Skocz do zawartości

Zmiana z 5 miejsc na 7


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,klient ma zarejestrowany pojazd na 5 miejsc, a faktycznie jest 7 (rozkładane w bagażniku VW Turan 2004 rok.Co teraz ma zrobić.Czy potrzebuję wyciąg z homo. i wykonać opis zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Mam podobną sytuację jak w temacie ,pajero z 2008 roku,ciężarowy ,5-io osobowy,fabryczne kotwiczenia pasów i miejsca na fotele w trzecim rzędzie (podobnie jak w zafirze),klient otrzymał informację w WK, że wystarczy badanie po zmianach ze stacji kontroli ale pod warunkiem ,że pojazd zostanie nadal ciężarowym.Prześledziłem nowe rozporządzenia i żadnych zmian nie znalazłem w kwestii zmiany definicji samochodu ciężarowego, bo wzór na ciężarowy dla tego samochodu dla 7 osób nie zatrybi. Mógłby być ciężarowo-osobowy ale co z kratką,kiedy trzeci rząd foteli jest w przestrzeni ładunkowej,można to jakoś pogodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację jak w temacie ,pajero z 2008 roku,ciężarowy ,5-io osobowy,fabryczne kotwiczenia pasów i miejsca na fotele w trzecim rzędzie (podobnie jak w zafirze),klient otrzymał informację w WK, że wystarczy badanie po zmianach ze stacji kontroli ale pod warunkiem ,że pojazd zostanie nadal ciężarowym.Prześledziłem nowe rozporządzenia i żadnych zmian nie znalazłem w kwestii zmiany definicji samochodu ciężarowego, bo wzór na ciężarowy dla tego samochodu dla 7 osób nie zatrybi. Mógłby być ciężarowo-osobowy ale co z kratką,kiedy trzeci rząd foteli jest w przestrzeni ładunkowej,można to jakoś pogodzić?

 

Więc jako ciężarowy na siedem miejsc, taka zmiana nie jest możliwa, nie spełnia wymagań.

Tylko jako osobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Prosze o jakąś wskazówkę ,Toyota avensis verso ,w dowodzie z Belgii 5 miejsc ,fizycznie 7 w fabrycznym przystosowaniem .Zrobione jest już OBT + DIP.

Klient chce mieć w dowodzie 7.Czy można zrobić ponowne OBT + DIP i poprawić liczbę miejsc ze stosownym opisem ,czy koniecznie wcześniej Zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zapis, że tylko uprawniony przedsiębiorca może dokonywać zmian konstrukcyjnych prowadzących do zmiany rodzaju pojazdu.

Zmiana liczby miejsc w tym przypadku nie prowadzi do takiej zmiany więc nie ważne kto jej wykonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że fabrycznie był 7 osobowy.

Ja w takim przypadku zawsze pisałem taką liczbę miejsc jaka faktycznie była. W uwagach dopisywałem: Liczba miejsc ustalona na podstawie stanu faktycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan fabryczny?? A jaki to niby?? :?

Tak naprawdę w tym przypadku stan faktyczny to niezgodność czyli wynik badania N lub zmiany konstrukcyjne robione łącznie z okresowym przed pierwszą rejestracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z zapisem, że o dostepności miejsc decyduje liczba punktów mocowania siedzeń? Jest jeszcze taka opcja, że w homo liczba miejsc była okreslona od 5 do 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie była w homo a podłoga ma punkty??

Taki warjant wydaje się małao prawdopodobny ale gdyby tak było to ja jestem za opcją zmian konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam,Renault Master podwojna kabina +skrzynia sprowadzony z Niemiec,w DR liczba miejsc 6 a fizycznie 7.Mam pytanie czy jak w zaswiadzeniu w uwagach wpisze liczba miejsc 7 stwierdzono z natury nie beda robili problemu w WK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Renault Master podwojna kabina +skrzynia sprowadzony z Niemiec,w DR liczba miejsc 6 a fizycznie 7

 

A nie ma wpisu na dole w uwagach w stylu "zu S.1 7"?

 

Mam pytanie czy jak w zaswiadzeniu w uwagach wpisze liczba miejsc 7 stwierdzono z natury nie beda robili problemu w WK?

 

Moim zdaniem zależy to od odpowiedzi na powyższe pytanie, czyli czy niemiecki DR przewiduje opcjonalnie 7 miejsc. Jeśli nie - opis zmian się kłania. W niektórych urzędach opis zmian w każdym wypadku (bez względu na uwagi w DR).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez powiedzialem klientowi ze musza byc zmiany,on nie dawal za wygrana pojechal do WK i tam mu PANI powiedziala ze jak diagnosta w DIPi-e i w zaswiadczeniu w uwagach wpisze liczba miejsc 7 to bedzie mial zarejestrowany na 7 osob!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.