Skocz do zawartości

Wprowadzenie obowiązkowego monitoringu na SKP


Jacdiag

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedź sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury - z upoważnienia ministra -

 

na interpelację nr 8179

 

w sprawie propozycji zmian do ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz przepisów wykonawczych do ustawy m.in. rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach mających na celu udoskonalenie funkcjonowania stacji diagnostycznych poprzez wprowadzenie obowiązkowego monitoringu

 

Szanowny Panie Marszałku! Odpowiadając na pismo, znak SPS-023-8179/09, z dnia 26 lutego 2009 r. przekazujące interpelację pana posła Artura Gierady oraz grupy posłów w sprawie propozycji zmian do ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz przepisów wykonawczych do ustawy, m.in. rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach mających na celu udoskonalenie funkcjonowania stacji kontroli pojazdów poprzez wprowadzenie obowiązkowego monitoringu, uprzejmie dziękuję za wnikliwe i merytoryczne sugestie do przedmiotowych aktów prawnych.

 

Jednocześnie informuję, że przedmiotowa propozycja wymaga dyskusji ze środowiskiem związanym ze stacjami kontroli pojazdów. Po tej analizie zostanie podjęta decyzja o ewentualnym zamieszczeniu propozycji w nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym.

 

Z poważaniem

 

Sekretarz stanu

 

Tadeusz Jarmuziewicz

 

Warszawa, dnia 11 marca 2009 r.

 

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/1AC0FC46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej koło każdego diagnosty postawić policjanta i kogoś z inspekcji i jeszcze lekarza,który by mierzył gorączkę,czy ktoś nie ma grypy,bo chyba ktoś tu jest chory :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwi diagności mogą tylko zyskać na wprowadzeniu monitoringu i minimalnego czasu na wykonanie danego badania. Ci, którzy są przeciwni, widocznie czegoś się obawiają :x .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwi diagności mogą tylko zyskać na wprowadzeniu monitoringu i minimalnego czasu na wykonanie danego badania. Ci, którzy są przeciwni, widocznie czegoś się obawiają :x .

 

Myślisz,że jest się nieuczciwym, nie mając kamer?wg. mnie nie.Do czego doprowadzi taka sytucja,można zaistalować kamery wszędzie:u lekarza,urzędnika itp.chcemy panstwa policyjnego,proszę bardzo,ja się z tym nie zgadzam.Ps.koszt takiej instalacji nie wynosi 5 zł,chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwi diagności mogą tylko zyskać na wprowadzeniu monitoringu i minimalnego czasu na wykonanie danego badania. Ci, którzy są przeciwni, widocznie czegoś się obawiają :x .

Moze tak naprawdę na niektórych SKP przydałby się monitoring ale dla mnie nie potrzeba monitoringu.Mając przed sobą prawie 60 wiosnę czy mogę ryzykować utratę uprawnień z tytułu drobnej jałumuzny bo nikt mi nie da tyle zebym mógł spokojnie doczekać emerytury i zeby pozostało co nieco na pózniejsze lata :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadamy u nas na stacji monitoring, jak na razie człowiek sie przyzwyczaił. Jest toi w jaim stopniu starszak na nieokiełzanego klienta " panie bo wszystko nagrywane widzi pan te kule" i powiem ze to skutkuje w jakis tam sposób w sprawach kłopotliwych. A jak sam jesteś jako pracownik takowej stacji ok to nie ma sie trzego obawiać. Jak to u nas szef powiedział po co monitoring " dla bezpieczeństwa" :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na stacji też mamy monitoring i odkąd jest skończyły się dwuznaczne sytuacje pt.podbij pan dowód bo samochód w garażu oraz inne takie

A nam pracownikom to kamery w niczym nie przeszkadzają po prostu robimy swoje więc czy monitoring będzie obowiązkowy czy nie to dla mnie nie ma żadnego znaczenia

Pozdrawiam ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mieszane uczucia...

Myślę, że do każdego nagrania będzie można się przyczepić... Oj spróbuj klaksonu nie sprawdzić czy innej "istotnej" rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mieszane uczucia...

Myślę, że do każdego nagrania będzie można się przyczepić... Oj spróbuj klaksonu nie sprawdzić czy innej "istotnej" rzeczy...

Oczywiście idąc dalej w tym kieerunku mozna będzie przy spr.nagrania dotrzec brudną przednią szybę czy tez szkła reflektorów.Wniosek z tego wypływa tylko jeden:jak będą chcieli dobrać się nam do d..y to bardzo istotny powó się znajdzie :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem po du....-sędzia uznał że auta nie było na przeglądzie bo po 9-dniach ktoś go zdemontował i nie mógłbyć być na BTP a monitoring by sprawę wyjaśnił :shock::shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem monitoring wystarczyłby tylko na sam wjazd SKP.

I iras miałbyś dowód, że pojazd był na SKP i sędzia nie miałby nic do gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje na stacji gdzie jest kamera ale tylko na stacji natomias biuro jest nie monitorowane i powiem szczerze ze w niczym ta kamera nie przeszkadza kazdy robi to co doniego nalezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz rację darkdog bo jeśli robimy to co do nas należy to nawet 100 kamer nie przeszkadza

Pozdrawiam wszystkich pracujących pod okiem Wielkiego Brata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja mam monitoring i święty spokój Jedno zdanie " Panie wszystko się nagrywa " i klientowi przechodzi ochota na urabianie diagnosty. Fajna sprawa i do tego tylko nasza /TDT nie ma wglądu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.