Skocz do zawartości

pytanie odnosnie odczytu dat na zbiorniku LPG


speccar

Rekomendowane odpowiedzi

witam

panowie jak odczytac zapis na zbiorniku 03/06 gdzie nie jest napisane czy to data produkcji czy data do kiedy zbiornik moze byc uzytkowany..

jeszcze jedno czy 03/06 to marzec 2006 czy czerwiec 2003 co zawsze jest pierwsze dd.mm.rr czy rr.mm.dd

bede wdzieczny za objasnienie mojego pytania co nie jednemu z nas ulatwi zycie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    21

  • jarolud

    20

  • Rowan

    13

  • Psuj

    9

Top Posters In This Topic

  • 5 months later...

Na zbiorniku jest wybita data 03.09, a więc marzec 2009, w protokóle rok produkcji 2003.09 (Grodków) montaż instalacji maj 2009, wychodzi na to że protokół jest skopany co robić? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla sprostowania wg. ustawy dzień, miesiąc, rok; gdy nie ma dnia - to miesiąc i rok , czy to jasne?
Wcale tak nie jest w przypadku zbiorników LPG

 

Już chciałem napisać że na zbiornikach LPG zawsze jest rok na początku ale po obejżeniu kilku zbiorników na magazynie stwierdzam że STAKO, BORMECH i GRODKÓW podaje rok i miesiąc a IRENA podaje miesiąc i rok, wszystkie zbiorniki z tego roku

Na zbiorniku jest wybita data 03.09, a więc marzec 2009
chyba jednak nie bo sprawdziłem że grodków podaje najpierw rok więc raczej 2003.09
w zbiornikach produkcji IRENE jest odwrotnie

rok i miesiąc.

właśnie że miesiąc i rok

Jako ciekawostke co do zbiorników z IRENY to juz drugi w tym roku mam źle pospawany i gaz uchodzi na spawie kołnierza od wielozaworu :shock: gdzie jest TDT że takie zbiorniki dopuszcza do obrotu :x co prawda to tylko kilka sztuk z jednorazowej partii produkcyjnej jest poddawana probie a reszta idzie w świat na "ładne oczy" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rok produkcji 2003 a montarz instalacji 2009 to zamontowano 6-cio letni zbiornik a przy badaniu technicznym wpisuje rok z protokółu, bo jak widać datę na zbiorniku można różnie odczytać. W końcu jeszcze przez 4 lata może być użytkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rok produkcji 2003 a montarz instalacji 2009 to zamontowano 6-cio letni zbiornik a przy badaniu technicznym wpisuje rok z protokółu, bo jak widać datę na zbiorniku można różnie odczytać. W końcu jeszcze przez 4 lata może być użytkowany
A co jest napisane na protokole, jaki rok produkcji bo tam to już jest podany cały rok budowy np 2003 z miesiącem produkcji.

Protokół jest na białej kartce wydrukowany czy też ma niebieskie wstawki bo nie pamiętam od ktorego roku grodków zmienił wzór protokołu.

Dodam jeszcze tak od siebie że nie można montować używanych instalacji gazowych bo myśle że jeżeli ten zbiornik jest z 2003r to nie leżał do tej pory na magazynie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Protokół ma niebieskie wstawki i jest podany cały rok budowy 2003 z miesiącem. No i jeszcze jeżeli zbiornik ma ważny termin używalności to czy można go zainstalować do innej instalacji czy nie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jeżeli zbiornik ma ważny termin używalności to czy można go zainstalować do innej instalacji czy nie.?

A w czym to przeszkadza jezeli go zamontujesz do innej instalacji? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jeżeli zbiornik ma ważny termin używalności to czy można go zainstalować do innej instalacji czy nie.?

A w czym to przeszkadza jezeli go zamontujesz do innej instalacji? :D

Chciałem nawiązać tym pytaniem do wypowiedzi llary odnośnie montowania używanych instalacji gazowych. Myślę że skoro ma ważny dozór to nie przeszkadza. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient sam sobie montuje taką butlę czy jedzie do gazowników

A po co ma jechać do gazowników,jezeli ma pojęcie jak to zrobić.Do gazowników moze jedynie podjechać zeby ocenili czy zrobił to dobrze oraz sprawdzili szczelnośc połączen przy butli.!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe trzeba żadnego wpisu numeru zbiornika przez zakład instalujący ?

A gdzie wpisujesz nr.zbiornika??Jezeli masz wpisane w DR "GAZ" to wystarczy wg.mnie ze masz wazne poświad. na zbiornik i finito.Przeciez na tym nie masz wpisanego nr.rej. itp!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe trzeba żadnego wpisu numeru zbiornika przez zakład instalujący ?

A gdzie wpisujesz nr.zbiornika??Jezeli masz wpisane w DR "GAZ" to wystarczy wg.mnie ze masz wazne poświad. na zbiornik i finito.Przeciez na tym nie masz wpisanego nr.rej. itp!!!! :D

 

O MAMO .... chopie Ty serio ???? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient sam sobie montuje taką butlę czy jedzie do gazowników

A po co ma jechać do gazowników,jezeli ma pojęcie jak to zrobić.Do gazowników moze jedynie podjechać zeby ocenili czy zrobił to dobrze oraz sprawdzili szczelnośc połączen przy butli.!!! :D

 

To po co przegląd techniczny? Sam sobie sprawdzi jak ma pojęcie . Do Ciebie tylko na pędzlowanie mydłem pojedzie żebyś sprawdził. :cool:

 

[ Dodano: 03-10-2009, 21:41 ]

Serio- znając zachowanie różnych WK (miałem na myśli wpis do DR przez WK)

 

Chwila raz zamontowaną butlę w innym aucie na podstawie tego samego dokumentu wbijają do DR innego pojazdu ? Dziwy dziwy .... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.