Skocz do zawartości

max nacisk na oś


DariuszSawicki

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletacja nowego pojazdu to OK - możemy wtedy mówić, że ten kto zabudowuje jest producentem, jednak zmiany wprowadzane w użytkowanym, zarejestrowanym pojeździe to już nie produkcja moim zdaniem...

 

No to kto jest producentem IKARUSA - pomoc drogowa.

A jeśli nawet jest tak jak mówisz to homologacja już nie jest potrzebna i zawsze

jest ta 1 sztuka / rok.

 

tylko chyba trudno zbudować od nowa już istniejący pojazd - jest dowód rejestracyjny, nr nadwozia, tabliczka...

 

Myślę, że jedyna sensowna droga to zmiana rodzaju.

 

pozdrawiam

 

Dariusz Sawicki

 

[ Dodano: 30-06-2009, 19:15 ]

dzwoniłem do ITS w sprawie zmiany rodzaju autobusu na specjalny pomoc drogowa i okazało się, że:

- DMC się nie zmienia

- max nacisk na oś się zmienia

 

pozdrawiam

 

Dariusz Sawicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    9

  • JANUSZ60

    6

  • DariuszSawicki

    5

  • Migi60

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wykładnia tego określenia jest na samym początku rozp.o warunkach technicznych - Dz.U.Nr 32, poz.262 z 2003 r. z późn.zm - paragraf 1 ustęp 3 punkt 3. Dziennik znajdziesz na forum w dziale PRAWO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że była wzmianka o możliwości zaokrąglania (razy 10),,,

Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi ale ja robię w ten sposób:jezeli po wyliczeniu

wychodzi mi np:9,238 kN to wtedy wpisuje wynik:9,24kN.... :D

Nie mam zadnych problemów z WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemu zapewne chodzi o to, że kiedyś np. 630 kg = 6,3 kN - takie zaokrąglanie "dziesiętne". A w istocie to 6,17...

 

Dokładnie o to chodzi, i wiem, że część diagnostów tak to liczy do dziś, więc w tej materii także mamy dwie szkoły ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to że mój kalkulator nie ma atestu ITS-u

 

Mam na starym urządzeniu naklejkę z logo ITS i napisem "wzór sprawdzony",mogę Ci odstąpić będziesz czuł sie pewniej. :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc w tej materii także mamy dwie szkoły ,,,

Szkoła jest jedna, tylko u nas jest tak, że przepisy przepisami a życie życiem. Nikt w to nie wniknie zanim się jakiemuś wyżej postawionemu nie depnie się na odcisk a on będzie chciał udowodnić swoją rację i wówczas się zacznie a skończy wiadomo jak... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że niestety skończy się poświadczeniem nieprawdy i stratą uprawnień i pracy na podstawie działających dzienników ustaw, nie trzeba nowych, wręcz nowych to się boję bo co się świeższy ukaże to odnoszę wrażenie jakby decydenci w tych sprawach robili test na diagnostach pt. "Z jakim absurdem może sobie poradzić diagnosta na SKPi ile może wytrzymać?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakich dwóch szkołach mowa? Jaki Wy tu w ogóle problem widzicie? Przepis jest jasny i po co te dywagacje? :) Jeśli zamieniasz 1000 kg na 9.8 kN robisz dobrze, jeśli zaokrąglasz to do 10 kN robisz źle. A jak robisz źle nie miej pretensji, że ktoś Cię za to kiedyś może zahaczyć. To wszystko. I to żadne tłumaczenie, że kiedyś tak było... Kiedyś to w ogóle prądu nie było... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to w ogóle prądu nie było...

Ale były liczydła.....Pamiętasz moze takowe urządzenie....Ty chyba jednak

młodziez.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakich dwóch szkołach mowa? Jaki Wy tu w ogóle problem widzicie? Przepis jest jasny i po co te dywagacje? :) Jeśli zamieniasz 1000 kg na 9.8 kN robisz dobrze, jeśli zaokrąglasz to do 10 kN robisz źle

 

:ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to w ogóle prądu nie było...
był zawsze , w naturze :) Kiedyś na kontroli Pan z WK dziwił się: po co tak dokładnie ten parametr liczymy jak można zaokrąglać ? 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co tak dokładnie ten parametr liczymy jak można zaokrąglać ?

 

Sami widzicie więc, że zarówno na SKP jak i w WK pracują tylko ludzie, zawsze będą różne interpretacje,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze będą różne interpretacje,,,

 

Ale tu nie chodzi o interpretacje ,tylko o zamianę jednostek

 

Na powierzchni Ziemi na ciało o masie 1 kg działa siła skierowana w dół o wartości około 9,81 N

Siła przyciągania Ziemi działająca na człowieka o masie 75 kg wynosi około 736 N.

 

Zamieniamy i wpisujemy prawidłową wartość. Koniec .kropka..............

 

Nasza rola na tym się kończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc interpretacje, miałem na myśli sposób zamiany właśnie,,,

9.81 a może 9.80665 albo 10

co nie zmienia faktu, że oczywiście masz rację, w końcu taki sposób jest zapisany w ustawie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w programie jest okienko i po wpisaniu kg przelicza na kN.

bardzo ułatwia pracę przy wypełnianiu DIP-u. Dlatego zawsze w DIP-ie wpisuję wartości w kN.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.