu. Gdzieś czytałem interpretacje, że pojazd taki może być również wykorzystywany do przewozu pracowników firmy i nie podlega wtedy corocznym badaniom, mam na myśli nowy pojazd.

 

Ponadto, dodam iż nowe pojazdy np 7 osobowe (rodzinne) dostają w WK w dowodzie termin badania 3 lata od daty pierwszej rejestracji.

Zgadzam się z tym , ale chodzi mi o to ,że jeżeli wszystko jest wym. po przecinku to logicznie nie powinno się łączyć 5-9 miejsc z zarobkowym przewozem tylko traktować oddzielnie. Tak jal kierownica "nie powinna być umieszczona po prawej stronie". To nie jest jednoznaczne. Po prostu są to zapisy niespójne a my musimy myśleć nad interpretacją bo nikt wykładni na piśmie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku jest akurat tak jak napisałem, inne przypadki rozpatruje indywidualnie, natomiast z kierownicą jest tak jak pisze, nie powinna być z prawej chyba że pojazd zarejestrowany przed ... Staraj się nie czepiać szczegółów, popytaj starszego kolegi diagnosty, w razie wątpliwości pytaj na forum. Rozporządzenia są jakie są, nie jestem prawnikiem z wykształcenia, więc trudno tu mówić o interpretacji. Podam idealny przykład. "W pojazdach wykonuję się BT przed 3 rokiem na dwa lata" logicznie myśląc jak klient przyjedzie po 3 latach, z automatu dostaje na rok, ale niestety wtedy w sądzie ma wygraną sprawę :[ tu nie decyduje logika tylko przepis i jego interpretacja przez prawników, szkoda że oni mają na to czas, my niestety nie. Decyzję trzeba podjąć od razu. Dlatego należy czytać i pytać w razie wątpliwości ;p Na szczęście zawsze jest ktoś kto wyciągnie pomocną dłoń !!! :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.