Skocz do zawartości

QUAD pow. 15KW stanowisko MI


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

Ci ludzie teraz sie smieja, a to ze motorower bez przegladow i smiga 100. Quad jaka super maszyna jak tatus imponuje synowi jak to mozna szybko jechac. Miejmy nadzieje ze nie beda musieli nigdy cierpiec z powodu swojej glupoty. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W jaki sposób bez próby drogowej sprawdzić czy pojazd nie przekracza 45km/h lub jak określić moc bez hamowni? Dopuścić nie dopuścić oto jest pytanie? :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

llary napisał/a:

Przepraszam z braku czasu pytam gdzie jest określona ta prędkość

Już przypominam. Jeden z warunków dla czterokołowca jest nie przekraczanie prędkości 45 km/h

 

Dziennik Ustaw z 2005 r. Nr 162 poz. 1360

 

2. Niniejsze rozporządzenie stosuje się również do pewnej grupy czterokołowych pojazdów samochodowych, które w zależności od cech określa się jako:

1) lekkie pojazdy czterokołowe, których masa bez obciążenia nie przekracza 350 kg (kategoria L6e), nie wliczając w to masy akumulatorów w przypadku pojazdów elektrycznych, i których maksymalna prędkość konstrukcyjna nie przekracza 45 km/h

I z tą częścią przepisu się zgadzam ale jak widzę co niektórzy koledzy diagności wrzucili wszystkie quady do tej kategorii twierdząc że quad nie może jechać powyżej 45km/h, może to ja coś źle przeczytałem ale przepisy mówią jeszcze o kategorii L7e i ona nie ma ograniczenia prędkości a jak widze niektórz zapomnieli o tej części przepisów

W jaki sposób bez próby drogowej sprawdzić czy pojazd nie przekracza 45km/h
może i masz racje aby nad tym się zastanowić bo już niedługo będziemy mieli motorowerki (max 45km/h) gnające jakieś 80 na godzine i tu trzeba będzie jakoś je weryfikować... może jakiś ogranicznik prędkości jak w ciężarówkach....no oczywiście o ile jest możliwe :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym skromnie zauważyć, iż przytoczyłem wiarygodnie przepis i w miejscu, z którego skopiowano okrojoną wersję mojej wypowiedzi jasno zaznaczyłem warunki dla pojazdów kategorii L6e i L7e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No dobrze panowie. Rejestrujecie quady jako pojazd samochodowy inny termin następnego BT jaki?

Miałem Quada z Meksyku 800 cc 47kw i co wy na to odpowiecie czy zarejestrować czy nie. bo ja nie zarejestrowałem bo ma kW większe niż 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, pojazd samochodowy inny-inny, następne badanie techniczne za rok, warunki techniczne nie określone. Praktycznie, nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy inny musi spełniać wymagania przewidziane dla pojazdu. I pokażcie mi pojazd samochodowy inny o podrodzaju inny, który spełni wymagania dla pojazdu bo przecież jest to pojazd. A więc proszę nie kombinować z mocą bo większa niż 15KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy inny musi spełniać wymagania przewidziane dla pojazdu. I pokażcie mi pojazd samochodowy inny o podrodzaju inny, który spełni wymagania dla pojazdu bo przecież jest to pojazd. A więc proszę nie kombinować z mocą bo większa niż 15KW.

 

Popieram w całej rozciągłości :ok:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc proszę nie kombinować z mocą bo większa niż 15KW

 

Nie kombinujemy z mocą, tylko quady powyżej 15kW nie podlegaja rejestracji... i po sprawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinujemy z mocą, tylko quady powyżej 15kW nie podlegaja rejestracji... i po sprawie

 

Tiaa... Powiedzcie to klientom którzy przyjeżdżają na stację takimi cudami, juz zarejestrowanymi.

 

Od początku miesiąca były już trzy, dwa jako czterokołowce o mocy przeszło 15 kW (takie wartości w DR) i jeden zarejestrowany jako... samochód osobowy... :razz:

 

Wszystkie zarejestrowane w Gorzowie Wlkp w grodzkim... ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zarejestrowane w Gorzowie Wlkp w grodzkim... ręce opadają...

Wiadomo na "wsi" wszystko zarejestruja/oprócz łodzi podwodnych i samolotów/-

chyba,bo taki pewny do końca to nie jestem.!!!! :evil::evil::evil:

::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szczęście takich nie przeglądać, same szefostwo zakazało nam robić badania dla takich pojazdów, żeby nie było dymu. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze panowie. Rejestrujecie quady jako pojazd samochodowy inny termin następnego BT jaki?

Miałem Quada z Meksyku 800 cc 47kw i co wy na to odpowiecie czy zarejestrować czy nie. bo ja nie zarejestrowałem bo ma kW większe niż 15

Bo Can-Am Bombardier 800EFI ma w rzeczywistości 64, a w nowym modelu nawet 71 KM. Model Renegade 800 na 2010 rok w wersji XC do ścigania w zawodach Cross Country będzie miał 85 KM, co Panowie na to?

 

Wersja tego pojazdu sprzedawana w oficjalnej sieci sprzedaży ma moc ograniczoną do 15kW, czego wymaga homologacja, ale pojazdy sprowadzone ze Stanów są w pełni odblokowane.

 

Moim skromnym zdaniem, użytkownika różnych quadów, są to pojazdy typowo offroadowe i tam powinny pozostać. Rejestracja na potrzeby jazdy po drogach publicznych wynika z potrzeby przejechania po bocznej drodze do miejsca właściwej jazdy terenowej oraz konieczności rejestracji do ubezpieczenia OC, a przede wszystkim ubezpieczenia od kradzieży. Bez tego firmy ubezpieczeniowe nie podejmują się zawarcia polisy. Przepisy, które chce wprowadzić MI w nowych przepisach, w których wprowadza się obowiązek rejestracji to POMYŁKA !, żeby nie powiedzieć, bubel prawny. Dopiero wtedy ilość śmiertelnych wypadków na quadach wzrośnie. Na motocyklach giną codziennie ludzie, w samochodach także. Giną piesi, rowerzyści. Na quadzie takich przypadków było zaledwie kilka, ale jeśli się zdarzą to są niesamowicie nagłośnione. W terenie quad jest kilka razy bezpieczniejszy niż na drodze, dlatego czterokołowce powinny tam pozostać. Upadek, wywrotka w piachu, jeśli kierowca jest odpowiednio ubrany, nie kończy się żadnymi skutkami ani dla człowieka, ani dla pojazdu. Na drodze zderzenie quada z samochodem, wypadnięcie z drogi kończy się pewną śmiercią.

Quad to pojazd zbudowany do jazdy terenowej, na drodze, szczególnie w mieście jest najgorszym z możliwych pojazdów. Szeroki jak samochód, stoi w korku jak wszyscy, jest mało zwrotny, a do tego nie chroni przed skutkami kolizji ani strefą zgniotu, poduszkami powietrznymi, ABS-ami o pasach nie wspominając. Za to w terenie przejeżdza bez problemu tam, gdzie zakopie się terenówka, a motocykl crossowy się poślizgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie zamykam temat. Zaistniały nowe fakty. Tutaj Ministerstwo zajęło jasne stanowisko dla organów rejestrujących pojazdy, iż pojazdy samochodowe inne o podrodzaju inne i mocy powyżej 15KW nie podlegają rejestracji. Ministerstwo wydało nową opinię tym razem dla stacji kontroli pojazdów określając wymagania techniczne dla pojazdów samochodowych innych o podrodzaju inny i mocy powyżej 15KW. W tym celu założony zostaje nowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.