Skocz do zawartości

pytanie odnosnie odczytu dat na zbiorniku LPG


speccar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    21

  • jarolud

    20

  • Rowan

    13

  • Psuj

    9

Top Posters In This Topic

W TDT niczego się nie dowiedziałem, prosze zadzwonić w środę :( W homo pisze jaka butla została zamontowana. Jeżeli nie zgodzi się numer z butli z poświadczenia z numerem butli z homo to Regan55 nie spałbym tak spokojnie na Twoim miejscu :-):cool:

To idąc tym tropem, po 10 latach klient zmienia butlę na nową ( nie legalizuje starej z różnych przyczyn) to musi zmienić homologację? zmienienia np reduktor ( zmieniają częściej niż butlę) który też jest wymieniony w homologacji to też ją zmienia??

do badania potrzebna jest ważna decyzja TDT i tego tylko trzeba się trzymać.

 

 

Po co to klientowi komplikować życie ? A diagnosta to też człowiek ? Sami sobie komplikujemy życie? Każda zmiana ma być odznaczona w dokumentach ? Dla mnie integralną częścią badania na gaz jest homo i TDT. I jakoś klienci ani ja nie mamy problemu. Zmienił reduktor ? MA być w papierach odnotowane. W rejestrze też sobie to zaznaczam:-) Idąc tym tropem...:-) to takie podejście prowadzi do samowolki i anarchii. Skończmy z tą fikcją i zróbmy jak w USA :-):cool: Albo tak jedna skp po sąsiedzku wogóle nie sprawdzają dokumentacji gazu a czasem nawet pojazdu nie potrzebują żeby zrobić obt :-):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie integralną częścią badania na gaz jest homo i TDT

Póki nie ma takiego wymogu prawnego nie dam Ci do ręki homologacji na instalację gazową a badanie i tak jesteś zmuszony wykonać po przedstawieniu tylko lub aż poświadczenia TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienił reduktor ? MA być w papierach odnotowane. W rejestrze też sobie to zaznaczam:-)

 

Hmm... ciekawe podejście. Na badanie okresowe samochodu tez żądasz wyciągu ze świadectwa homologacji? A jak klient wymieni sobie sworzeń w zawieszeniu to każesz odnotować to w homologacji pojazdu? albo jak zmieni stalówki na alusy?

 

Do badania "gazowego" klient ma mieś tylko kwity na urządzenie podlegające dozorowi czyli na zbiornik gazu... nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienił reduktor ? MA być w papierach odnotowane. W rejestrze też sobie to zaznaczam:-)

 

Hmm... ciekawe podejście. Na badanie okresowe samochodu tez żądasz wyciągu ze świadectwa homologacji? A jak klient wymieni sobie sworzeń w zawieszeniu to każesz odnotować to w homologacji pojazdu? albo jak zmieni stalówki na alusy?

 

Do badania "gazowego" klient ma mieś tylko kwity na urządzenie podlegające dozorowi czyli na zbiornik gazu... nic więcej.

 

Po co dają homo na instalację ? Odp Psuj . a jak sobie zmieni to albo tamto? Psuj wracaj do piaskownicy , po co ludzi prowokujesz to bezsensowne. Masz coś do napisania pisz ale takie dziecinne komentarze sobie daruj . NIE martwi Cię że klient przyjedzie z nową butlą , rzuci jakimś tam TDT em i po sprawie i to jest wg Ciebie poprawnie i wystarczy?

 

[ Dodano: 07-10-2009, 15:30 ]

Dla mnie integralną częścią badania na gaz jest homo i TDT

Póki nie ma takiego wymogu prawnego nie dam Ci do ręki homologacji na instalację gazową a badanie i tak jesteś zmuszony wykonać po przedstawieniu tylko lub aż poświadczenia TDT.

 

Ciekawe, zmuszony ? dramatyzujesz ... :) a ja CI nawet poświadczenia z TDT nie dam i masz zrobić , wszystko co trzeba jest na zbiorniku :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE martwi Cię że klient przyjedzie z nową butlą , rzuci jakimś tam TDT em i po sprawie i to jest wg Ciebie poprawnie i wystarczy?

Martwić może, ale póki prawo tak stanowi to nie mamy podstaw żądać innych dokumentów jak protokół TDT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE martwi Cię że klient przyjedzie z nową butlą , rzuci jakimś tam TDT em i po sprawie i to jest wg Ciebie poprawnie i wystarczy?

Martwić może, ale póki prawo tak stanowi to nie mamy podstaw żądać innych dokumentów jak protokół TDT.

 

Wierz mi ze sporo skp robi i bez tego papierka Co na to prawo ? I po co ten tdt jak nie wiesz czy coś nie było z butlą kombinowane i sam sobie klient nie zamontował ? JAk to sprawdzisz ? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki , sami zapędzamy się " w kozi róg"

WK robi wpis na podstawie "homo" BT wykonujemy na podstawie zaświadczenia TDT

Niech więc ten "burdel" kręci się tak nadal - prawa nie naprawisz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko co trzeba jest na zbiorniku :cool:

 

Niestety ,nie.Np nr protokółu ,data jego wydania

 

JAk to sprawdzisz ?

 

Masz sprawdzić czy jest ten zbiornik zamontowany zgodnie z warunkami technicznymi.

Jak stwierdzisz ,że jest- to"P" ,a jak nie- to "N". Od tego jest diagnosta .Chyba że się mylę 8)

Czy żądasz też faktury za montaz butli ,czy to wazne jaki zakład montował ,czy prywatnie (wymiany różnego rodzaju części też musisz robić w ASO)-ma byc dobrze i my to oceniamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki , sami zapędzamy się " w kozi róg"

WK robi wpis na podstawie "homo" BT wykonujemy na podstawie zaświadczenia TDT

Niech więc ten "burdel" kręci się tak nadal - prawa nie naprawisz ...

 

Skoro WK może to ja też :-) Zawsze grzecznie proszę :-) o homo i TDT . Jak homo mi klient nie udostępni tragedii PSUJ-u :-) nie robię Zadawalam się tdt-etem :cool: Janusz60 wiem ze prawa nie naprawię, że lobby posłowie itede itepe no ale w takim duchu to dzikiego zachodu nie zdobywano. Można, trzeba próbować . :cool: To tak jak w autobusach nie trzeba fotelików . Ot można mnożyć takich bubli w naszym prawie . A jak próbuję się jakoś chronić własne,nasze 4 litery to huzia na Józia a w zasadzie na Jarka :) Chyba wezmę zabawki i pójdę do piaskownicy do PSUja :-D:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak próbuję się jakoś chronić własne,nasze 4 litery to huzia na Józia a w zasadzie na Jarka :)

Masz prawo a nawet obowiązek chronienia swoich czterech liter i nikt tego nie neguje. Każdy wykonuje swoją pracę tak jak uważa, że jest w stanie się wybronić przed prokuratorem, który czyha na każdym kroku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak próbuję się jakoś chronić własne,nasze 4 litery to huzia na Józia a w zasadzie na Jarka :)

Masz prawo a nawet obowiązek chronienia swoich czterech liter i nikt tego nie neguje. Każdy wykonuje swoją pracę tak jak uważa, że jest w stanie się wybronić przed prokuratorem, który czyha na każdym kroku :D

 

Z tym czyhaniem bez przesady :) Świadek w sprawie innego diagnosty , 2 razy byłem i nikomu nie życzę nic fajnego, seria pytań do....i obietnica że ze świadka współwinny :(:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) A tak spokojnie tu było aż tu nagle taki szum się zrobił. Klienci i tak przeważnie wożą ze sobą całą dokumentację bo nie wiedzą co jest potrzebne :-D więc jak ktoś chce to sobie może przeglądać fakturę homologacje instrukcje obsługi kartę gwarancyjną. Ale tak naprawdę interesuje nas stan tej instalacji i poświadczenie TDT. A jak wymienia reduktor czy inne elementy na nowe to nawet lepiej dla nas ( instalacja jest pewniejsza) z tego co zauważyłem raczej się nie zdarza się by ktoś sam grzebał przy instalacji gazowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klienci i tak przeważnie wożą ze sobą całą dokumentację bo nie wiedzą co jest potrzeb

Lub nie mają nic bo będąc raz twierdzą ze diagnosta powiedział im ze jest wszystko wpisane w kompie i nie muszą następnym razem nic mieć!!!! :evil:

Ale tak naprawdę interesuje nas stan tej instalacji i poświadczenie TDT

Tylko i wyłącznie!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja CI nawet poświadczenia z TDT nie dam i masz zrobić ,

ja nie potrzebuję poświadczenia na własność, tylko do kontroli

a jak domagasz się zrobienia BT bez poświadczenia, to nie problem

wykonuje - z wynikiem N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co dają homo na instalację ? Odp Psuj . a jak sobie zmieni to albo tamto?

 

Jak homo mi klient nie udostępni tragedii PSUJ-u :-) nie robię

 

To się zdecyduj. Bo sam zaprzeczasz sobie i tylko siejesz ferment niepotrzebnie. Robisz to o co oskarża nas twój guru z Łodzi którego tak podziwiasz.

 

I daruj sobie osobiste wycieczki, bo obrażanie nikogo (nie tylko mnie) tu nie będzie tolerowane. Dałem Ci grzeczny przykład, że nie tylko na instalację gazową jest wystawiane homo i nie tylko tam zachodzą pewne zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 07-10-2009, 23:26 ]

Po co dają homo na instalację ? Odp Psuj . a jak sobie zmieni to albo tamto?

 

Jak homo mi klient nie udostępni tragedii PSUJ-u :-) nie robię

 

To się zdecyduj. Bo sam zaprzeczasz sobie i tylko siejesz ferment niepotrzebnie. Robisz to o co oskarża nas twój guru z Łodzi którego tak podziwiasz.

 

I daruj sobie osobiste wycieczki, bo obrażanie nikogo (nie tylko mnie) tu nie będzie tolerowane. Dałem Ci grzeczny przykład, że nie tylko na instalację gazową jest wystawiane homo i nie tylko tam zachodzą pewne zmiany.

 

 

A wiec jesteś tym samym psujem co tam ? dobrze wiedzieć A tamten jak to mówisz guru jest chyba Twoim guru a nie moim Bez przesady. Przecież się tak lubicie. Nie trzymam waszej producentów oprogramowania strony. Tylko co to wasze konkurowanie daje nam diagnostom? Nie jednoznaczne interpretacje.

macie jedno wspólne że w każdej sprawie macie rózne zdania to was łączy. Nie chce mi sie o tym znowu piasać, może Jak Ci prokurator zacznie badać po wypadku auto to inaczej podchodziłbyś np do tematu wymiany części. Słynne rurki hamulcowe które pod wpływem ciśnienia "wypadały" z kołnierzy. Wiem że to Twój konik "może Ci trzeba homo" bo tamte rurki miały. Fermentu nie sieję dają homo robię z homo o co Ci biega ? Nie wiesz ze nie wszystkie instalacje miały homo? Rozumiem ze przyznajesz że mnie sprowokowałeś . To Twoja interpretacja nie muszę się z nią zgadzać. Tam mnie nie moderują wiec i tu pewnie nie będą :-) Mniej mnie Panowie wasze rozgrywki interesują a bardziej opinie diagnostów. Więcej o tym nie biedę pisał. :cool:

 

[ Dodano: 07-10-2009, 23:29 ]

To się zdecyduj. Bo sam zaprzeczasz sobie i tylko siejesz ferment niepotrzebnie.

dokładnie :ok

I nie potrzebnie tyle czytania w dość oczywistej sprawie :-D

 

Bo jest taka oczywista ? Przekonaj skp któe wogóle robią gaz bez tdt i innych papierów. Skoro Cię to nie martwi to chyba dam się przekonać ze mnie też nie. :cool:

 

[ Dodano: 07-10-2009, 23:32 ]

a ja CI nawet poświadczenia z TDT nie dam i masz zrobić ,

ja nie potrzebuję poświadczenia na własność, tylko do kontroli

a jak domagasz się zrobienia BT bez poświadczenia, to nie problem

wykonuje - z wynikiem N

 

i co napiszesz w powodzie N? Oczywiści zakaz używania gazu czy laweta ? :cool::) Bo w 14 dni papierka nie załatwię :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec jesteś tym samym psujem co tam ? dobrze wiedzieć

 

Tak samo jak Ty przedstawiam się wszędzie w ten sam sposób.

 

A tamten jak to mówisz guru jest chyba Twoim guru a nie moim Bez przesady.

 

Czyżby?

 

może Jak Ci prokurator zacznie badać po wypadku auto to inaczej podchodziłbyś np do tematu wymiany części.

 

Póki co sen mam spokojny, kosztowało mnie to kiedyś utratę pracy, ale nie żałuję i dalej będę spał spokojnie.

 

Fermentu nie sieję dają homo robię z homo o co Ci biega ?

 

Biega mi o to, że jest różnica między wzięciem homo, bo dają, a zażądaniem go do badania, bo jest niby potrzebny.

Dla mnie integralną częścią badania na gaz jest homo i TDT.

 

Rozumiem ze przyznajesz że mnie sprowokowałeś .

 

Jedyne do czego prowokuję to do dyskusji, np takiej jak w tej chwili, bez osobistych wycieczek i obrażania.

 

Przekonaj skp któe wogóle robią gaz bez tdt i innych papierów. Skoro Cię to nie martwi to chyba dam się przekonać ze mnie też nie.

 

Wiesz... za czyjeś czyny prorok mi nie wpadnie do chaty, dlatego się nimi nie martwię... mają kiepski nadzór na d stacjami - ich problem, u nas kontrola sprawdza na wyrywki czy są powpisywane numery protokołów i daty :)

 

i co napiszesz w powodzie N? Oczywiści zakaz używania gazu czy laweta ?

 

Tu masz rację, to nie jest powód wyniku N, tylko bez protokołu powinniśmy odstąpić od badania.

 

:piwo na zgodę i jedziemy dalej? ale bez wycieczek z piaskownicami? każdy kij ma dwa końce, ja też potrafię oddać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słynne rurki hamulcowe które pod wpływem ciśnienia "wypadały" z kołnierzy. Wiem że to Twój konik "może Ci trzeba homo" bo tamte rurki miały.

Kolego jarolud czy mógłbyś napisać coś więcej o tej sprawie? Przyznam się, że nic na ten temat nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbyś napisać coś więcej o tej sprawie?

 

Ale nie w tym dziale proszę :) załóżcie nowy temat.

 

ZGODA Psuj :ok Jedno słowo za daleko , wszystko w temacie :cool: W opisie "kij ma czasem 3 końce " :-D

 

Co do rurek to nie wiem czy mogę tak oficjalnie pisać Nie chciałbym jakieś "kryptoreklamy" . Po interwencji sprawdzono partię i ma się to nie dziać. Temat z lat 2006-2008 odnotowanych 18 przypadków na serwisie przy skp gdzie pracowałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co napiszesz w powodzie N?

zgodnie z tabelą: Wykaz czynności ... itd.

p 11.7

1.Brak dokumentu wydanego przez TDT ...

Bo w 14 dni papierka nie załatwię
niektórym klientom starczyła godzina - jechać do domu, zabrać poświadczenie i wrócić

innym jeden, dwa dni - wyjazd do producenta lub oddziału TDT

a korespondencyjnie to może i miesiąc

tyle że to nie jest zmartwienie diagnosty

to nie jest powód wyniku N,

powód jest co widać wyżej

bez protokołu powinniśmy odstąpić od badania.

zgoda, ale

jak domagasz się zrobienia BT bez poświadczenia ...

 

[ Dodano: 09-10-2009, 11:58 ]

:piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.