Skocz do zawartości

pytanie odnosnie odczytu dat na zbiorniku LPG


speccar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 106
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Regan55

    21

  • jarolud

    20

  • Rowan

    13

  • Psuj

    9

Top Posters In This Topic

powód jest co widać wyżej

 

 

Czyli mogę sobie z tym N : brak TDT pojechać z SKP ? Na ile dni ? :cool: Żadnych innych ograniczeń poruszania ? :cool: Klient się"domaga" a Ty grzecznie robisz co Ci każe ?? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja CI nawet poświadczenia z TDT nie dam i masz zrobić ,

ja nie potrzebuję poświadczenia na własność, tylko do kontroli

a jak domagasz się zrobienia BT bez poświadczenia, to nie problem

wykonuje - z wynikiem N

 

A to nie wiem czy nie problem:

D.U Nr.97

Art81 pkt12."Badanie tech.pojazdu z zamontowanym urządzeniem tech.podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozory tech.,stwierdzajacego sprawność urządzenia technicznego."

 

Nie ma dokumentu ,nie ma badania :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę nie skromnie przyznać że podoba mi się, że diagności z okolicy czytają przepisy lub... to forum :-D Było już paru przerażonych klientów których odesłano z kwitkiem bo nie mieli "jakiegoś papierka" :D na zbiornik LPG, jakby nie patrzeć parę złoty więcej :-D (wystarczy wytłumaczyć o jaki "kwitek" chodzi, podpowiedzieć jak zdobyć duplikat i klient zadowolony i uśmiechnięty :D )

A moim zdaniem badanie można wykonać oczywiście z wynikiem N i ograniczenie jazdy tylko na paliwie bazowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i święty spokój. :) co do rurek - to są przewody :-D

 

Ogromnie kolegę rurek777 sory Oczywiście przewody :D:cool:

 

[ Dodano: 09-10-2009, 16:08 ]

muszę nie skromnie przyznać że podoba mi się, że diagności z okolicy czytają przepisy lub... to forum :-D Było już paru przerażonych klientów których odesłano z kwitkiem bo nie mieli "jakiegoś papierka" :D na zbiornik LPG, jakby nie patrzeć parę złoty więcej :-D (wystarczy wytłumaczyć o jaki "kwitek" chodzi, podpowiedzieć jak zdobyć duplikat i klient zadowolony i uśmiechnięty :D )

A moim zdaniem badanie można wykonać oczywiście z wynikiem N i ograniczenie jazdy tylko na paliwie bazowym.

 

Z okolicy ?? wrr :) Nie można wykonać badania bez papierka tdt-u . Czy jak klient na badanie bez DR też N dacie? :shock::cool:

 

[ Dodano: 09-10-2009, 16:10 ]

D.U Nr.97

Art81 pkt12."Badanie tech.pojazdu z zamontowanym urządzeniem tech.podlegającym dozorowi technicznemu może być przeprowadzone po przedstawieniu dokumentu wydanego przez właściwy organ dozory tech.,stwierdzającego sprawność urządzenia technicznego."

 

Nie ma dokumentu ,nie ma badania :]

 

Na podstawie tego można wywnioskować co innego ? :):cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak klient na badanie bez DR też N dacie?

 

jeśli będzie nie sprawny to tak :)

 

Nie ma dokumentu ,nie ma badania :]

 

Na podstawie tego można wywnioskować co innego ? :)

 

pewnie że można :-D a na podstawie załącznika 1 i kryteriów oceny można wywnioskować inaczej :-D

To co napisałem w poprzednim poście było moim zdaniem i tak robiłem i robię, nie odsyłam klienta by się błąkał bez badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dokumentu ,nie ma badania

W przepisach raczej o to chodzi ,,,

i tak robiłem i robię, nie odsyłam klienta by się błąkał bez badania technicznego.

Robisz, bo masz dobre serce w/g przepisów pojazd powinien spełniać warunki dla obu paliw, więc nie możesz zrobić ograniczenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w 14 dni papierka nie załatwię :cool:
Oj byś się zdziwił, że nawet wysłany rano w poniedziałek ze strony TDT wniosek a zaraz po tym przelew internetem i oba papierki Faxem do TDT dało raz efekt że w piątek miałem duplikat, ale przeważnie dwa tygodnie bez problemu starczają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sprawdzenie dokumentu TDT nie jest już początkiem badania? A wg przepisów powinno się najpierw sprawdzić czy nie ma nieszczelności w instalacji i to nie na stanowisku kontrolnym.

Czy SKP może odmówić wykonania badania tech pojazdu?

 

Robisz, bo masz dobre serce w/g przepisów pojazd powinien spełniać warunki dla obu paliw, więc nie możesz zrobić ograniczenia....

 

Równie dobrze można powiedzieć że pojazd musi spełniać warunki dla wszystkich drzwi (np 4 ) a tylko drzwi z przodu się otwierają to też odstępstwa nie można zrobić ( zakaz przewożenia pasażerów)

Nie chodzi o to by się sprzeczać żaden przepis nie obejmuje wszystkich przypadków, trzeba tak interpretować przepisy by móc się obronić i wytłumaczyć. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można powiedzieć że pojazd musi spełniać warunki dla wszystkich drzwi (np 4 ) a tylko drzwi z przodu się otwierają to też odstępstwa nie można zrobić ( zakaz przewożenia pasażerów)

Nie chodzi o to by się sprzeczać żaden przepis nie obejmuje wszystkich przypadków, trzeba tak interpretować przepisy by móc się obronić i wytłumaczyć. :-D

 

Piszemy o gazie nie o drzwiach. Wytłumacz dlaczego dasz N za brak poświadczenia tdt 8)

 

[ Dodano: 09-10-2009, 19:47 ]

Bo w 14 dni papierka nie załatwię :cool:
Oj byś się zdziwił, że nawet wysłany rano w poniedziałek ze strony TDT wniosek a zaraz po tym przelew internetem i oba papierki Faxem do TDT dało raz efekt że w piątek miałem duplikat, ale przeważnie dwa tygodnie bez problemu starczają.

 

Myślisz że u mnie klientom tak pilno? Tylko dlaczego mam się zmieścić w 14 dniach? Bo dostałem N za brak poświadczenia TDT? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz dlaczego dasz N za brak poświadczenia tdt 8)

załącznik nr 1 punkt 11 warunki dodatkowe pojazdu zasilanego gazem kryteria oceny... brak dokumentu TDT.... itd :-D

 

A jak dowiezie protokół w 14 dni z TDT tylko ze nie będzie się zgadzać termin butli co dalej ? Negatyw do negatywa ? Zresztą nie chciałbym niczego sugerować :)8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dowiezie protokół w 14 dni z TDT tylko ze nie będzie się zgadzać termin butli co dalej ?

Tak nie można pisać :-D Robisz przecież badanie techniczne i sprawdzasz zbiornik( ten sam załącznik i kryteria) i odczytujesz z natury czy jest tabliczka czytelna z danymi i terminem ważności zbiornika. Jeśli minął termin to nie dajesz N za brak dokumentu tylko za brak ważności TDT.

Mam nadzieję że teraz nie zapytasz czy na poprawce za brak dokumentu TDT klient nie będzie miał płynu w spryskiwaczu to kolejne N ? :D ale to żart więc się nie obrażaj zaraz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dowiezie protokół w 14 dni z TDT tylko ze nie będzie się zgadzać termin butli co dalej ?

Tak nie można pisać :-D Robisz przecież badanie techniczne i sprawdzasz zbiornik( ten sam załącznik i kryteria) i odczytujesz z natury czy jest tabliczka czytelna z danymi i terminem ważności zbiornika. Jeśli minął termin to nie dajesz N za brak dokumentu tylko za brak ważności TDT.

Mam nadzieję że teraz nie zapytasz czy na poprawce za brak dokumentu TDT klient nie będzie miał płynu w spryskiwaczu to kolejne N ? :D ale to żart więc się nie obrażaj zaraz :D

 

Minięcie się z terminem jest możliwe bez papieru tdt. To z innej beczki numer z tdt nie zgadza się z numerem butli ? :)8)

 

Co do płynu w spryskiwaczu. Czy po wskazaniu N brak dokumentacji gaz możesz dać na ponownym N za coś innego? Przecież już to w pierwszym terminie sprawdzałeś i było ok

8)

[ Dodano: 09-10-2009, 20:41 ]

po przedstawieniu dokumentu

Od tego zawsze zaczynam!!!! :D

 

Regan55 Ty nie szalej i nie krzycz :) Poczytajmy spokojnie co kolega Rowan ma do napisania 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minięcie się z terminem jest możliwe bez papieru tdt. To z innej beczki numer z tdt nie zgadza się z numerem butli ? :)8)

minięcie się z terminem jeszcze mi się nie zdarzyło :)

 

wszystko jest możliwe :D jeśli numery się nie zgadzają to coś jest sfałszowane że tak powiem. Czyli tak naprawdę klient nie dostarczył Ci dokumentu na ten zbiornik dalej pozostaje N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minięcie się z terminem jest możliwe bez papieru tdt. To z innej beczki numer z tdt nie zgadza się z numerem butli ? :)8)

minięcie się z terminem jeszcze mi się nie zdarzyło :)

 

wszystko jest możliwe :D jeśli numery się nie zgadzają to coś jest sfałszowane że tak powiem. Czyli tak naprawdę klient nie dostarczył Ci dokumentu na ten zbiornik dalej pozostaje N

 

Pozostaje N czy dajesz następne N Tak naprawdę dostarczył Ci dokument ... z różnych przyczyn nie możesz go zaakceptować . Czemu sfałszowane, zwykła ludzka pomyłka, nie zakładaj złej woli Jak widzisz jestem cierpliwym Twym klientem. Panie diagnosto co dalej :-)8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje N ( choć przyznaje nie miałem takiego przypadku by klient przyniósł nie ten dokument :-D czy też z pomylonym numerem) przy usterkach w stanie technicznym było by kolejne N aż do 14 dni potem nowe badanie techniczne. Ta sytuacja jest inna, nie ma takiej nawet w cenniku w pkt 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem badanie można wykonać oczywiście z wynikiem N i ograniczenie jazdy tylko na paliwie bazowym.

 

Przypominam tylko, że ograniczenia i warunki użytkowania pojazdu określamy tylko w przypadkach określonych w art 132 PORD - więc PO ZATRZYMANIU DR

 

Brak dozoru nie jest przyczyna zatrzymania DR.

 

Poza tym akt prawny w randze ustawy jest ważniejszy niż rozporządzenie i chyba nie zostaje nic innego jak bez protokołu TDT odstąpić od badania. W każdym razie ja tak robię, co nie znaczy, że potępiam tych co dają za to N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i nie wierzę ile można napisać na temat badania butli :x

Jak nie ma dozoru na butlę - to ja osobiście nie przystępuję badania - bo to jest moje drugie pytanie czy jest TDT na butlę (pierwsze to poproszę o dowód). Jak brak jest TDT to nie przystępuję do badania i już. Tak samo postępuję jak nie ma dowodu rejestracyjnego

(czytaj pozwolenia czasowego, pokwitowania z policji). To w nawiasie dla nadinterpreatorów i czepiaczy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.